MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? (/temat-jak-sie-wypromowac-ze-specyficzna-muzyka)



Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Aer - 10.05.2017

Kolejne pytanie z tych, które przychodzą na myśl w momencie, w którym nie do końca wiesz gdzie podążać. Czy uważacie, że w Polsce da się wypromować siebie z muzyką bardziej alternatywną (bardziej eksperymentalną, ambientową)? Czy w ogóle w Polsce da się wyjść z czymś takim do ludzi czy lepiej chować się po kątach i nie wychodzić na światło dzienne? Czy jest scena dla takiej muzyki? No i przede wszystkim - jak dać się usłyszeć polskim słuchaczom?


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - OProject - 10.05.2017

Raczej niewielkie grupy będą zainteresowane taką muzyką :P


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - In-Tegral - 10.05.2017

Pomijając ten stek bzdur i "wkręcanie" sobie samemu, "czy na pewno się da i czy to ma sens z takim gatunkiem" to tak... najsilniejszym i najbardziej popularnym "narzędziem" dzisiaj jest youtube. Samo wrzucenie swojego utworu nic Ci nie da. Przygotuj się, że będziesz musiał poświęcić czas jak i gotówkę czasem. Płacisz (lub oferujesz coś innego w zamian) a jakiś większy youtuber używa Twojej muzyki by Cie wypromować; Proste, prawda?


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Aer - 10.05.2017

(10.05.2017, 19:20)In-Tegral napisał(a): Pomijając ten stek bzdur i "wkręcanie" sobie samemu, "czy na pewno się da i czy to ma sens z takim gatunkiem" to tak... najsilniejszym i najbardziej popularnym "narzędziem" dzisiaj jest youtube. Samo wrzucenie swojego utworu nic Ci nie da. Przygotuj się, że będziesz musiał poświęcić czas jak i gotówkę czasem. Płacisz (lub oferujesz coś innego w zamian) a jakiś większy youtuber używa Twojej muzyki by Cie wypromować; Proste, prawda?

Naturalnie, wkładanie pieniędzy w swoją pasję czy na promocje swojej działalności to żadna nowość, fakt. Ale właśnie - JAKIŚ większy youtuber nagle trafi na Twój kawałek z setki jeżeli nie tysięcy. Konkurencja jest wysoka, a przebijanie się w ten sposób może sprawdzić amatorowi (którym przyznaje jestem) bardzo dużych problemów. Więc czy to proste? Być może z perspektywy kogoś, kto rzeczywiście już w tym od pewnego czasu siedzi. Albo miał na tyle mocną siłę przebicia, że jakoś się od nalazł. Ale nie wiem czy "szarak" "da sobie radę"


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - In-Tegral - 10.05.2017

Tutaj działa prawo jungli - lepszy/silniejszy przejdzie dalej, słabszy odpada. Pracuj jak najwięcej nad swoją muzyką, dojdź do super poziomu (pamiętaj, że konkurencja jest ogromna i niektórzy mieli łatwiejszy start, musisz to nadrobić i ich "wyprzedzić") a reszta to już formalność. Dobra praca przez człowieka ZAWSZE będzie doceniona PRĘDZEJ czy PÓŹNIEJ.


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - OProject - 10.05.2017

A ja ci mówię skup sie na muzyce, a może z czasem coś wyjdzie :P
Kiedyś internetu nie było i ludzie osiągali popularność dzięki dobrej muzyce lub znajomością.
Mój najgorszy kawałek ma najwięcej wyświetleń (20 tys) xd


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Niflheim - 10.05.2017

Witam

Wszytko się da.... Ale nie zależnie od gatunku nie jest to proste, przede wszystkim trzeba robić dobrą muzykę :)

Jestem małym twórcą ( 42 obserwujących na sc, pracowałem na to przez 5 miesięcy) i nigdy nie patrzyłem na własną muzykę pod kontem czy spodoba się innym , nie próbowałem za wszelką cenę stworzyć coś takiego co przypadnie każdemu do gustu i Bum nagle się wybije.
Jestem konsekwentny w tym co robię zero kompromisów.

