MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Alesis VI25 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Alesis VI25 (/temat-alesis-vi25)



Alesis VI25 - Maws - 5.03.2017

Zastanawiam się nad kupnem kontrolera midi. Jak na razie najbardziej wpadł mi w oko Alesis VI25. Polecacie go czy może za tą cene lepiej coś innego. Zależy mi na aby było jak najwięcej pokręteł i padów.


RE: Alesis VI25 - Zirds - 5.03.2017

Kup większą klawiaturę. 25 klawiszy męczy strasznie palce, a ciągłe zmienianie oktaw podczas sesji też jest wielim utrudnieniem. Chyba, że kupujesz klawisz po to, by grać sobie gdzieś poza domem.. A jeśli do domowego użytku to polecałbym zakupić Klawiaturę z minimalnie 49 klawiszami, z paroma suwakami i pokrętłami, a sprzęt z Padami zakupić osobno, bo szczerze te padu z klawiatur nie są niczym szczególnym ;)

Najlepiej napisz mi jaki masz budżet, ile jesteś w stanie wydać na MIDI i jaki jest Twój czas oczekiwania na zakup (ile masz cierpliwości). Im więcej czasu, tym więcej zaoszczędzisz kasy, im więcej kasy, tym produkt lepszy.. Jeżeli klawiatura 25 klawiszowa ma być Twoją pierwszą klawiaturą to jednak lepiej poczekajz wydatkami, bo możesz się zawieść ze zmęczenia grając na takim instrumencie ;)


RE: Alesis VI25 - Knifeman - 5.03.2017

Mam vi25. Tak jak mówi Zirds klawisze wystarczą do zagrania prostej melodii lub lini basu ale za to są standardowego rozmiaru. Sam kontroler jest dość duży jak na 25 klawiszy i do transportu czy używania poza domem jest sporo innych lepszych produktów.

Pady są dobre, pełnowymiarowe, uzyskanie maksymalnego velocity wymaga trochę siły co jest dobre jeśli ktoś gra ekspresywnie ale na szczęście wszytko jest solidne. Pokrętła twarde, chodzą luźno bez oporu i są dość czułe. Przyciski twarde i nieprzyjemnie głośne, problem z nimi polega na tym że jest ich sporo a nie ma dla nich dobrego zastosowania.

Do wyboru podobna jest arturia minilab, reloop keypad, notation launchkey 25, m audio oxygen 25, nektar impact lx 25,


RE: Alesis VI25 - Zirds - 5.03.2017

Arturia Minilab sam posiadam, do grania poza domem. Klawisze są mniejsze niż w standardowych klawiaturach.


RE: Alesis VI25 - STLKR CLL - 5.03.2017

Polecam tą klawiaturę: http://allegro.pl/alesis-q49-klawiatura-sterujaca-ignite-wyprz-i6711967544.html

Sam jej używam, jest naprawdę ok. Na paczkę czekałem jakieś 2-3 dni


RE: Alesis VI25 - Knifeman - 5.03.2017

Tyle że ta wyżej nie ma kobów i padów


RE: Alesis VI25 - Maws - 6.03.2017

Chciałbym na nią wydać coś koło 650 zł i właśnie zależy mi żeby były w niej pady.
I nie chce żeby zajmowała za dużo miejsca dlatego 2 oktawy no ale jakby była jakas w podobnej cenie z 4 oktawami i z padami to bym się zastanowił.


RE: Alesis VI25 - KSZ - 7.03.2017

Ja od siebie polecam Alesis v49. Naprawdę bardzo dobra klawiatura. Sprawiłem ją sobie w poprzednim tygodniu i jestem meega zadowolony. Cena w sklepie (sklep to muzyczny.pl; ja byłem w oddziale zobaczyć jak śmiega ^^) to było 450 zł, lecz mi się poszczęściło i sprzedawca zszedł z ceny 40 zł ;)


RE: Alesis VI25 - Knifeman - 7.03.2017

(6.03.2017, 15:38)Maws napisał(a): Chciałbym na nią wydać coś koło 650 zł i właśnie zależy mi żeby były w niej pady.
I nie chce żeby zajmowała za dużo miejsca dlatego 2 oktawy no ale jakby była jakas w podobnej cenie z 4 oktawami i z padami to bym się zastanowił.

do wyboru 49 z ośmioma padami: nektar impact lx 49, alesis v 49, m audio oxygen 49 IV


RE: Alesis VI25 - KSZ - 7.03.2017

(7.03.2017, 17:38)Knifeman napisał(a):
(6.03.2017, 15:38)Maws napisał(a): Chciałbym na nią wydać coś koło 650 zł i właśnie zależy mi żeby były w niej pady.
I nie chce żeby zajmowała za dużo miejsca dlatego 2 oktawy no ale jakby była jakas w podobnej cenie z 4 oktawami i z padami to bym się zastanowił.

do wyboru 49 z ośmioma padami: nektar impact lx 49, alesis v 49, m audio oxygen 49 IV

Ohohohohoo.. Byłem w sklepie i jedynie co brać to brać alesis v49.. Patrzyłem na te co wymieniłeś Knifeman w sklepie i.. Oxygen ma strasznie słabą klawiaturę.. ona lata na boki! Impact trochę lepiej, ale też jak w oxygen'ie.. klawiatura jak z zabawki :/ Alesis jest "the best" :V

Podsumuję jednym zdaniem. Bierz Alesis'a drogi kupujący ;)


RE: Alesis VI25 - Knifeman - 7.03.2017

Wydawalo mi się że nektar ma dokładnie te same klawisze co alesis


RE: Alesis VI25 - Zirds - 7.03.2017

Z tego co macałem Nektar ma według mnie całkiem przyzwoite klawisze, zaś M-Audio jakoś mi nie pasowały. Co do Alesisa się nie wypowiem.


RE: Alesis VI25 - Recoil83 - 7.03.2017

Witam ja mam Alesisa ale 88 dobrze wykonana, mam jeszcze Miditech Midi Control Pro 49 w tej cenie ma naprawdę fajne klawisze.


RE: Alesis VI25 - neurojin - 7.03.2017

Jeśli chodzi o firmy to ja polecam novation :D