MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT sysko - fabulous - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT sysko - fabulous (/temat-chill-out-sysko-fabulous)



sysko - fabulous - Sysko - 22.04.2017



To mój utwór zrobiony w trzy godzinki. Wykonałem amatorski mastering XD miłego słuchania, może komuś się spodoba ;)


RE: sysko - fabulous - Niflheim - 22.04.2017

Witam :)

Utwór nie jest zły, jest przyzwoity.
Nie porywa on jakoś szczególnie, w moim odczuciu jest zbyt krótki.
Miks i mastering jest poprawny.

(22.04.2017, 14:02)Sysko napisał(a): To mój utwór zrobiony w trzy godzinki.[...]

3 godziny ?
Nieźle musisz się uwijać ;)
Spędź nad utworami nieco więcej czasu, i doszlifuj je. :)

Myślę ze 3/5 jest w miarę uczciwą oceną.

Cóż oby tak dalej. Beer

Ps. Jeśli mogę zapytać, jak długo zajmujesz się tworzeniem muzyki ?


RE: sysko - fabulous - Sysko - 22.04.2017

(22.04.2017, 19:24)Niflheim napisał(a): Witam :)

Utwór nie jest zły, jest przyzwoity.
Nie porywa on jakoś szczególnie, w moim odczuciu jest zbyt krótki.
Miks i mastering jest poprawny.

(22.04.2017, 14:02)Sysko napisał(a): To mój utwór zrobiony w trzy godzinki.[...]

3 godziny ?
Nieźle musisz się uwijać ;)
Spędź nad utworami nieco więcej czasu, i doszlifuj je. :)

Myślę ze 3/5 jest w miarę uczciwą oceną.

Cóż oby tak dalej. Beer

Ps. Jeśli mogę zapytać, jak długo zajmujesz się tworzeniem muzyki ?

Dziękuje za opinię ;) też myślę, że jest zbyt krótki ale nie miałem pomysłów na aranżację i nie chciałem wprowadzać zamieszania poprzez inne wtyczki.

A tworzeniem zajmuję się od wakacji 2014 roku XD ale często pojawiały się przerwy (niekiedy nawet półroczne). Do produkcji tak naprawdę przysiadłem od września 2016 :)


RE: sysko - fabulous - Zirds - 23.04.2017

Utwór całkiem ok, ale można by było popracować nad brzmieniem werbla, który jakoś mi nie pasuje tym "pudełkowatym" Chamber reverbem do tego utworu.

Nie myl masteringu z miksem. Mastering jest efektem końcowym, a miks jest efektem wyjściowym z DAW.
Bez porządnego Miksu nie da się ogarnąć Masteringu.
Miks polega na zbalansowaniu wszystkich ścieżek tak by grały idealnie przy zachowaniu jak największej dynamiki w utworze.
Masteringuje się utwór po to, by go można było sklasyfikować do potrzeb słuchacza, czyli odpowiednie zastosowanie głośności, wyrównywanie utworów względem innych np dla zapotrzebowań radiowych czy wydawania albumów.
Mastering jest bardzo podobnym procesem do Miksu, ale nie da się z Masteringować utworu bez ogarniętego Miksu.

Wracając do utworu.
3 Godziny to za mało.. No chyba, że wszystko robisz na samplach i presetach z wtyczek.. to nawet czasem utwór można zrobić w 30 minut, ale tak szczerze.. po co? W sumie największą zabawą jest tworzenie czegoś od nowa, dodawanie, efektów, automatyzacja, modulacja, resampling... ;) Ja przez ostatnie 3 godziny tworzyłem linię basową do Ambientu, który robię :)

3/5


RE: sysko - fabulous - Sysko - 23.04.2017

(23.04.2017, 1:32)Zirds napisał(a): Utwór całkiem ok, ale można by było popracować nad brzmieniem werbla, który jakoś mi nie pasuje tym "pudełkowatym" Chamber reverbem do tego utworu.

Nie myl masteringu z miksem. Mastering jest efektem końcowym, a miks jest efektem wyjściowym z DAW.
Bez porządnego Miksu nie da się ogarnąć Masteringu.
Miks polega na zbalansowaniu wszystkich ścieżek tak by grały idealnie przy zachowaniu jak największej dynamiki w utworze.
Masteringuje się utwór po to, by go można było sklasyfikować do potrzeb słuchacza, czyli odpowiednie zastosowanie głośności, wyrównywanie utworów względem innych np dla zapotrzebowań radiowych czy wydawania albumów.
Mastering jest bardzo podobnym procesem do Miksu, ale nie da się z Masteringować utworu bez ogarniętego Miksu.

