MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mininova i FLstudio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Mininova i FLstudio (/temat-mininova-i-flstudio)



Mininova i FLstudio - juczitaki - 29.03.2017

Witam, chyba wyladowalem w dobrym dziale? ;)

Otoz dokonalem ostatnio zakupu w postaci Novation Mininovy. Wszystko pieknie gra, syntezator sie polaczyl z FL'em, ale mam pewien problem. W zasadzie dwa.

Wiec kiedy nagram jakis sampel na FL'u za pomoca mininovy, i chce przelaczyc na drugi 'track', czyli po prostu nagrac jakis inny sampel, automatycznie zmienia sie dzwiek pierwszego sampla. Dajmy na przyklad ze ulozylem sobie jakas linie pianina, a chce jako drugi sampel ulozyc jakas gitarke, i ulozylem, to te 'pianino' juz nie jest pianinem, tylko mam dwie sciezki gitary. Mam nadzieje ze zrozumiecie.

Drugi problem juz bardziej zwiazany z Mininova, ale moze akurat ktos sie zna. Wiec kiedy smigam sobie miedzy roznymi samplami na mininovie, zapisze sobie jakis i chce leciec dalej, to wyskakuje mi napis 'Unsaved LosChng?', i w efekcie nie zapisuje mi tego. I nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic.

Z gory dzieki za pomoc ;-)

Pozdrawiam


RE: Mininova i FLstudio - tomaszp - 30.03.2017

Pierwsze - jeśli ułożyłeś sobie ścieżkę MIDI to za każdym razem, jeśli zmienisz program na syntezatorze - to będzie grał ten program, który masz aktywny. Jeśli stwierdzisz, że dana ścieżka jest ok, musisz ją nagrać do pliku WAV i wtedy możesz zmienić program i dogrywać w nieskończoność. MIDI to tylko komunikaty dla syntezatora jakie nuty ma grać i z jaką czułością - nie przekazuje jakiem presetem ma akurat wygrywać konkretne nuty.

Drugie - proponuję skorzystać z instrukcji, coś mi się wydaje, że mogłeś delikatnie zmienić jakiś parametr i synth Ci pokazuje, że jeśli zmienisz program to niezapisane dane zostaną utracone.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mininova i FLstudio - DelianoCarl - 30.03.2017

Dokładnie tak jak tomaszp napisał. :)
Niestety hardware nie działa tak jak VST, że można sobie ładować w nieskończoność nowe dźwięki na nowych ścieżkach midi i wszystko będzie razem grało. Po tym jak uznasz, że jedna ścieżka jest gotowa, musisz zgrać ją do WAV. I pracować nad kolejną. Niestety, nie jest to wygodne, ale tak jest.
Niektóre synthy są wyjątkiem. Np Waldorf Blofeld ma tzw multi-track. Czyli synth może w jednym czasie mieć załadowane chyba osiem ścieżek (o ile moc procesora syntha i polifonia na to pozwoli), nie pamiętam dokładnie jak to było, bo już długo nie używałem. Ale na pewno jest taka opcja.

Ładując jakiś preset, nawet kiedy bawisz się parametrem Cutoff, to już zaszły zmiany w presecie i dlatego pokazuje Ci ten komunikat. Jeśli zapiszesz preset i nie tkniesz żadnego parametru, to po zmianie na nowy nie powinno nic wyskoczyć. Jeśli nadal tak się dzieje - to dziwne. ;)
Tak samo jest z DAW. Kiedy zapisujesz projekt i po sekundzie go zamykasz, nie ma żadnego komunikatu.


RE: Mininova i FLstudio - juczitaki - 30.03.2017

Jutro pokombinuje zobacze czy wszystko gra ;) Dzieki za odpowiedzi


RE: Mininova i FLstudio - juczitaki - 4.04.2017

Cos jest nie tak..kiedy zapisuje w wav i potem staram sie to odtworzyc, nie ma zadnego dzwieku. O co chodzi?


RE: Mininova i FLstudio - DelianoCarl - 5.04.2017

A ustawiles dobrze IN/OUT w Dawie? ;) czy podczas nagrywania ścieżki jest widoczny waveform? Jeśli nie, ti znaczy że na ścieżkę audio, źle ustawiles sygnał wejściowy.


RE: Mininova i FLstudio - Zirds - 5.04.2017

Przy nagrywaniu z zewnętrznego źródła powinieneś mieć włączony sterownik Asio.