MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Skibot - Derby - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Skibot - Derby (/temat-hip-hop-skibot-derby)



Skibot - Derby - skibot - 1.04.2017

Cześć, ostatnio podjąłem decyzję że wracam do rapowania - tak na jeden nielegal. Przed Wami pierwszy po 10 latach zarapowany przeze mnie kawałek - muzyka, nagranie i mix również ja.
DERBY.


Przyjemnego


poprawiam link
Maciek




RE: Skibot - Derby - Jozzo - 1.04.2017

Nie wydam oceny bo wiem że mam małą wiedzę muzyczną i niewielkie doświadczenie ale moim zdaniem naprawdę fajnie to brzmi :D Twój dość prosty flow przypadł mi do gustu przypominasz mi jakiegoś rapera ale nie mogę sb przypomnieć jakiego :) Tekst też chyba z sensem aczkolwiek na to nigdy nie zwracam uwagi. Beatu nie będę oceniał z wyżej wymienionych powodów. W każdym razie ode mnie leci propsik ;)


RE: Skibot - Derby - Shabboo Harper - 2.04.2017

W track'u, według mnie, niepotrzebnie tak intensywnie przewodzi Hi Hat/Clap. Beat jest jednolity; reszta tonów ("przykryte" Piano, nieobecny wręcz Bassline) plus wszelkie Fx'y wstrzemięźliwie podkreślone w swym emploi. Brak "w tym wszystkim" soczystości dźwięków; jakiegoś zniekształcenia Bit'u. Wokal przewodni cechuje skromny Flow; przy złożonym tekście (sporo charakterystycznych polskich głosek); takowa swobodna, potoczysta interpretacja liryki (zachowując właściwą artykulację) to "rzecz" trudna. Efekty wokalne w tle (szepty, krzyk) zmyślne. Pawle, myślę, iż Twój ambitny projekt potrzebuje pewnego "sztafażu" plus głębszej obróbki głosu (pod względem kolorytu i ekspresji) tak by było dobitniej, "z werwą"... Yo!


RE: Skibot - Derby - tks21 - 4.04.2017

No no no. Moje klimaty :) A myślałem, że tutaj ludzie nie interesują się piłką nożna (przynajmniej Polską - sorry za offtop) Ciekawe masz flow, podobne troszkę do Eldo :). Ogólnie beat jest całkiem niezły 4/5


RE: Skibot - Derby - Stik - 8.04.2017

Fajny klimacik Ci wyszedł :P
Mi też przypominasz trochę starego eldo


RE: Skibot - Derby - Tech.Nixa - 9.04.2017

Z reguły nie słucham polskiego rapu bo odpychają mnie ci wszyscy raperzy co teraz są w "modzie" i myślą, że jak poprzeklinają do bitu hiphopolo to będzie sztos no ale...twój kawałek mile mnie zaskoczył, podoba mi się właśnie takie lekkie, kulturalne słownictwo, które fajnie kontrastuje z tym co się dzieje na video. Bit w tle słucha się bardzo miło, jest całkiem nietypowy. Przeszkadza mi jednak coś w nim, nie wiem do końca co ale chyba wydaję się być troszkę za wolny albo perkusja jest jakaś opóźniona. Wokal też mógłby być trochę bardziej dopasowany, mało w nim jakiejś ekspresji, energii...cały czas ten sam ton i jak po linijce i chyba wydaje mi się, że ciut za bardzo wystaje przed tło muzyczne przez co mam wrażenie, że muszę się wsłuchiwać w muzykę w tle. Bardzo spodobały mi sie wstawki z tekstami polityków, mojsza niż twojsza, te sprawy :D Tylko trochę zakończenie takie bidne ale może to tylko moja subiektywna opinia bo ja lubię dodawać coś na końcu zazwyczaj takiego zwieńczającego kawałek np. parę ostatnich nutek. Utwór brzmi bardzo staroszkolnie i undergraundowo, taki klimacik trochę lata 90.
Jak wspominałam, że nie przepadam za polskim rapem to ten kawałek mogłabym słuchać :)
Daję 4 ;)


RE: Skibot - Derby - skibot - 9.04.2017

Z założenia miało być tak staro-szkolnie i prosto, "bez udziwnień". Bit rzeczywiście jest krzywy, a konkretniej spóźnia się tutaj nieco werbel - co też było założeniem.

Rzeczywiście monotonne flow - i to jest chyba mój największy problem. 10 lat temu nawijałem z nieco większym polotem, niestety lata przerwy bez praktyki robią swoje, ale jeszcze trochę i wrócę do dawnej formy.

W sumie to wszystkie Wasze uwagi co do tego numeru są dla mnie o tyle cenne, że tak naprawdę potwierdzają, że udało mi się uzyskać to co sobie założyłem - ja wiem, że to nie brzmi jak współczesne rapowe kawałki i pewnie stąd te uwagi ale Dżizas damn udało się zrobić ten brud!!! :D

Dzięki za Wasze konstruktywne oceny raz jeszcze!

Aha! tks21 - Chyba nie do końca zrozumiałeś treść - ten kawałek nie jest o piłce nożnej :) Piłka nożna a konkretniej Derby piłkarskie są tutaj jedynie synonimem do pewnej sytuacji która dzieli społeczeństwo na 2 walczące ze sobą części.


RE: Skibot - Derby - RaNi/Works - 9.04.2017

Odsłuchiwałem na twojej stronie c:
Mnie się ogólnie podoba. W szczególności tekst mi bardzo siada. Nie lubię rapu czy innego hop hipu ale to mi wyjątkowo spodobało... Brzmieniowo jest jednak średnio ponieważ strasznie dokucza mi ten hat czy shake który jest jak dla mnie za ostry. Ogólnie jednak 4/5 bez problemu.


RE: Skibot - Derby - wzorowy_obywatel - 9.04.2017

świetna robota. według mnie brzmi jak trzeba. tekst porusza konkretny problem, jest przemyślany. brawo za oryginalne podejście do tematu! flow słychać, że trochę zastane, ale jak będziesz regularnie ćwiczył to szybko wócisz do formy. :)