MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Nar - TB-17 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Nar - TB-17 (/temat-electronica-nar-tb-17)



Nar - TB-17 - NAR - 1.03.2017

Witam :)

kawałek mocno inspirowany twórczością Mike'a Oldfielda, mam nadzieję, że przypadnie do gustu.




RE: Nar - TB-17 - ShifteD - 3.03.2017

Czołem!

1. większość dźwięków gra tutaj zdecydowanie po prawej stronie.
2. 2:12 tym werblem dostałem prawie po wątrobie - wycisz koniecznie o dobre 75%
3. ogólnie barwy i jakość dźwięków są mocno... retro? dużo jeszcze musisz popracować nad brzmieniem. Mimo, że kawałek jest mocno chaotyczny, dałoby radę odnaleźć w nim jakąś spójność, lecz przez zastosowane barwy dźwięków jest to cholernie trudne zadanie
4. nie znam Pana Mike'a Oldfielda, nie wiem jakie przeprowadzał eksperymenty, jednak to co usłyszałem w 6:09 zdecydowanie zachęciło mnie do zatrzymania utworu.

opinia jest wyłącznie moją sugestią, nie należy traktować jej poważnie ani tym bardziej dosłownie. Przed zapoznaniem się z krytyką należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż krytyka źle odebrana może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu.

pozdr.


RE: Nar - TB-17 - Zirds - 3.03.2017

Mike Oldfield i Tubular Bells:



Polecam się zapoznać, bo to jest klasyka elektroniki, którą powinien znać każdy :)


RE: Nar - TB-17 - abyssMB - 4.03.2017

ciekawy utwór słychać inspirację Oldfildem brzmi oldschoolowo , dużo inwencji twórczej
MIKS psuje wszystko
1. Poziom głośności ścieżek - każda ścieżka sobie rzepkę skrobie i albo za cicho albo za głośno.
2 . panorama instrumentów
3. equalizer i odmulenie miksu powycinaj trochę niskich częstotliwości z poszczególnych ścieżek by stały się przejrzyste.


RE: Nar - TB-17 - Recoil83 - 7.03.2017

Witam początek przypomina mi trochę utwór Depeche Mode "Pimpf", 2:12 dźwięk perkusji jest stanowczo za głośno w stosunku do reszty, multum dźwięków, cały miks przyciszony, też tak robię jest czystszy, jednak musisz dopracować balans głośności poszczególnych ścieżek, co zajmuje masę czasu, ogólnie za całokształt dał bym 5, ale parę istotnych szczegółów do poprawy.


RE: Nar - TB-17 - Shabboo Harper - 8.03.2017

Hey NAR. Ewidentnie to Twój styl; „chaotyczny”, atonalny w aranżu; osobliwy w doborze dźwięków; „tu” odniesienie do Mike'a Oldfield'a jest oczywiste (Tubular Bells); nadto perka krztynę „oschła”, surowa w swym brzmieniu, jak też szereg fonicznych barw (o przeróżnym natężeniu/przejrzystości). Klimat, który wykreowałeś jest przedziwny. Pełen niepokoju, melodyjnego rwetesu; takowa estetyka jest Tobie bliska toteż pozwól, iż li tylko odniosę się do aspektu technicznego. Według mnie: ułożenie instrumentów (w „nieogarniętej” panoramie) nie jest do końca przekonujące (np. perkusyjne, fragmentarycznie „wrzucone” w Panning, „docierają” do słuchacza „gdzieś z daleka” tła). W (cichym) miksie „triumfuje” ekspresja Pad'ów i wszelkiej maści dzwon(k)ów. Pewne „punkty” w utworze godne „obróbki”, np. 2:12. Przewodnia melodia nader nieregularna w swej sile. Koncept kreatywnie ekscentryczny, zmyślny; jednakże utwór godny jest "retuszu" (miks plus master)... :)