MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Gross beat oraz pętla - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Gross beat oraz pętla (/temat-fl-studio-fl-studio-gross-beat-oraz-petla)



FL Studio: Gross beat oraz pętla - marks2320 - 2.03.2017

Witam,

Mam problem, ponieważ nie wiem jak wyłączyć efekt z gross beata na wokalu lub innym pojedynczym insercie, chce po prostu mieć efekt z gross beat na całym utworze, prócz wokalu, drugie pytanie dotyczy pętli, mianowicie widziałem na youtube, że gość miał calutką pętle na paternie tak jak przy tworzeniu, ale też miał na main rozdzielone już paterny i jak chciał zmienić cokolwiek to zmieniał w pętli i automatycznie zmieniało się w main, a jak daje split my channel to pętla znika i pozostaja same paterny i wtedy jak chce coś zmienić mam to utrudnione bo nawet nie widze cieni ani ułożenia wszystkich patternów w jednym , będę wdzięczny za pomoc


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - DMNSound - 2.03.2017

Odp 1. Przekieruj wszyatko oprocz wokalu na jeden kanal w mikserze i naloz na to Gross beat. Vocal zostanie nie ruszony.


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - marks2320 - 2.03.2017

ale jak wszystko będzie na jednym kanale to jak potem mam miksowac skoro wszystko dam np na inster 1 ? chyba ze zle zrozumialem. Czytałem na zagranicznym forum i gościowi pomogli, ale nie moge zrozumiec w 100% co dokladnie napisał, bede wdzieczny jak wytłumaczycie jak to zrobic, nizej wklejam tekst z forum,

"turn down, or mute the 'send to master' at the bottom of the tracks you are sending to the gross beat send track."
"When you route a track to the send channel with gross beat it sends the output of the track to both the Master track and the send track. Disabling 'send to master' will make it so you only hear the track being sent from the gross beat send track. If you don't do this you'll hear the track being sent to the master and to the gross beat send track at the same time.

For example, if you want to do this with track 5, select track 5, disable send to master at the bottom, then turn up the send level on the grossbeat send track. Then track 5 will be routed through the gross beat send track then to the master, instead of being routed to both the master and gross beat send track at the same time.
"


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - tomaszp - 2.03.2017

Co do pierwszego pytania to, po prostu jeden kanał używasz jako "Pre-Master" (na nim ustawiasz GB) i na niego kierujesz wszystko co chcesz mieć na GB i ten kanał "Pre-Master" podłączasz pod Master, a cała resza, której nie chcesz puszczać przez GB leci normalnie na Master.

Dokładnie to napisał ten gość po angielsku.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - marks2320 - 2.03.2017

nie czaje troche, zrobilbys screena albo podeslal linka , bo stoje na projekcie a nie moge tego zrozumieć, bede wdzieczny!


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - barthus - 2.03.2017

(2.03.2017, 4:12)marks2320 napisał(a): chce po prostu mieć efekt z gross beat na całym utworze, prócz wokalu

Robisz mix. Jak skończysz utwór, dajesz sobie na master channel Gross Beat'a. Renderujesz i w osobnym projekcie dajesz wokal, proste.


RE: Gross beat oraz pętla - ważne pytania - marks2320 - 4.03.2017

(2.03.2017, 20:11)barthus napisał(a):
(2.03.2017, 4:12)marks2320 napisał(a): chce po prostu mieć efekt z gross beat na całym utworze, prócz wokalu

Robisz mix. Jak skończysz utwór, dajesz sobie na master channel Gross Beat'a. Renderujesz i w osobnym projekcie dajesz wokal, proste.

to jest bardzo kiepska opcja, bo czesto robię korekty jak włączam gross beata, a w tym przypadku jest to niemozliwe. Ten problem już ogarnłem, teraz mam problem z tym ze jak daje split my channel to moja pętla znika i jak chce zrobić korekte to musze wskakiwac w pojedynczy patten i jest lipa nie mam po prostu wszystkie w jednym paternie. Na filmiku w 2 minucie gosc wlasnie ma i petle i projekt w main -> https://www.youtube.com/watch?v=z1SSD46ODoM jak ktos wie jak to zrobic bd mega wdzieczny bo nie chce ruszac moich projektow z petli