MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL S.G. Faustmann - The Brimstone Mist (/temat-classical-s-g-faustmann-the-brimstone-mist)



S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - PureInstinct - 13.03.2017

Po małej przerwie - powrót do żywych! :D Przedstawiam Wam utwór, jak zwykle inspirowany obrazem świetnych grafików, tym razem zespół MOOD, jednak w tym przypadku zabrnąłem jeszcze dalej i zainspirowałem się całym projektem ilustrowanej historii o nazwie - "Brimstone - The Demon Within". Jest to sowity fanmade, po prostu klimat tego projektu pochłonął mnie doszczętnie i czułem, że muszę coś z tym zrobić.

Jak najbardziej na Wasz feedback i krytykę mile oczekuję, as always. :*

Zapraszam na mroczną wycieczkę do Brimstone.



Inspiracja:

[Obrazek: simon-fetscher-c03-05b-themangrove-01-1.jpg?1488991806]


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Recoil83 - 13.03.2017

Witam, mroczne przestrzenne pianino wprowadza słuchacza w mrok, dopełniony smyczkiem i instrumentem dętym, jak mnie coś nie myli to od 1:24 właśnie zaczyna się apogeum twojej historii, która kojarzy mi się z tym mrocznym lasem i demonami, aby przejść do finału który wprowadza słuchacza w napięcie z nadzieja na dobre zakończenie, które w rzeczy samej jest, ale urywa się, ode mnie 5 za świetną aranżację.


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Mattey - 14.03.2017

Najbardziej podoba mi się skrzypcowe vibrato - udało Ci się bardzo fajnie oddać klimat przedstawiony na grafice. Czuć mgłę, czuć mrok i coś nieprzyjemnego czającego się gdzieś za rogiem.
Końcówka jest urwana, ale widać, że to specjalny zabieg, bardzo filmowy :)
Akordy są ciekawe, nieoczywiste i używane konsekwetnie. Spójna kompozycja i nie ma dłużyzn.
5 gwiazdek :)


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Koberise - 14.03.2017

wszedłem w obrazek.. byłem tak... trochę jak smutek skradzionej duszy Froda... extra :)


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - PureInstinct - 18.03.2017

Bardzo dziękuję Wam za odsłuchy i Wasze wrażenia. Widzę, że zmierzam w dobrym kierunku - chociaż jeszcze mnóstwo pracy przede mną :D


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - patorecydywa - 18.03.2017

Pierwsza połowa podoba mi się bardziej. Jest w niej więcej kontrastu i bezpośredniej ekspresji jak dla mnie. Podoba mi się jak budujesz nastrój i unikasz sztampy.


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Shabboo Harper - 19.03.2017

Hey Sylwek. Jeśli mi wolno mój komentarz skreślę tak: technicznie jest zacnie (jedynie odcinek 1:23-2:30 winien wyróżniać intensywniejszy "dół", by było dogłębniej, przenikliwiej); piano swoiście melancholijne; smyczki zaczarowane w swej urzekająco miodnej melodii. Aranż seraficznie powabny. Jednakoż, odnoszę wrażenie, iż ten jak również poprzednie Orchestral'e cechuje nie tylko pokrewny Sound Design, lecz także wielce podobne harmonijne ujęcie niektórych instrumentów; szczególnie smyczków. Nie jest to zarzut, wszelako tenże istotny faktor, w mojej percepcji, przywodzi refleksję, iż faworyzuję Twoje utwory w stylu Ambient.
PS. Cheers... Beer


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - PureInstinct - 19.03.2017

Hey droga Shabboo :D Oczywiście, że Ci wolno. Uwielbiam Twoje głęboko emocjonalne i bogate komentarze, jak większość na tym forum.
Co do sound designu w tym gatunku, staram się bardzo stawiać na naturalność instrumentów w ujęciu klasycznym, rzadko łączyłem elektronikę z rzeczywistymi instrumentami (choć to nadal sample i wtyczki). To, że to zauważyłaś wiążę się z tym, że jeszcze nie do końca dobrze mam opanowane tworzenie interesujących, nowych tekstur w instrumentacji... ale jestem coraz bogatszy w wiedzę i doświadczenie, więc będzie coraz lepiej :D

Co do ambientu, to właśnie mam coś ciekawego w planach, tym razem inspiracja nie z obrazu, a z ... życia - także powrót do większej ilości elektroniki i sowitego sound designu, może więc być ciekawie :)

Dzięki za odsłuch! Cheers Beer :D


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - Mocade - 21.03.2017

Bardzo dobre przemielenie obrazka w dźwięk. Można odczuć zarówno odkrywcze zaniepokojenie, jak i potęgę/majestat scenerii. Pobudza umysł do storytellingu. Gdyby była to gra to utwór nieźle pasowałby jako odkrycie lokacji. Gratulacje, pniesz się w górę ze skillem, nie przestawaj a dosięgniesz gwiazd. 5/5, Pozdrawiam.


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - PureInstinct - 22.03.2017

Muszę tutaj podziękować Tobie Mocade. To wielkie słowa, które dużo dla mnie znaczą. Dziękuję.
A co do soundtracku do gry - ciągle marzę o jakimś zleceniu. Hahahaha :D

Ciebie też pozdrawiam Beer


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - komorozo - 22.03.2017

piękne i przerażające zarazem, nadawałoby się do jakieś strasznej historii, spokojnie można by podłożyć ten utwór do Resident Evil :) pozdrawiam


RE: S.G. Faustmann - The Brimstone Mist - damnscrth - 15.05.2017

To co robisz jest niezłe. Na moim sprzecie nie brzmi idealnie ale styl masz. Wybrales trudny kawalek sztuki - orchestrali jest teraz masa (a czego nie hehe xD); boom aż miło. Moi kumple ( w liczbie 4) miesiecznie produkują po 4 albo 6 traczków na głowę i ich jakość jest na piąteczkę. I teraz wyobraź sobie, że jesteś jednym z nich. Podobieństwo aranżacyjne jest nieuniknione - prawie wszystko brzmi tak samo w tej brażny; technika przyjedzie z czasem, musisz czyms zaskoczyc by zapasć w pamięć. Odsłuchałem kilka Twoich kawałków - jest bardzo fajnie ale gdy tego słucham, potem o tym zapominam - brakuje jakiegoś elementu (jak my to mowimy hook), który wbił by mi sie w głowę. Pisze to co myślę - mam nadzieje, że rozumiesz o co kaman. Obraz Cię inspiruje - super, produkujesz numery - super, a teraz zrób coś takiego by wszystko to nie zlewało się w jeden ciąg. Masz talent chłopie a ja mam skalę porównania. Czekam na dalsze kawałki.