MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE STLKR CLL - Winter - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE STLKR CLL - Winter (/temat-house-stlkr-cll-winter)



STLKR CLL - Winter - STLKR CLL - 11.02.2017

Witam
Po czterech miesiącach od zaczęcia w końcu ukończyłem. Damn :P
Co sądzicie o tym tracku? Nie zabierałem się za mastering, bo nie potrafię go robić xD






RE: STLKR CLL - Winter - nullname - 11.02.2017

zajebisty break :) Melodia także. Gorzej z drugim dropem - odpada... nie podoba mi się, ciężko znaleźć kogoś komu spodobałby się.

Z brzmieniem - średnio. W dropie mam wrażenie, że lead jest zbyt szeroko.


RE: STLKR CLL - Winter - STLKR CLL - 11.02.2017

Lead jest wąski w porównaniu z tym, co było kilka godzin wcześniej spędzonych nad tym projektem xD Szczerze powiedziawszy taka szerokość mi odpowiada (można to wytłumaczyć słabym uchem do muzyki xD)
Szukam wariacji, dlatego postanowiłem zmienić drugi drop. Myślałem, że brzmi naprawdę ok. Poczekam na kolejne komentarze.

Dzięki za opinię :)


RE: STLKR CLL - Winter - KSZ - 12.02.2017

Lead w dropie lekko potraktowałbym efektem OTT (takie darmowe VST).
Ciut za długi build-up.
Lead trochę za szeroki, a akordy w tle bym ciut poszerzył :P
W dropie dodałbym jakąś małą piszczałkę do tła.
Ogólnie jest ok. 3/5


RE: STLKR CLL - Winter - Stroke - 13.02.2017

Ciężki do oceny jest ten utwór, bo z jednej strony czuć,że dużo czasu zostało weń włożone,a z drugiej...nie wszystko tu się klei. Strasznie trudno tu wychwycić strukturę, momentami nie wiedziałem, czy to jeszcze break czy już drop. Są naprawde fajne momenty, są dziwne. Szanuję za oryginalność, szukanie swojego stylu, ale nie bawiłem się wyśmienicie słuchając. Czekam na kolejne utwory, pozdrawiam:)


RE: STLKR CLL - Winter - rura33 - 14.02.2017

poczytałem komentarze, słoń na ucho mi inie nadepnął a więc tak. fachowego słownictwa nie znam, ogólnie kawałek wydaje się być spoko. Wysokie dźwięki bym zdjął, dodał troche basu bo piszczy, może troche zależy od odsluchów ,których extra nie mam. Fajna melodia, tło trochę skromne ale nie żre się z resztą. No tańczyć może nie tańczyłem ale głowa się kiwała :) najlepszego i rób dalej a będzie dobrze, to naturalna kolej rzeczy :)


RE: STLKR CLL - Winter - Pedri - 16.02.2017

Riser w pierwszym buildupie móżnaby trochę ściszyć. W dropie zdecydowanie za szeroko i za dużo reverbu. Break super, nawet jakieś lekko dubstepowe brzmienie. Drugi buildup kończy się trochę za głośno, możesz zrobić automatyzację na masterze o jakieś -2db przed dropem, żeby było bardziej czuć że wchodzi drop, tylko bez przesady.


RE: STLKR CLL - Winter - Shabboo Harper - 17.02.2017

Szymku, temat rzeczywiście charakteryzuje specyficzna konstrukcja, jest to w jakiejś mierze krzepiące; jednakże Sound Design o pospolitym wydźwięku i ewidentnie zbyt przewlekły, nużący końcowy odcinek Twego "Winter" zachęca do refleksji, iż godnym jest zitensyfikować paletę tonów (w tle), jak też skrócić utwór, tak by przesyt nader "obfitym w wariacje" finałem nie męczył (uporczywie zacięty Synth, "puszkowy" Snare)... Technicznie: jeśli track jest bez mastering'u brzmi niekiepsko ;); Lead poprawny, lekko oldschool'owy; Kick ładny. Nie podoba mi się: częstotliwość ścieżek; odnoszę wrażenie, iż "ogrom" dźwięków walczy o pierwszeństwo w miksie. "Przejścia" potrzebują większej pieszczoty (np. w 2:15/3:11-3:15); 3:38... Ooops (!). Myślę, iż więcej misterności, sutości w doborze Fx'ów przysłuży się całości. :D


RE: STLKR CLL - Winter - STLKR CLL - 17.02.2017

Dziękuję wszystkim za opinie. Nie powiem, troszkę mnie zdziwiły, ale dały także do myślenia :)
Szczerze powiedziawszy wątpiłem, że drugi break będzie aż tak dobry :) Utwierdza mnie to w przekonaniu, że warto kombinować i "mieszać" gatunki. W następnej produkcji będzie trapowa wstawka :D
Z przejściami mam zawsze problem, bo raz nie potrafię porobić satysfakcjonujących mnie FX'ów, a dwa - kompletnie nie mam pomysłu jak ma wyglądać to przejście.
Z masteringiem sprawa wygląda tak, że chciałbym go robić, ale nie potrafię xD

Mam nadzieję, że następne utwory będą miały mniej błędów i niedopatrzeń z mojej strony :P