MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Dobrze tworzymy, czy źle? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Dobrze tworzymy, czy źle? (/temat-hip-hop-dobrze-tworzymy-czy-zle)



Dobrze tworzymy, czy źle? - ROSCHE - 27.03.2017

Witam :)

Chciałbym znać Waszą cenną opinię, bo jest to dla mnie ogromnie ważne.

Robimy takie produkcje dance-rapowe oraz psycho. Produkcję zazwyczaj robię 1/2h max, nie więcej :) Głównie szukanie beatu, dobrych sampli i wyczyszczenie tego trochę mi zajmuje.

Znajomy nawija chill free vokal, raczej to co mu przyjdzie na myśl -.0 ale teraz się to zmienia ;)

Do rzeczy... echo na vokalu spowodowane szumami na mikrofonie, robimy studio także będzie okej.










DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA WSZYSTKIE OPINIE.


zły dział, przenoszę
Maciek




RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - Zirds - 27.03.2017

Robienie muzyki w 2 godziny to nie robienie muzyki.


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - Hola Flavio - 27.03.2017

robicie studio, będzie okej
róbcie jeszcze muzykę i też będzie okej

nie no, jak nie powiesz, że to prowo to ja nie wiem
no i standardowo, temat z czapy nawet się nie trzyma regulaminu
chłopiec, jak zdrowie?


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - Tech.Nixa - 27.03.2017

Myślałam, że jak ja robię kawałek w pare dni to przesada ale widać ktoś mnie pobił. 1-2 h to zdecydowanie za mało żeby zrobić cokolwiek, ja w tyle czasu robię samą perkusję i szukam instrumentów.
Brzmi to total kakofinika i się nie dziwię jak na kawałek poświęcacie tak mało czasu. Trudno to w ogóle nazwać muzyką. Kolega nie ma flow, nie trafia w rytm, słowa bez sensu byle by były. Ani to przyjemne, ani zabawne. Zlepek randomowych dźwięków i słów bez przemyślenia. Gatunki, które wymieniłeś nijak mają się do tego co usłyszałam. Zamiast za studio powinniście najpierw ogarnąć to co w nim będziecie nagrywać bo wymaga to jeszcze na prawdę wiele.
Zanim coś stworzycie to pomyślcie najpierw co to ma być i przede wszystkim nie klepcie na ilość tylko ona jakość. Tak jak wyżej zostało wspomniane. W 2 godziny nie ma muzyki.


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - RaNi/Works - 27.03.2017

2 godziny? Tyle mi zajmuje ustawienie dobrego kicka i ustawienie go na playliście...


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - qnebra - 27.03.2017

Proszę cię, nie wrzucaj na razie utworów. Wiem, że złapał cię entuzjazm tworzenia, lecz niech zostanie trochę okiełznany.


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - STLKR CLL - 27.03.2017

W dwie godziny zrobię:
melodie
albo
lead + chordy do dropu (bez porządnego panoramowania)
albo:
bas do dropu (sub + crunchy bass, zazwyczaj 2 warstwy)
albo:
Stopę w Kick 2 (jeżeli poszczęści się w wyklikaniu puncha xD)

Nigdy nie zrobisz porządnego utworu w 2h. Jakiś zarys, początek produkcji tak, ale nie pełen utwór... Ćwicz i się spełniaj, może kiedyś ci to wyjdzie :)

I nie inwestuj zawczasu w studio, jeżeli nie potrafisz robić muzyki


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - OProject - 27.03.2017

Źle robicie towarzyszu producencie xd
Tak, psychodela... no no trochę fałszuje ten bit xd
Wokal jakbyś dogrywał telefonem, i to mówiąc i przyspieszając wokal a nie rapując, do tego nie trzyma rytmu/bitu xd
Taże słabo, pracuj dalej... i siedź więcej przy tych utworach xd


Do Faklodzik by sie nadało w 100% jeżeli to miał być żart oczywiście xd


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - nullname - 28.03.2017

Ała. Napisze tylko tyle, że większość z nas miała [prawie]identyczne początki - było ciężko...
Ale tym kurde nikt się nie chwalił. Chce ktoś posłuchać mojego pierwszego patternu perki z FLa?

No a więc.
Muzykę rób, bo nie znam osoby, która poświęcając cały czas wolny spędzając nad tworzeniem nie zrobiła postępów.

Zalecam więcej słuchania, nie skupiaj się jedynie na tworzeniu... bo bez wiedzy o aranżacji wiele nie zrobisz.

Jak już tworzysz - RÓB TO DŁUŻEJ. Wiem jak można się poczuć po takiej fali krytyki... ale to akurat nie z powodu, że chcemy kogoś dobić i pozbawić wszelkich marzeń itp. Po prostu chcemy dobrze :)

Najważniejsza zasada i radzę zapamiętać ją na zawsze; TO TY KURW* ROBISZ MUZYKĘ, NIE SPRZĘT. Żadne studio nie da Ci tego, co możesz sam zrobić... na niczym. Wydaje się zabawne, ale w sumie to prawda.

Moje zdanie(może i dziwne) jest takie, że im więcej sprzętu - tym mniej kreatywności.

Ale skoro już uparłeś się, że będziesz tworzył i chcesz zainwestować - zacznij od dobrego odsłuchu.
A jak robisz studio... ekhem... Nie wiem czemu, ale mam wizje że masz zamiar to obkleić "piramidkami"... po jajkach -.-

Ogółem - przepraszam, jeżeli cokolwiek Cię uraziło, ale musiałem to napisać. Może spojrzysz na to inaczej.

PS:
Cytat:"Produkcję zazwyczaj robię 1/2h max, nie więcej"

Nie wiem czy ta kreseczka pomiędzy 1 i 2 się przypadkiem wkradła, czy ty tak serio. :E


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - Koberise - 28.03.2017

najważniejsze , czytać , uczyć się, czytać , słuchać , uczyć sie :) nie ustawiać klocki :)
melodie czy bity mogą wydawać się fajne ale to tak jak byś postawił ładny samochód bez silnika i części :)
technicznie musi śmigać :)
ja ostatni kawałek robiłem codziennie po 2-3h przez ok 12 dni


RE: Dobrze tworzymy, czy źle? - ROSCHE - 3.04.2017

Wiadomo, za muzykę i wszystkie sample, equalizery, dopasowanie itp. odpowiadam JA SAM :)

Jadę na starym fl studio 9 w wersji demo, ciężko mi jest tworzyć na playlistach bo nie mogę później tego zapisać w projekt :P Wszystko muszę robić na świeżo. Fakt, ponad 2/3 lata na demówce jest przesadą, także inwestuje w pełną wersję, bo inaczej to szkoda czasu :P

Klocków nie ustawiam, tylko każdy sampl osobno modyfikuje, dodaje własne ścieżki pianorolla, efekty... to oczywiste :)