MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Pedri - Summit (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Pedri - Summit (Original Mix) (/temat-progressive-pedri-summit-original-mix)



Pedri - Summit (Original Mix) - Pedri - 16.02.2017

Cześć,
oto mój kawałek skończony jakiś czas temu, osobiście trochę zmieniłbym początek do pierwszego buildupu i trochę intro, ale nie chcę się za długo rozwodzić nad jednym projektem i robić wielkich zmian jak już jest na tyle skończony, lepiej zacząć coś nowego ;) a co wy o nim uważacie?






RE: Pedri - Summit (Original Mix) - nullname - 16.02.2017

1. melodia jest tak zajebista, że wstyd zyebać stronę techniczna.
2. Sounddesing tym razem na poziomie, ale to brzmienie... :/
3. Ścisz całość, bo wszystko się....
4. Dodaj dołu i mid-bassu, ścisz lekko okolice 2,5kHz
5. ciekawe intro.
6. Pracuj dalej, bo... szkoda zostawiać w tym stanie.


RE: Pedri - Summit (Original Mix) - Stroke - 16.02.2017

Jeden z lepszych utworów jakie tu ostatnio słyszałem. Kwestia tylko lepszego miksu i masteringu, może jeszcze podokładania jakichś częstotliwości i by było grubo. A tak czysto subiektywnie to fajnie by było jakbyś uwzględniał w strukturze fragment takiego mocniejszego wyhamowania, żeby lepiej potem budować napięcie. Pozdrawiam i czekam na dalsze projekty!:)


RE: Pedri - Summit (Original Mix) - Pedri - 16.02.2017

Jak puszczałem wcześniej ten kawałek z telefonu przez kabel u kolegi w aucie to od nadmiaru bassu było czuć jakby nadciągało trzęsienie ziemi. Potem w mixie trochę go uciąłem, bo było stanowczo za dużo. Jakiś czas później odkryłem, że w telefonie ni stąd ni z owąd beż żadnego equalizera jest strasznie podbity bass. Morał z tego taki, że trzeba znać swój sprzęt :D

celowo unikam mocniejszych wyhamowań, nie chcę nigdy wracać z energią utworu do zera, tak żeby ostatecznie było czu,ć że kawałek jest energiczny.


RE: Pedri - Summit (Original Mix) - Deonite - 17.02.2017

W breaku fajnie gra piano, jest rozbudowana linia melodyczna piano, ale arpegiator gra wyraźnie za głośno. W przejściu na drop główny lead mógł być na downfilterze, ale to kwestia stylu :) Drop jest ok, nie mam się do czego przyczepić. Przejście na drugi drop zdecydowanie lepsze, ale ten drop mógłby być nieco n"odmienny", if you know what i mean :)


RE: Pedri - Summit (Original Mix) - Shabboo Harper - 18.02.2017

Cytat:" (...) ale nie chcę się za długo rozwodzić nad jednym projektem i robić wielkich zmian jak już jest na tyle skończony, lepiej zacząć coś nowego ;) a co wy o nim uważacie?
"

Piotrze, wobec powyższego i wcześniejszych komentarzy; według mnie "nie czuć" dziarskości/energii; li tylko "rozłożyście" sporą głośność. Dzieje się tak przez brak "dolnych rejestrów". Separacja przyzwoita; "góra" dobra, lecz brak Sub'a stwarza wrażenie "pustki" w miksie. Sound Design niezbyt odkrywczy; aczkolwiek melo "ponętne" w tego typu utworze (Genre).Fx'y (ewidentnie) zbyt stentorowe i czasem "zagadkowe" w swym wydźwięku, np. tony a'la kastaniety/"grzechotka" (1:01-1:14) potem powtórzone. Piano plus smyczki kreślą subtelnie klasyczny "rys". :)