MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak grać swoje brzmienia na żywo? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak grać swoje brzmienia na żywo? (/temat-jak-grac-swoje-brzmienia-na-zywo)



Jak grać swoje brzmienia na żywo? - Tymex - 27.04.2017

Cześć!

Mam taką sprawę i nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić więc piszę tu. Chciałbym stworzone przeze mnie brzmienia (np. vst albo w formacie wav.) odtwarzać na mojej klawiaturze, w taki sposób aby jedna oktawa byla przypisana pod brzmienie A, druga pod B itd. Wiem że wystarczy wirtualny sampler aby to zrobić, jednak wolałbym kompa używać w studiu a na scenie poradzić sobie bez niego. Jak to zrobić? Czy powinieniem mieć jakiś sampler czy moduł brzmieniowy?


RE: Jak grać swoje brzmienia na żywo? - OProject - 27.04.2017

Zależy jaki DAW, wiem że w FL Studio można to zrobić :P
Dajesz flowski Layer, podpisujesz do niego instrumenty(set children) i ustawiasz w opcjach fl samplera konkretny zakres klawiatury dla kazdego instrumentu.

[Obrazek: T9hBXkn.png]
[Obrazek: 61rkRYl.png]


Np. Korg M1 vst ma wbudowaną taką opcje, możesz to też zrobić poprzez Slicex, FPC czy Direct wave ale to już samplując ;)


RE: Jak grać swoje brzmienia na żywo? - Tymex - 27.04.2017

Wiem ale napisałem już że nie chcę tego robić z kompa tylko sprzętowo


RE: Jak grać swoje brzmienia na żywo? - DelianoCarl - 27.04.2017

Musiałbyś zaopatrzyć się w coś co ma wewnętrzną pamięć. I to niemałą, grając pliki WAV na żywo potrzebowałbyś dużo miejsca. Szczerze mówiąc to nie wiem czy jest coś takiego. Pewnie coś ze starych sprzętów, które zapewne kosztują kupę kasy. Albo coś z firmy AKAI, oni specjalizują się w tego typu rzeczach.
Wpisz w google "Hardware Rompler" i zorientuj się w temacie ;)
Niestety a może i stety, technologia poszła do przodu. Dzisiaj, bierzesz laptopa w trasę, trzy kontrolery, odpalasz DAW, przygotowane przez Ciebie "templates" (Nie wiem jaki jest polski odpowiednik tego słowa ;) ) i masz wszystko jak na tacy. Można grać.
Jak chcesz grać na żywo bez komputera, to najlepiej kupić jakiś moduł brzmieniowy typu Virus, Blofeld itd itd , podłączyć to kablem midi z klawiaturą, potem do miksera i śmiga.
A czy są Hardwarowe romplery (bo tego szukasz) to nie wiem. Jeśli chodzi o bity to stare np MPC2000 mają swoją pamięć.

Korg ESX-2 Electribe Sampler Red

albo coś takiego... ma wyjścia Audio, wejście Midi, Pamięć można rozszerzyć do 32GB... cena, około 2000zł :)


RE: Jak grać swoje brzmienia na żywo? - neurojin - 27.04.2017

A nie możesz podłączyć lapka pod kontroler i grać w ten sposób? Laptop na scenie to teraz standard. Ewentualnie z hardwerów to toriaz, maschine albo mpc, ale to już troche kosztuje :D Możesz też używać sampli grając jako dj, nowe konsole pioneera, czy kontrolery pod serato/traktora mają wbudowane pady :)

Z tymi oktawami to najlepiej by ci było skorzystać z kontakta, chyba najlepszy sampeler jaki jest w tym momencie dostępny, do tego ogrom możliwości modulacji, filtracji, czego dusza zapragnie.


RE: Jak grać swoje brzmienia na żywo? - Tymex - 28.04.2017

Chyba nie ma wyjścia. No spoko. Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc :). Właśnie planuję zakup Komplete 11. Tam jest wszystko. Jeszcze raz dzięki!