MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM S.G. Faustmann - The Last Memoir - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM S.G. Faustmann - The Last Memoir (/temat-film-s-g-faustmann-the-last-memoir)



S.G. Faustmann - The Last Memoir - PureInstinct - 15.04.2017

Dzisiaj dosyć krótko i minimalistycznie. W tym przypadku chciałem odejść od świata Fantasy i zrobić coś bliższego rzeczywistości. Oczywiście bez zmian - nadal inspiracja obrazem. :)

Miłego słuchania.






RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - qnebra - 15.04.2017

Klimat jest, swego rodzaju filmowość też. Najbardziej kojarzy mi się to z "I Am Legend" i "Revenant" jeżeli chodzi o brzmienie i melodię tego motywu, całkiem prostego swoją drogą.


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - Niflheim - 15.04.2017

Witam

Kolejny utwór w krótkim czasie, uwijasz się jak mrówki :D
No cóż bardzo skromny "minimalistyczny" jak napisałeś
Nostalgiczne/smutny motyw przewodni grany na pianinie przyjemnie się słucha, i jeszcze ten szum w tle
Nie ma się dalece nad czym rozwodzić...
Dobra robota jak zawsze :)

Pozdrawiam Beer


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - PureInstinct - 16.04.2017

(15.04.2017, 17:04)qnebra napisał(a): Klimat jest, swego rodzaju filmowość też. Najbardziej kojarzy mi się to z "I Am Legend" i "Revenant" jeżeli chodzi o brzmienie i melodię tego motywu, całkiem prostego swoją drogą.

Tak, to był mały eksperyment, chociaż nie wiem, czy wyszedł do końca. Brzmienie jest filmowe, gdyż troszkę inspirowałem się stylem Thomasa Newmana. :)
Dziękuję qnebra za odsłuch.

(15.04.2017, 17:07)Niflheim napisał(a): Witam

Kolejny utwór w krótkim czasie, uwijasz się jak mrówki :D
No cóż bardzo skromny "minimalistyczny" jak napisałeś
Nostalgiczne/smutny motyw przewodni grany na pianinie przyjemnie się słucha, i jeszcze ten szum w tle
Nie ma się dalece nad czym rozwodzić...
Dobra robota jak zawsze :)

Pozdrawiam Beer

Haha, jasne - ostatnio jestem bardzo chutliwy nad pianinem Beer Bardzo dziękuję za odsłuch Niflheim


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - Zirds - 17.04.2017

Pianino ma bardzo ładne brzmienie... Jakieś sample z Kontakta?
Pierwsze moje skojarzenie Thomas Newman - tak jak napisałeś powyżej.. W głównym temacie muzyka z "American Beauty".. Idziesz w dobrym kierunku :)

5/5


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - PureInstinct - 17.04.2017

(17.04.2017, 0:47)Zirds napisał(a): Pianino ma bardzo ładne brzmienie... Jakieś sample z Kontakta? ... W głównym temacie muzyka z "American Beauty"...

Pianino to zwykły Formant Piano z taniego Xpanda2, jednak z dużą warstwą pogłosu i zabawą z EQ, by ogarnąć je trochę, bo surowe brzmi ohydnie :D Niemniej jednak - dziękuję :)
Dokładnie! Track - 'Any Other Name' z filmu, dobre ucho.

Dziękuję Zirds za Twój odsłuch i opinię Beer Wesołych świąt!


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - abyssMB - 20.04.2017

Bardzo filmowy utwór ale krótki :(, warto go rozwinąć piękne intro do czegoś dużego.


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - Recoil83 - 26.04.2017

Witam, filmowy kawałek, ale art kojarzy mi się z Crime Story, bo uwielbiałem kiedyś filmy gangsterskie, trochę krótkie ale jako intro może być.


RE: S.G. Faustmann - The Last Memoir - Shabboo Harper - 21.05.2017

Cytat:"Dzisiaj dosyć krótko i minimalistycznie."

I tak też jest... Piano cechuje zmyślny pogłos (eterycznie harmonijny z String Pad'em i Fx'em deszczu). Charakternie to brzmi, kreując wrażenie samotnej ekspresji; "czegoś" en passant. Minorowy przewodni wątek, "mokre" tło. Temat, według mnie, zbyt pobieżnie uchwycony. To dopiero preludium... ;)

PS. Thomas Newman? A czy wiesz Sylwku, iż Jego siostra Maria to również wybitny kompozytor i... świetna skrzypaczka. ^^