MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) (/temat-classical-abyssmb-przebudzenie-i-oczekiwanie-1)



abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - abyssMB - 21.03.2017

Przedstawiam moje ostatnie dwa utwory, podobne brzmieniowo, razem stanowią całość
Zabrało mi dużo czasu poukładanie tych ścieżek. Klimat klasyczny, może przypadną Wam do gustu.

"Przebudzenie"


"Oczekiwanie"


Wasze opinie jak zawsze bardzo ważne.

PS:
ścieżki :
violins , violas , cellos, basses, french horns, and session horn pro /zespól trąbka, puzon /, flute ze stajni native instruments


RE: abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - Mattey - 22.03.2017

Miło się tego słucha, chociaż wydaje mi się, że czasem są momenty, w których jedna ze ścieżek nie pasuje do akordu. Mam też wrażenie pewnego przeładowania instrumentami o podobnym charakterze, ale to może wynika z tego, że głośność poszczególnych ścieżek nie jest zbalansowana.
Bardziej przypadł mi do gustu pierwszy utwór, bo ciekawiej się rozwijał. Drugi z kolei skończył się dość niespodziewanie i brakowało mi w nim jakiejś linii przewodniej.
Ale to szczegóły techniczne, które po wyszlifowaniu mogą dać coś naprawdę pięknego, bo potencjał w tym jest spory :)


RE: abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - PureInstinct - 22.03.2017

Aranż przenosi ciekawą historię. Jednak bardzo kuje mnie w uszy źle dobrana instrumentacja. Tekstura jaka tworzy się po połączeniu skrzypiec, fletu z o wiele niższą linią melodyczną od altówki czy wiolonczeli (których zadaniem jest grać przeciwnie - w niższym rejestrze), jest taka przeraźliwa, nie daje ukojenia i przyjemności, a sądząc po harmonii i progresji - to właśnie chciałeś uzyskać. Tak samo tyczy się instrumentu dętego (chociaż nie jestem pewien, czy go tutaj użyłeś, bo czasami tani sampel skrzypiec brzmi podobnie).
Również ciekawą mnie dysonanse tutaj, jakbyś idąc akordem - grał zbyt wiele kontrapunktów na raz, które jakby nie harmonizują się ze sobą i tworzą ten dysonans dźwięków, co może wydać się 'fałszem'.

Ale cholera - sama aranżacja jest bardzo intrygująca! :)


RE: abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - Abigail Noises - 25.03.2017

Zacznę nietypowo od technicznych spraw - pojawiają się niedobre rezonacje. Przykładowo flet, wchodzi miejscami w syczenie, gwizdanie (np. 1.12 s, 1.17 ''Przebudzenie''), czyli coś czego flet nie wydaje. Smykom podciąłbym nieznacznie góry (tym skrzypkom, które wchodzą w 1.30 ''Przebudzenie''. 1.13 – 1.16 ''Oczekiwanie'', w którym znów mamy gwizd). Myślę, że odpowiednia kompresja, zależna częstotliwościowo (ważne), plus odjęcie ciut w okolicach 10 i dalej kHz załatwi sprawę. Są to nieznaczne rezonacje, które ciężko nawet usłyszeć – dobre do takich zadań są słuchawki, specjalne do takich celów, często określane 'critical mastered' (całkowicie otwarte i z prznoszeniem do 35.000 Hz). Zgodzę się także, że warto by było niektóre instrumenty ściszyć tak aby dać oddech tym, które są najistotniejsze – za dużo tutaj jest wszystkiego na tym samym poziomie i pomimo że są to kawałki spokojne, instrumentalne i dość nostalgiczne to sprawiają wrażenie przeładowania. Nie będę pisał które bo to kwestia indywidualna – jedne cofamy a drugie samo idzie ''na przód'' i samym gainem można sporo zmienić – ale to wiesz.... Dałbym także trochę reverbu na całość i podbił dołu w okolicach suba (znów lekko).

Co do aranżu – to nie jest moja stylistyka, ale powiem, że podoba mi się... nie brzmi to jak sound z gry jakiejś tylko czuć tutaj historię w jednym i drugim kawałku.

Ostatecznie to najbardziej przeszkadzają mi te techniczne sprawy jak ciągłe ''gwizdanie'' na instrumentach - flet i gain na ścieżkach. Zresztą jeśli chodzi o NI, to tam z mojego doświadczenia trzeba ostro traktować kompresorem instrumenty i podcinać w EQ... nie wiem czemu są takie często mocno przesterowane.


RE: abyssMB - Przebudzenie i Oczekiwanie (+1) - Recoil83 - 30.03.2017

Witam, orkiestralne utwory zawsze mnie fascynowały, "Przebudzenie" - wesoła gra skrzypek, wiolonczeli i reszty orkiestry, bardzo fajnie zaaranżowane wiem że to nie jest łatwe. "Oczekiwanie" - jakby mniej rytmiczne, ale również interesujące, oczywiście skrzypce grają główna rolę, ogólnie mam dobre odczucia.