MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) (/temat-film-xandra-your-place-the-island-newretrowave-synthwave)



Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Xandra - 24.02.2017

Ciąg dalszy soundtracku do mojego opowiadania, tym razem postanowiłam zrobić coś naprawdę brzmiącego jak newretrowave / synthwave, i z tego co mówią znajomi chyba się udało. Kompozycja jest naprawdę prosta i trochę przypomina utwory, które czasem można spotkać na kanale YT Reverb :)

Z brzmieniami perkusyjnymi było najwięcej zabawy, szczególnie ze snaredrumem, który składa się z trzech warstw + efekty. Tradycyjnie wszystkie brzmienia są moje.

Nie wykluczam jeszcze małych zmian tu i ówdzie, no i tym razem jest dłuższy. Jak zwykle mile widziane komentarze i sugestie :)




RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Niflheim - 26.02.2017

Jakie opowiadanie ? :)

A co do utworu , mi sie podoba
Nad aranżacją itp.... Nie będę się rozwodzić ponieważ nadal jestem początkującym twórcą i nie mam zbytnio nic do powiedzenia na ten temat


RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Xandra - 26.02.2017

Opowiadanie SF, takie trochę odjechane, ale znośnie, o dziewczynie, która odkrywa nowe planety ;) Fajnie, że ci się podoba. Co do aranżacji to zrobiłam to typowo w stylu retro synth (no może arp w tle jest bardziej pod Tangerine Dream), ale chodziło mi o styl z lat 80tych ;)


RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - HybridRaven - 26.02.2017

uwielbiam ten klimacik lat 80tych... swietnie Ci to wychodzi.... proste a zarazem idealne... nawet jestem sklonny zaryzykowac stwierdzeniem, ze ten kawalek mogly byc czescia OST ze Stranger Things ;)


well done!


RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Equinox - 26.02.2017

bardzo dobrze zrobiony kawalek chociaż momentami wydaje sie byc za prosty.


RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Xandra - 27.02.2017

HybridRaven - No to już poważny komplement :) Dziękuję. Cały czas się czegoś uczę nowego, kto wie, może w którymś z kolejnych sezonów, w przyszłym dziesięcioleciu :D

Equinox - Dziękuję :) I o to dokładnie mi chodziło, miał być prosty ;) Jeśli chcesz coś bardziej skomplikowanego to tutaj proszę:



RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - PureInstinct - 2.03.2017

Bardzo ładna harmonia dźwięków. To synthwave, który cenię. Gdy przeczytałem twój komentarz o twoim opowiadaniu z dziewczyną odkrywającą planety w roli głównej - od razu to zobaczyłem. Perełka :) Heart
Pad ładnie działa jako tekstura, tuning perkusjonaliów idealny. Melodia przenosi historię... Po prostu pięknie ! :D
Co do mixu nie wypowiadam się.


RE: Xandra - Your Place: The Island (newretrowave/synthwave) - Xandra - 2.03.2017

Dziękuję :) Tak jakoś w sumie samo wyszło, grałam sobie tak bez celu na klawiaturze i nagle mi się ułożyło w melodię, pojawiła się w głowie. Zresztą często tak mam, że coś wymyślam najpierw w głowie, a potem dopiero przenoszę. Ale z samego "bezładnego" grania też czasem coś wychodzi :)