MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Xandra - The Last Sunset - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Xandra - The Last Sunset (/temat-ambient-xandra-the-last-sunset)



Xandra - The Last Sunset - Xandra - 21.02.2017

Znów poczułam natchnienie i napisałam kolejny kawałek. Tym razem bardziej ambientowy. Jak zwykle proszę o opinie i komentarze



Tak jak pisałam wcześniej, jest to soundtrack do mojego opowiadania, ale tym razem opiszę wam scenę, której towarzyszy. Główna bohaterka, Lamia, umiera uwięziona w śluzie statku, która niestety nie jest szczelna i szybko ucieka z niej powietrze.

Aby nie cierpieć w ostatnich chwilach życia, łączy się z Wirtualnym Światem, w którym czasem spędza miłe chwile, gdy nie ma nic do zrobienia na statku. Takim wymarzonym miejscem Symulacja jest idealnym odzwierciedleniem rzeczywistości, po prostu tak jakby się tam było. Tym miejscem jest tropikalna wyspa gdzieś na oceanie, z piękną laguną i molem. Za wzgórzami zachodzi słońce rozświetlając ognistymi kolorami pasma chmur.

Lamia pojawia się na molo, do którego przycumowane są jachty, a na końcu znajduje się coś w rodzaju altanki. Powoli zapada ciemność, szybciej niż zazwyczaj, ale altanka jest rozświetlona dziesiątkami świec. Wewnątrz na Lamię czeka jej Wirtualna Inteligencja, Aria, z którą spędza tu czas. WI domyśla się, że coś jest nie tak, Lamia siada obok niej słuchając słów otuchy, przytulają się. Rozmawiają chwilę. Zrywa się lekki wiatr, gasząc kolejne świece rozstawione wokół dziewczyn, coraz bliżej Lamii. Gasną jedna po drugiej, aż gaśnie ostatnia...


poprawiam tytuł
Maciek




RE: The Last Sunset - Koberise - 21.02.2017

hey o co chodzi z tymi opowiadaniami bo nie jestem w temacie .. a mnie właśnie zainteresowało ? :D
fajny podkład i ten dźwięk jak by ktoś się huśtał na huśtawce takiej starej wkręca mi się w głowę :D
aż se puszcze jeszcze raz :D


RE: The Last Sunset - Wasp - 21.02.2017

nie wiem czy to ambient ale jest bardzo nastrojowo. podoba mi się
oczywiście like'uję. moja ulubiona progresja akordów jest w tym kawałku... musiałem przeszlochać więcej niż raz ;)


RE: The Last Sunset - OProject - 21.02.2017

Opowiadanie jakoś szczerzę mnie nie interesuje, muzyka odwrotnie, może wolę sobie dołożyć sobie jakąś własną historię lub obraz ;)
tzw. "Huśtawka" xd trochę irytująca, reszta dźwięków bardzo przyjemna :)
Całość miksu lekko przymulona, niewyraźna, rozmyta :P
Raczej smutny utwór, z pewnością pasuje do opowiadania, skojarzenie z głównym motywem z "Interstellar" myślę że trafne, jeżeli chodzi o klimat :P


RE: The Last Sunset - Mocade - 22.02.2017

Jeśli chcesz by ta muzyka oddawała ostatnie chwilę życia bohaterki opowiadania to polecałbym zamienić bit na jakiś głębszy, dopasowany do tonu pad. Choć sama rytmika i synthy zdają się pasować do otoczenia jakim jest symulacja VR, to jednak klimat nie do końca spaja się z motywem śmierci bohatera. Ostatni widok przed śmiercią, ostatnia rozmowa z AI.. W dźwiękach powinien być spokój, ukojenie i nuta smutku. To ostatnie już masz, choć gdybym miał wybrać muzykę pod twoją historię, wybrałbym to http://tiny.pl/gfc18

Mimo wszystko ten opis ma vibe, pobudza wyobraźnie i daje do myślenia. Z chęcią przeczytałbym całość.
Pozdrawiam.


RE: The Last Sunset - Zirds - 22.02.2017

Świetne! Widzę, że próbujesz się wzorować na muzyce komponowanej do Stranger Things - jak łatwo też zauważyć po Twoim awatarze. Bardzo klimatyczne..

5/5


RE: The Last Sunset - Xandra - 23.02.2017

Koberise Po prostu piszę sobie muzykę pod opowiadania, które wymyślam ;)

OProject Dzięki, nie lubię Interstellar i nawet nie udało mi się go obejrzeć w całości, nie wspominając o słuchaniu muzyki do niego ;)

Mocade Myślę, że mi się udało. Ta "huśtawka" którą w zasadzie wymyśliłam w ostatniej chwili nadaje klimatu ;) Będzie inny kawałek oparty na tych samych akordach ale z weselszą melodią, bez "huśtawki" no i troche inne instrumenty. Tak właśnie zaczyna się do opowiadanie, od wizyty w tym Drugim Życiu.

Zirds Dziękuję bardzo :) Tak miało być ;)

No i pierwszy raz udało mi się zrobić taki Tangerine Dreamowski arp :)


RE: Xandra - The Last Sunset - Maciek - 24.02.2017

Ja również nie jestem entuzjastą tego typu opowiadań - Lamia to mi się kojarzy głównie z "Seksmisją". Muzyka natomiast jest bardzo ładnie skonstruowana - klimatycznie przede wszystkim. Słyszałem kilkanaście numerów z nurtu Retrosynth (czy jak to tam się nazywa) i Twój jest dość oryginalny na ich tle - może za sprawą braku standardowej perkusji. Może też i za jej sprawą numer ten wywołuje spory niedosyt - ja tutaj słyszę tylko wstęp do czegoś mocniejszego - brak punktu kulminacyjnego, na który ostrzysz słuchaczowi kły. Ode mnie 4


RE: Xandra - The Last Sunset - Xandra - 24.02.2017

Co kto lubi ;) Masz rację, Lamia to rzadkie imię, nazwa greckiego potwora i... słowiańskiego demona ;) I masz rację, kojarzy się z Seksmisją, co było zamierzone, całe opowiadanie ma być z masą nawiązań i easter eggów. Dodam tylko, że nazywa się Wierzbowsky ;)
To nie jest do końca new retro wave, czy synthwave, taka moja wariacja. Jak wspomniałam wyżej, jest to część całości, która będzie miała jeszcze kilka kawałków, planuję w sumie 6. Właśnie kły miały być naostrzone ;) Dziękuję ;)


RE: Xandra - The Last Sunset - Recoil83 - 2.03.2017

Witam, ujmujący pad na początku, który wspomagany ARPem tworzy niesamowite wrażenie, do tego dochodzi ten bas i w końcu perkusja która nie jest zbytnio rozbudowana, ale w sumie nie musi być bo całość tworzy filmową atmosferę, dam 5.


RE: Xandra - The Last Sunset - Xandra - 2.03.2017

Cieszę się, że udało mi się taką atmosferę stworzyć, nie jest to zbyt łatwe do osiągnięcia wbrew pozorom, dziękuję :)