MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Hunch - Sun after storm - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Hunch - Sun after storm (/temat-house-hunch-sun-after-storm)



Hunch - Sun after storm - HunchBread - 18.03.2017

Cześć ;)

Miałem małą przerwę w upublicznianiu swojej twórczości, ale dziś nadchodzę :P
Przed jego stworzeniem miałem mała blokadę twórcza ale cholera.. Udało się dlatego tytuł jest taki a nie inny :P Mam nadzieje, że wam się spodoba ten utwór.




RE: Hunch - Sun after storm - Stroke - 18.03.2017

Daję 5 i uciekam,bo jak dla mnie wszystko jest cacy i nie ma co się czepiać:D


RE: Hunch - Sun after storm - Nyklas - 19.03.2017

Jak dla mnie bardzo dobry aranż wszystko trafione w temat :-) ciepły klimat, dobrze dobrane dźwięki do prostych ale pasujących melodi:-) dużą robotę robią wstawki wokalu które jak dla mnie bomba! Raczej nie ma się do czego przyczepić daje 5 i będę obserwował na SC :-) Pozdrawiam


RE: Hunch - Sun after storm - Koberise - 19.03.2017

bardzo fajny kawałeczek :) gdzie można kupić płytę ;) hehe ! super wbijam na SC i follołuuuje :) zapraszam do siebie yoł:) daje 5


RE: Hunch - Sun after storm - HunchBread - 19.03.2017

Ciesze się, że się podoba ;) Dziękuje za opinie. Czuje, że produkcja nie idzie w las tylko jest progress :D


RE: Hunch - Sun after storm - potok0709 - 21.03.2017

Mi ten utwór również się podoba. Ale słyszę, że się na jakimś utworze wzorowałeś. Przypomina mi ten utwór jakiś inny utwór, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy.


RE: Hunch - Sun after storm - Pedri - 21.03.2017

(21.03.2017, 20:19)potok0709 napisał(a): Mi ten utwór również się podoba. Ale słyszę, że się na jakimś utworze wzorowałeś. Przypomina mi ten utwór jakiś inny utwór, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy.

Być może chodzi Ci o otto knows - million voices. Nawet jeśli wzorowany to nie widać tak mocnego podobieństwa. Jak dla mnie ten utwór to mocna piątka. Dobry progressive house z solidnie zbudowanym klimatem. Widać dużą różnicę w porównaniu z poprzednimi produkcjami. Ten kierunek twórczości znacznie bardziej mi się podoba, oby tak dalej :D


RE: Hunch - Sun after storm - ProCkers - 22.03.2017

Ja w takim razie się trochę poczepiam, żeby nie było za słodko :D

Początek jest spoko, tu zastrzeżeń jako takich nie mam. W build upie wydaje mi się że wokal jest ciut za głośno. No i można było go pociąć nieco lepiej :) Drop jak dla mnie ma za słabego powera :D Po całym intrze spodziewałem się jebi*cia, ale niestety go nie było. Przydały by się jakieś fxy zaraz na wejściu, crash/impact, jakiś downlifter żeby nasilić to wejście. Lead nie jest najgorszy, myślę jednak że nieco ostrości by mu nie zaszkodziło :) Druga część mi się nie podoba, głównie przez wokal. Nie pasuje do całości, zbyt się wybija i wprowadza niepotrzebny chaos. Może gdyby był ciszej i robił jedynie za drugi plan, to może jakoś by się to jeszcze sprawdziło, ale tutaj nie wiadomo czego słuchać, czy melodii czy wokalu. Myślę że bez niego było by o wiele lepiej :)

Tak poza tym, jest okej :) Można by popracować jeszcze nad głośnościami niektórych elementów, ale nie ma tragedii :) Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę i powinno być tylko lepiej :)

Pozdro! :)


RE: Hunch - Sun after storm - AZUDA - 22.03.2017

swietnie to brzmi :)


RE: Hunch - Sun after storm - HunchBread - 24.03.2017

(21.03.2017, 20:19)potok0709 napisał(a): Mi ten utwór również się podoba. Ale słyszę, że się na jakimś utworze wzorowałeś. Przypomina mi ten utwór jakiś inny utwór, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy.

Mogę Cie zaskoczyć, ale na żadnym utworze się nie wzorowałem. Po prostu tak się zdarzyło :P

Pedri - A mi własnie kojarzy się bardziej z DubVision - Heart. Zorientowałem się któregoś razu jak szedłem do pracy i słuchałem muzyki :P Nie mam pojęcia dlaczego taki kierunek Ci się bardziej podoba :P hahaha

ProCkers - Też czuję, że z dropu można byłoby wycisnąć jeszcze jakieś soki, ale jeszcze tego nie potrafię ;( Ale wszystko przede mną! I z Vocalem miałem mały problem jak go umiejscowić - po dyskusjach z Piotrkiem (Pedri) vocal jest tak jak i jest :P

Dziękuje za komentarze :)


RE: Hunch - Sun after storm - Shabboo Harper - 1.04.2017

Hey Paweł. Track cechuje pełne witalności brzmienie; chwilami lekko chropowate (np. „przestery” od 1:01). Czasem spora amplituda „w górze” (na fali) skutkuje „click'ami” w L kanale (gdzieś w ok. 10-12 kHz), np. w 0:47/0:51 lub 2:43 (możliwe również, iż jest to ostry Delay „osadzony” w tychże rejestrach wysokich). Temat zgodny z Genre; jest prężnie w dość pospolitym Beacie („aksamitne” Hi Hat'y; mięsisty Kick); klasycznie w przeróżnych Up/Downlifter'ach/Sweep'ach; przeciągle w „drapieżnych” Synth'ach; wreszcie "rozkosznie" w melodyjnym (niepotrzebnie tak „przyćmionym”) piano. Aranż przyzwoity, lecz bez oczywistej "inkrustacji". Nie podoba mi się wszechobecny, wręcz upier.liwy Sample wokalu. ;D W takiej postaci, tj. bez konkretnej treści, w moim przeświadczeniu, winien być li tylko "wtrętem" (w tle) nie zaś męczącym, „huczącym” faktorem, który nieco „zdusił” jaskrawszą prezencję Twego „ Sun After Storm”...


RE: Hunch - Sun after storm - MikeOst - 7.04.2017

Bardzo przyjemny utwór. Miło się słuchało mimo że preferuje inny styl. Pozdrawiam :)