MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory studyjne - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory studyjne (/temat-monitory-studyjne--21932)



Monitory studyjne - marcinxx1982 - 11.03.2017

Witam.
Miał ktoś kiedyś możliwość pracowania na monitorach Mackie MR8 MK 3 ?Chodzi mi głownie o to jak sprawują sie w dolnym paśmie.Zastanawiam się nad kupnem i nie mogę się zdecydować,na internecie jedni chwalą inni odradzają zresztą jak ze wszystkimi innymi.Chodzi mi o opinie kogoś kto miał okazje ich posłuchać.Dodam jeszcze że pomieszczenie w którym miałyby być ma wym. 4 x 3,5 metra i stałyby na biurku mniej wiecej po środku tego pomieszczenia.
[Obrazek: Mackie%20MR8%20MK3%20-%201-800x800.jpg]


RE: Monitory studyjne - neurojin - 11.03.2017

Jak masz małe pomieszczenie, to wygodniejszy byłby chyba bass reflex z przodu niż z tyłu głośników. Co do jakości brzmienia to się nie wypowiem, bo nie słuchałem ich.


RE: Monitory studyjne - In-Tegral - 11.03.2017

Z monitorami i całym sprzętem audio jest jak z kobietami, jednemu się spodoba, drugiemu nie. Ze sprzętem jest to samo. Musisz to sprawdzić na sobie i patrzeć tutaj tylko i wyłącznie na swoją opinię. Udaj się do sklepu gdzie możesz ich odsłuchać i już.


RE: Monitory studyjne - DelianoCarl - 11.03.2017

Tak jak neurojin napisał, do takiego małego pomieszczenia najlepiej bass reflex z przodu :) Przy bass reflex z tyłu, monitory muszą stać minimum pół metra od ściany. To bardzo istotne, doczytaj sobie.
Ja też mam pokój takiej wielkości i wybrałem Tannoy Reveal 802. Są niedrogie, grają naprawdę fajnie, do klubowej muzyki w sam raz, potrafią zejść nisko z basem :) Jest jeszcze mniejsza wersja 402, ale niestety nie miałem okazji odsłuchać. Na pewno nie zejdą super nisko, ale moooże grają fajnie.
Pierwszą rzeczą, którą musisz ogarnąć to rozglądać się z monitorami które mają bass reflex z przodu ;) Mniej kombinowania i komplikacji na starcie.


RE: Monitory studyjne - marcinxx1982 - 11.03.2017

(11.03.2017, 21:42)DelianoCarl napisał(a): Tak jak neurojin napisał, do takiego małego pomieszczenia najlepiej bass reflex z przodu :) Przy bass reflex z tyłu, monitory muszą stać minimum pół metra od ściany. To bardzo istotne, doczytaj sobie.
Ja też mam pokój takiej wielkości i wybrałem Tannoy Reveal 802. Są niedrogie, grają naprawdę fajnie, do klubowej muzyki w sam raz, potrafią zejść nisko z basem :) Jest jeszcze mniejsza wersja 402, ale niestety nie miałem okazji odsłuchać. Na pewno nie zejdą super nisko, ale moooże grają fajnie.
Pierwszą rzeczą, którą musisz ogarnąć to rozglądać się z monitorami które mają bass reflex z przodu ;) Mniej kombinowania i komplikacji na starcie.

Przecież napisałem że biurko stoi na środku,także dościany mam około 1,5 metra.


RE: Monitory studyjne - DomsoN - 12.03.2017

[Obrazek: 700941x230.jpg]

Takie głośniki zdają egzamin przy produkcji czy szukać czegoś innego? Mam okazje takie kupić za fajną cenę więc pytam.


RE: Monitory studyjne - DelianoCarl - 12.03.2017

Skoro tak, to myślę, że to spoko wybór. Też się nad nimi zastanawiałem, tylko jednak bass reflex z tyłu mi nie odpowiadał, bo nie chciałem biurka na środku.. zresztą biurko na środku to nie do końca dobry pomysł.. gdzieś tak na 3/4 byłoby ok. W tym przedziale cenowym wydaje mi się, że nic więcej nie da się wyciągnąć.
Może jeszcze Presonus Eris E8 albo KRK Rokit RP8 .. jednakże, są one minimalnie droższe.
A jeżeli nie będą Ci odpowiadać, to zawsze można zwrócić :)


RE: Monitory studyjne - xayeeR - 12.03.2017

moge jedynie polecic Behringer Truth B1031A :D niezawodne wielu producentow jest w stanie to potwierdzic


RE: Monitory studyjne - Zirds - 12.03.2017

Idź sobie do jakiegoś porządnego sklepu muzycznego i sam przetestuj parę monitorów, a nie opieraj się na opiniach ludzi, bo co człowiek to inna opinia :)


RE: Monitory studyjne - marcinxx1982 - 21.03.2017

No dobra dzięki za odpowiedzi.
Temat uważam za zamknięty.