MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Mattey - Arise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Mattey - Arise (/temat-classical-mattey-arise)



Mattey - Arise - Mattey - 14.03.2017

OK, przyszedł ten moment żeby wstawić coś swojego.
Oczywiście jestem ciekawy opinii, ale też skojarzeń - czego ilustracją mógłby ten utwór. Pracuję z FL Studio od stycznia, a to jest mój utwór nr 4. Zaczynam od niego, bo najłatwiej go można zaklasyfikować ;)
Nie jest długi więc mam nadzieję, że wszystkim starczy cierpliwości żeby przesłuchać od początku do końca ;)






RE: Mattey - Arise - PureInstinct - 14.03.2017

Świetna aranżacja. Umiejętnie dobrane perkusjonalia z harmonią, melodią - to wszystko takie fanfarowe, daje odczucie ekscytacji, patosu - ładnie pracuje z tytułem :) Czuć historię... Wszystko jest bardzo filmowe, co osobiście uwielbiam. Może wszystko jest robione na tanich soundbankach, jednak gdy wyobrażę sobie twoją instrumentację z żywą orkiestrą, czy nawet świetnej jakości sample, wszystko jest piękne.

Zbieraj na lepszej jakości dźwięki i instrumenty - bo w tym jest zajebisty potencjał Heart Świetnie oddajesz emocje przez muzykę i wiesz co robisz :) Powodzenia, Mattey.


RE: Mattey - Arise - Koberise - 15.03.2017

no nieźle :) utwór a właściwie lina melodyjna kojarzy mi sie z U96 - Das Boot ... a może właśnie z tego zaczerpnąłeś pomysł a może to przypadek.
Ale wracając do samego kawałka jako ,że jestem fanem Zimmera to bardzo lubię taką muzykę. Lubię melodie lubię kiedy budują emocje ( to są tak zwane melodie chwały , zwycięstwa, padłeś powstań ) jak na 3 miesiące zabawy z FL to naprawdę dobra robota :) daje 5 !
PS. rób konto na soundcloud i tam wrzucaj muzę


RE: Mattey - Arise - In-Tegral - 15.03.2017

Od strony melodyjnej wszystko jak najbardziej ze sobą współgra i dobrze buduje emocje i napięcie. Od strony mixu jednak jest sporo do poprawy, szczególnie separacja i głośność poszczególnych dźwięków (ale... trzeba pamiętać, że to Twoje początki!) Moim zdaniem ta gwałtowna i energiczna melodia, którą gra pianino, powinna być zastąpiona jakimiś skrzypkami, piano mi nie pasuje do takich rytmów, ale to może być tylko moje zdanie. Nie ma co tu się zbytnio rozpisywać, bo trzeba Ci po prostu dać czas, żebyś rozwinął skrzydła. Potrzebujesz lepszej jakości brzmień, a dalej to już lata praktyki i "tona" determinacji. Masz potencjał, co z nim zrobisz, zależy od Ciebie.


@Edit. Ahh.. Zapomniałem zapytać, z czego są te bębny (Paczka, sampler, rompler, cokolwiek), których użyłeś?


RE: Mattey - Arise - Foortic - 15.03.2017

Filmówka... Ahhh jak ja takie rzeczy lubie...
Aranżacja jest bardzo dobra, dobór instrumentów również jest ok. Miksu nie bede oceniał bo dopiero zaczynasz a kazdy wie jak to jest na początku w tych sprawach... Pozatym słucham z pchełek.
Ogolnie czuc tylko ze brakuje tu głębi. Z czasem bedzie coraz lepiej... :D


RE: Mattey - Arise - Mattey - 16.03.2017

No tak, jeśli chodzi o miks, to niewiele robiłem, ale to jeszcze trochę mnie przerasta. Bardziej się skupiłem na samym budowaniu utworu i poszczególnych ścieżek. Ale dopiero niedawno zacząłem przygodę z FL Studio i muszę poznać jeszcze wiele funkcji i możliwości tego programu.
Bardzo dziękuję i cieszę się, że podobał się utwór jako koncepcja :) Owszem, jest filmowo i "padłeś, powstań" to trafne określenie na jego charakter. Stąd też tytuł "Arise". Narasta w nim zarówno progresja akordów jak i ilość i natężenie instrumentów.
W każdym razie liczę na każdą opinię, a w przyszłych utworach posiedzę więcej nad miksem :P Ale powolutku ;)


(15.03.2017, 21:15)In-Tegral napisał(a): z czego są te bębny (Paczka, sampler, rompler, cokolwiek), których użyłeś?

Bębny są z wtyczki Edirol Orchestral.

(15.03.2017, 18:48)Koberise napisał(a): utwór a właściwie lina melodyjna kojarzy mi sie z U96 - Das Boot ... a może właśnie z tego zaczerpnąłeś pomysł a może to przypadek.

Nie słyszałem wcześniej tego utworu, więc raczej przypadek. Ale właśnie przesłuchałem i podobieństwo całe szczęście nie jest wielkie :P


RE: Mattey - Arise - Shabboo Harper - 3.04.2017

Kompozycja Twa, „w odcieniu” Medieval Soundtrack'u, z dyskretnym celtyckim rysem (tamburyn), brzmi nobliwie. W specyfice instrumentów perkusyjnych (werbel zbyt „wycofany”; bębny typu Timpani „ukryte” w tle); w pościągliwie „niebosiężnej” wariacji dętych całość spokojnie „kroczy przed siebie”. Jedynie surowe, pośpieszne piano plus ton a'la harfa kreują wobec powyższego istotny „nerw”; porywisty, w swym kolorycie, faktor Sound Design'u. Jest hieratycznie. W moim odczuciu głównym "defektem" Twego tematu jest nieczytelna separacja; niektóre tony zbyt interferują ze sobą, reszta „gaśnie” (Sample chóru/smyczki/flet). Nadto owe perkusjonalia cechuje brak „dołu”; w efekcie projekt brzmi sucho/szorstko. Koncept jest bdb, wszelako potrzeba klarowności, potęgi poszczególnych barw tak by skrzętnie uchwycić charyzmę „Arise”. Aranżacyjnie zacnie; „dobycie” natężenia/eskalacji nut, przy korekcie miksu, wielce obiecujące...
PS. Mateuszu, witaj w MP . :)