MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Ragnarök(Album) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Ragnarök(Album) (/temat-ambient-niflheim-ragnar%C3%B6k-album)



Niflheim - Ragnarök(Album) - Niflheim - 17.03.2017

Witam

Skończyłem projekt (album?) wcześniej niż się spodziewałem podsyłam wam go do przesłuchania
Ma on mroczny, tajemniczy stopniowo zmieniający się w jeszcze cięższy nastrój/klimat

Całość skupia się wokół tytułowego Ragnarök'u

Życzę miłego słuchania Beer
Czekam na jakieś opinie/recenzje, rady

Ps: Mam prośbę, alby ocena odnosiła się do całego Albumu :)





Link do całego projektu :
https://soundcloud.com/user-860609038/sets/ragnarok

[Obrazek: artworks-000213167193-p6igec-t500x500.jpg]


RE: Niflheim - Ragnarök(Album) - Mocade - 18.03.2017

Ostatnio nie idzie mi komentowanie więc trochę ubogo. Twój album pozytywnie mnie zaskoczył. Pojedyńcze utwory podchodziły tak sobie, ale całość zebrana do kupy nabrała mocy. Podoba mi się okładka, forma, spokój, a nawiązanie do mitologii skandynawskiej i norskiej dodaje temu klimatu. W obliczu całości numer 5 niszczy, te wiatry są niczym z innego świata, można je poczuć na własnej skórze. Jeszcze nie przesłuchałem całości ale jeśli chodzi o mnie, to daję 5, chciałbym również sobie to ściągnąć jeśli nie masz nic przeciwko. Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Ragnarök(Album) - Abigail Noises - 23.03.2017

Mało jest takich klimatów...noisowych, brudnych, ciemnych. Najbardziej przemówiły do mnie pady, które przeobrażały się w trakcie, by ostatecznie brzmieć jak jakiś krzyk pełen zniekształcenia. Wysmakowane - oczywiście nie dla każdego... Odpowiednia ilość dołu i słusznej rezonacji wciąga jak magnes, tym samym klimatu mamy sporo.

Muszę pochwalić także za upór i konsekwencję – dwanaście tracków, jest co słuchać. Podobały mi się: 1, 4, 7, 10 ! (Jeśli chodzi o ten track to uplifter przez cały kawałek robi swoje.) i 11. Co do technicznych spraw to nie ma się do czego przyczepić – nawet celowe przestery wypadają tutaj dobrze i są na miejscu. Album nie ma przerysowanej góry, co jest tylko na plus. Reasumując – bardzo dobry projekt. Swoją drogą, nie szukałeś wydawnictwa na taką pozycję?


RE: Niflheim - Ragnarök(Album) - Niflheim - 23.03.2017

(23.03.2017, 11:46)AdamWax napisał(a): bardzo dobry projekt. Swoją drogą, nie szukałeś wydawnictwa na taką pozycję?

Mam dopiero 15 lat, i nawet nie sądziłem że może się to komuś aż tak spodobać

Oczywiście jakaś pomoc przy "wybiciu się" i wydaniu czegoś była by spełnieniem marzeń :D


RE: Niflheim - Ragnarök(Album) - Mocade - 23.03.2017

Dopiero 15? Jestem pod wrażeniem, aż strach pomyśleć co z Ciebie wyrośnie za dekadę. Rozwijaj się stale i nie spoczywaj na laurach a twa twórczość może okazać się w przyszłości naprawdę ciężkim kalibrem.


RE: Niflheim - Ragnarök(Album) - Shabboo Harper - 1.04.2017

Album osobliwy; wielce „przestrzenny”; w kolorycie czasem emfatyczny, niekiedy sugestywny w swym nordyckim chłodzie; czasem mroczny tudzież niespokojnie enigmatyczny. Sound Design poszczególnych track'ów niemalże synonimiczny. Stwarza to wrażenie integralności, lecz również zbyt radykalnej monolityczności. Ewidentnie jest atmosferycznie; spectrum emocji istotnie w kolejnych "cierpliwych" nutach wyraża się w mroku, misterium, pewnym „uśpieniu”... Lubię (Dark) Ambient; ponurość, "czarny mistycyzm" tego gatunku. Twój projekt nie do końca urzekł mnie swą „treścią”; jest mimo standardu gatunku zbyt skromnie urozmaicony (obecność „Endirinn Er Nærri” plus tytułowego utworu trochę redukuje wrażenie powtarzalności). Myślę, że o takowej (mej) impresji decyduje także objętość "krążka". Technicznie tematy oscylują w granicach rezonansu lecz w tak wykreowanym, stylowym uniwersum brzmi to charakternie. Nilfheim, Twój „Ragnarök„ to ambitne przedsięwzięcie, którego Ci szczerze gratuluję. Don't stop... :)

PS. Moje „typy”: #2, #3, #7.