Wracając do utworu.
3 Godziny to za mało.. No chyba, że wszystko robisz na samplach i presetach z wtyczek.. to nawet czasem utwór można zrobić w 30 minut, ale tak szczerze.. po co? W sumie największą zabawą jest tworzenie czegoś od nowa, dodawanie, efektów, automatyzacja, modulacja, resampling... ;) Ja przez ostatnie 3 godziny tworzyłem linię basową do Ambientu, który robię :)

3/5
Dziękuję za opinię ;)

Co do werbla, zastosowałem na nim wtyczkę Oldskoolverb i jakoś spodobał mi się ten pogłos spodobał, że wybrałem ten a nie inny. Mimo wszystko, dzisiaj też czuję, że jest coś nie tak z nim. Kolejnym razem pokombinuje z inną wtyczką ;)

Wydaje mi się, że to był mastering bo wykonywałem czynności na wyeksponownej ścieżce wav xD Wszystkie korektory, kompresory i limiter były użyte. Naprawdę​, przed tym moim "masteringiem" brzmiało to słabo. Całość była cichsza o wiele wiele cichsza, było i nadal jest dużo niskich częstotliwości ale gdybym wyciął więcej to wiecie co by się stało.

Trzy godziny to faktycznie za mało i mój kolejny utwór (nad którym już pracuje) będzie na pewno lepszy. W tym wypadku korzystałem z dwóch moich presetów, które przygotowałem sobie już w sumie dawno temu. A Pad wykorzystałem z jakiegoś soundbanku do Stylenth1. Bez delikatnych zmian w nim, również by się nie obyło. Na codzień gdy nie mam siły na tworzenie melodii to tworzę własne presety w Massive, Stylenth1 lub ostatnimi czasy w Serum.. wiem jak to teraz wygląda, same topowe wtyczki dla gwiazd EDM XD

Mimo wszystko, przyłoże się następnym razem ;)


RE: sysko - fabulous - DiscoProduction - 24.04.2017

Nic nie przeszkadza. Na moje ucho wszystko poprawnie, ale też nie porywa : ) Myślę, że spokojnie możesz posiedzieć dłużej nad piosenką!


RE: sysko - fabulous - ak47soundsystem - 24.04.2017

na początku ten synth daje taki dobry klimat, a perka napierd... jak głupia.
Drugi synth jak wchodzi, też jest ok. Ale temat, który gra jest słaby. Arpegiator jakoś nie porywa. trzeci ładnie uzupełnia.
Generalnie
+ za klimat
- za słabą perkę
- za brak pomysłu jakiegokolwiek na cokolwiek
- zanim się wogóle coś zacznie, to kawałek się kończy


RE: sysko - fabulous - Voel - 30.04.2017

Cześć, balans głośności ścieżek jest jak dla mnie ok.
Do snare'a dolajeruj jakąś warstwę z mocniejszym dołem, bo w tej formie brzmi, nie przymierzając jakby ktoś uderzał kijem w metalowe wiaderko. No i mógłbyś go trochę bardziej zmonofonizować, bo jest schowany z ,,tyłu''. Perkusjonalia o0gólnie mi się podobają, fajne są te chińskie dzwoneczki, które wchodzą w 1:33, ale tego plucka ( po 1:07)trochę przydałoby się przykompresować, bo jak dla mnie trochę za mocno się wybija. Co do aranżu masz jeszcze mnóstwo miejsca, na różne dźwięki, można by poszaleć.

Kończ robić kawałki, gdy uzyskiwane efekty będą stawały się odwrotnie proporcjonalne do wkładanej pracy. No i kręć swoje dźwięki z initów, wtedy jest większa zabawa :E i poziom trudnośći rośnie, ale będziesz wiedział jak uzyskiwać dane brzmienia oraz jak je naginać do swoich upodobań.
Atmosfera kawałka jest fajna, aż się uspokoiłem, he he. Moja ocena to 3, pozdrawiam


RE: sysko - fabulous - Plague - 6.05.2017

Jak dla mnie słabe to jest. Tutaj nic nie ma co by mnie ujęło, no ale jak się robi utwór w 3 godziny, to najczęściej dobrych efektów próżno szukać. Werbel słaby, lekki reverb na nim to za mało, synth plumkający melodie taki sobie - bez ikry. Z drugiej strony można ciekwie to wszystko rozwinąć, pomysł na klimatyczny kawałek jest dobry.
Może warto nad nim posiedzieć jeszcze kilka dni?