MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Monomike - W magicznym Ogrodzie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Monomike - W magicznym Ogrodzie (/temat-film-monomike-w-magicznym-ogrodzie)



Monomike - W magicznym Ogrodzie - MonoMike - 21.03.2017

Cześć.

Idzie wiosna gdzie natura budzi się do życia a więc zagramy jak na tą porę roku przystało.

Kompozycja jest zobrazowaniem melancholijnego dnia na łonie natury wśród otaczającej, budzącej się do życia fauny i flory, a dźwięki tła prowadzą nas od wczesnego poranka aż do późnego wieczoru. Zapraszam do relaksu :)




RE: W magicznym Ogrodzie - Zirds - 21.03.2017

O... O.... O........ ahhhh.. Piękne.. przepiękne.. Cały dzień w 3 minuty...
Od szepczących nad ranem słowików, aż po piekny śpiew puszczyka i śpiewających pod wieczór świerszczy.

Sama melodia jakoby nieistnieje według mnie, ale same barwy tych instrumentów, ćwierkających ptaków, harf, klarnetu, skrzypiec, fortepianu... Naprawdę poczułem wiosnę w tym utworze, te ciepłe poranki, wcześnie wschodzące słoneczko, relaks "W magicznym Ogrodzie".

5/5


RE: W magicznym Ogrodzie - Recoil83 - 21.03.2017

Świetny utwór w 3 minutach cały dzień, tylko noc trochę krótka, schludne pianino przygrywa cały utwór, czuć wiosnę w twoim utworze.


RE: W magicznym Ogrodzie - RaNi/Works - 21.03.2017

Bardzo ładnie zrealizowany utwór. Nic dodać nic ująć... no chyba że za krótkie...


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - PureInstinct - 22.03.2017

Piękna kompozycja :) Powabnie prowadzący rytm, schludne i czyste dźwięki pianinka. Nic ująć Heart Aranżacja świetna.
Jedyne do czego bym się dorzucił - to zdecydowanie za mała głębia, wszystko jest zupełnie z przodu, siedzi nam na twarzy. Tak na prawdę wszystko, łącznie ze skrzypcami i dzwoneczkami wrzuciłbym do tyłu, sam pogłos by pomógł, dźwięki ptaków i natury także, może nawet i delikatnie ściszył. Jedynie z przodu zostawiłbym to cudowne, miękkie pianino, które jest tutaj motywem przewodnim.

Bynajmniej, piękna robota :)


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - Mattey - 22.03.2017

Słuchałem na słuchawkach i całość troszkę za bardzo daje po uszach. Rzeczywiście pewne ścieżki można by pochować z tyłu. Myślałem po opisie, że będzie też jakoś przy pomocy zmiany linii melodycznej bądź akordów przedstawiona każda kolejna pora dnia, ale głównie decydowały o tym dźwięki... pozainstrumentalno-ornitologiczne :P
Motyw przewodni jest bardzo przyjemny i rzeczywiście wiosenny. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości ;)


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - MonoMike - 22.03.2017

Dobry feedback, dzięki za poświęcony czas ;)

Cieszy mnie fakt, że udało się w Was wywołać dokładnie takie odczucia i taki efekt jaki zamierzony był podczas pisania kompozycji a zresztą i ja miałem odgórnie narzucony temat jako, że jest ona pisana pod konkretne zlecenie.
Od długiego czasu pracuję nad opisywaniem miejsc, otoczenia zdarzeń za pomocą muzyki, aktualnie przodują motywy tętniącej życiem wiosennej natury oraz właśnie otwartych ogrodów :)

Stay tuned!

PS. Kto z Krakowa zapraszam na Noc Muzeów do ogrodu botanicznego UJ, będą niespodzianki :)


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - abyssMB - 22.03.2017

Bardzo ładny relaksujący utwór, który w 100 % spełnia i oddaje wczęśniej obrany cel. Bardzo przyjemny w odbiorze i mi się podoba takie panoramowanie czuć przestrzeń przy takim minimum instrumentarium maksymalny efekt. Piękne - podpisuje się pod opinia Zirds-a. Ode mnie 5


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - MonoMike - 22.03.2017

Niedługo podzielę się z Wami drugą częścią "Noc w Ogrodzie" :)

Stay tuned!


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - Abigail Noises - 23.03.2017

Słabe... Rozumiem zamysł ale mnie nie porwało. Natura niby fajna, ale dla mnie zbyt nachalna... praktycznie cały czas mamy różne odgłosy. Aranż prosty taki, hm... jak dla dziecka – w sensie, że w bajce by na pewno pasował. Szczególnie w takim audiobooku jak znalazł. Co mi przeszkadza najbardziej to kwestie techniczne – piano zbyt rezonuje w głównej melodii. Ustawianie na max panoramy także nie jest dobrym zabiegiem (momenty ze smykami grające tylko w jednym kanale). Zgadzam się także, że nie jest to dobry miks i master. Za bardzo wszystko ''leży'' na słuchaczu, jest za blisko, mało ''muzycznie'' – wydaje się także, że za dużo jest środka i niższego środka (500 Hz do 1kHz). Ogólnie przez te mankamenty techniczne to o klimacie (wczuciu się) nie ma mowy... Utwór powinien być zwiewny ale technicznie niestety jest dość irytująco głośny. No i brak zakończenia... w takim kawałku... to niedopuszczalne.


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - MonoMike - 23.03.2017

Dzięki za poświęcony czas, błędy notuję w kajecie. Tak jest przy pracy mobilnej :(


RE: Monomike - W magicznym Ogrodzie - mumu - 24.03.2017

(21.03.2017, 19:29)MonoMike napisał(a): Kompozycja jest zobrazowaniem melancholijnego dnia na łonie natury wśród otaczającej, budzącej się do życia fauny i flory, a dźwięki tła prowadzą nas od wczesnego poranka aż do późnego wieczoru. Zapraszam do relaksu :)

(24.03.2017, 11:01)MonoMike napisał(a): Mówić o muzyce to jak tańczyć o architekturze.
~MM

Utwór ok, ale stać Cię na więcej. Nie lubię, jak ktoś mi opowiada o muzyce, bo, jak sam stwierdzasz - nie da się :V

Ale jak już ktoś mierzy się z niemożliwym czynem, to nie lubię, jak ogranicza mi możliwości interpretacji poprzez streszczenie, które samo w sobie już jest nieprawdziwe, bo...

(24.03.2017, 11:01)MonoMike napisał(a): Mówić o muzyce to jak tańczyć o architekturze.
~MM