MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP FTW - Fingertips - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP FTW - Fingertips (/temat-hip-hop-ftw-fingertips)



FTW - Fingertips - mateuszFTW - 28.02.2017

Nie wypuszczałem nic od paru ładnych miesięcy, ale kilka pomysłów przez ten czas przeszło przez moją głowę. Ten udało mi się doprowadzić do końca i nawet jestem z niego zadowolony. Był on po części eksperymentem, gdyż powstał w świeżo poznanym przeze mnie programie Ignite. Zapraszam do odsłuchania i ocenienia mojego nowego, depresyjnego jak zwykle, kawałka :)




RE: FTW - Fingertips - tks21 - 1.03.2017

Fajny motyw aczkolwiek nie za wiele się dzieje ale chyba był taki zamysł :) (tak już jest w Hip Hopie). Podoba mi się pianinko i to plumkanie (ciekawy ten pluck) .Co do mixu to nawet nieźle. Niezły z tego instrumental jak dla mnie Czym się wzorowałeś bo nie znam takiego stylu HH? 4/5


RE: FTW - Fingertips - mateuszFTW - 1.03.2017

Dzięki za opinię :) Nie dzieje się wiele, bo raczej minimalizm zwykle jest moim założeniem. Nie chcę być nieskromny i opowiadać, że to mój unikalny styl, ale naprawdę ciężko mi powiedzieć, na czym się wzorowałem w tym wypadku. Zawsze inspirował mnie cloud, szeroko pojęty newschool, ale wiem, że nie do końca to widać :D


RE: FTW - Fingertips - pumadesign - 1.03.2017

(1.03.2017, 15:14)mateuszFTW napisał(a): Dzięki za opinię :) Nie dzieje się wiele, bo raczej minimalizm zwykle jest moim założeniem. Nie chcę być nieskromny i opowiadać, że to mój unikalny styl, ale naprawdę ciężko mi powiedzieć, na czym się wzorowałem w tym wypadku. Zawsze inspirował mnie cloud, szeroko pojęty newschool, ale wiem, że nie do końca to widać :D

hmm może ciut , pracuj dalej


RE: FTW - Fingertips - Hola Flavio - 5.03.2017

(1.03.2017, 15:14)mateuszFTW napisał(a): [...] Nie dzieje się wiele, bo raczej minimalizm zwykle jest moim założeniem. Nie chcę być nieskromny i opowiadać, że to mój unikalny styl, ale naprawdę ciężko mi powiedzieć, na czym się wzorowałem w tym wypadku. Zawsze inspirował mnie cloud, szeroko pojęty newschool [...]

no to mamy podobny lot
mi się ten numer podoba bardzo

>jedynie uzupełniłbym jakimś instrumentem, który by dogrywał sporadycznie jakieś brzdęki
>stopa spoko, ale dorzuciłbym jeszcze oddzielną, który by nieco nadawała tego kliku; ale z umiarem, żeby się nie wybijała

jak dla mnie bomba, w końcu muzyka


RE: FTW - Fingertips - mateuszFTW - 5.03.2017

(5.03.2017, 22:48)Hola Flavio napisał(a): >jedynie uzupełniłbym jakimś instrumentem, który by dogrywał sporadycznie jakieś brzdęki
>stopa spoko, ale dorzuciłbym jeszcze oddzielną, który by nieco nadawała tego kliku; ale z umiarem, żeby się nie wybijała

jak dla mnie bomba, w końcu muzyka

Myślałem o dodaniu jakiegoś sampla, który by to właśnie od czasu do czasu urozmaicał, ale Ignite mi tego nie ułatwiał, bo nie ma samplera. Po kilku przesłuchaniach uznałem, że tak też jest spoko :D Dzięki za opinię.


RE: FTW - Fingertips - Shabboo Harper - 7.03.2017

Cytat:"Po kilku przesłuchaniach uznałem, że tak też jest spoko."

W pełni zgodzę się z Tobą... Utwór, w swej minimalistycznej treści, jest kompletny; utrzymany w powściągliwym tonie, z subtelnym timbre zbliżonym do Cloud. Refleksyjne piano wobec "emocjonalnie" nieśpiesznego, stoickiego tła "utkanego" z pięknie brzmiących perkusyjnych tworzy przyjemnie "miękki" track. Podoba mi się. ;)

PS. Mateuszu, wciąż z sympatią wspominam Twą EP'kę "E-C-O"... ^^


RE: FTW - Fingertips - mateuszFTW - 7.03.2017

(7.03.2017, 2:16)Shabboo Harper napisał(a): PS. Mateuszu, wciąż z sympatią wspominam Twą EP'kę "E-C-O"... ^^

Damn, nie spodziewałem się, że ktoś w ogóle o niej pamięta :)