(10.05.2017, 19:14)Aer napisał(a): Kolejne pytanie z tych, które przychodzą na myśl w momencie, w którym nie do końca wiesz gdzie podążać. Czy uważacie, że w Polsce da się wypromować siebie z muzyką bardziej alternatywną (bardziej eksperymentalną, ambientową)? Czy w ogóle w Polsce da się wyjść z czymś takim do ludzi czy lepiej chować się po kątach i nie wychodzić na światło dzienne? Czy jest scena dla takiej muzyki? No i przede wszystkim - jak dać się usłyszeć polskim słuchaczom?

Skup się na tworzeniu, wykreuj samego siebie i bądź stanowczy co do tego. A z czasem zyskasz jakieś małe grono słuchaczy które będzie się powoli powiększało

No cóż życzę szczęścia. Beer

Pozdrawiam

Ps: Masz Sc ? A jak nie to gdzie można wysłuchać twoich utworów ?


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Aer - 10.05.2017

(10.05.2017, 19:35)OProject napisał(a): A ja ci mówię skup sie na muzyce, a może z czasem coś wyjdzie :P
Kiedyś internetu nie było i ludzie osiągali popularność dzięki dobrej muzyce lub znajomością.
Mój najgorszy kawałek ma najwięcej wyświetleń (20 tys) xd

Za 20 tysięcy to ja bym się dał poszarpać gumowym widelcem będąc zupełnie szczery. Na swoim Bandcampie przez całą swą "działalność" łącznie jedynie 8 tysięcy wysłuchań, a pełnych około 40% z tej liczby. Więc mogę jedynie się nisko kłaniać przy takich cyfrach :)

(10.05.2017, 19:42)Niflheim napisał(a): Skup się na tworzeniu, wykreuj samego siebie i bądź stanowczy co do tego. A z czasem zyskasz jakieś małe grono słuchaczy które będzie się powoli powiększało

No cóż życzę szczęścia. Beer

Pozdrawiam

A no, jest to jakaś porada na cięższe dni, dziękuję :)

(10.05.2017, 19:42)Niflheim napisał(a): Ps: Masz Sc ? A jak nie to gdzie można wysłuchać twoich utworów ?

Co do SC - na Electonica / Inne wstawiłem kawałek. Szukaj Epiglottis - Lament. Gdzieś tam na SC mam podlinkowanego Bandcampa na którym mam dużo więcej rzeczy. Ale cudów bym nie oczekiwał :D


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - OProject - 10.05.2017

(10.05.2017, 19:54)Aer napisał(a): Za 20 tysięcy to ja bym się dał poszarpać gumowym widelcem będąc zupełnie szczery. Na swoim Bandcampie przez całą swą "działalność" łącznie jedynie 8 tysięcy wysłuchań, a pełnych około 40% z tej liczby. Więc mogę jedynie się nisko kłaniać przy takich cyfrach :)

Problem w tym że to kawałek z początków mojej "kariery" pełen fałszów i niedoskonałości zrobiony dla jaj... więc to nie ma się z czego cieszyć... i to pokazuje jacy są słuchacze... ;) xd


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - neurojin - 11.05.2017

Ogarnij jakieś kluby w regionie gdzie grają podobną muzykę, zapoznaj się z obsadą. Wielu djów nie tworzy nic samemu, więc jak się dowiedzą, że coś robisz, i okaże się, że jest to całkiem fajne, to się może wkręcisz w towarzystwo i wtedy już będzie łatwiej :P


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - Zirds - 11.05.2017

(10.05.2017, 19:14)Aer napisał(a): Kolejne pytanie z tych, które przychodzą na myśl w momencie, w którym nie do końca wiesz gdzie podążać. Czy uważacie, że w Polsce da się wypromować siebie z muzyką bardziej alternatywną (bardziej eksperymentalną, ambientową)? Czy w ogóle w Polsce da się wyjść z czymś takim do ludzi czy lepiej chować się po kątach i nie wychodzić na światło dzienne? Czy jest scena dla takiej muzyki? No i przede wszystkim - jak dać się usłyszeć polskim słuchaczom?

Oczywiście, że się da, ale nie wydając kolejne utwory, a koncertując, nawiązując przez to znajomości.
Kolega gra gitarowe ambienty i też sobie co jakiś czas koncertuje.

Co do sceny to nie patrz na Orange Warsaw fest, a bardziej na takie gigi jak Audioriver (scena na rynku w Płocku), Męskie Granie (w Żywcu była scenka dla alternatywnych młodych muzyków) lub szukać jakichś klubów, knajp organizujących jakieś promo dla młodych artystów.. Na Fb jak są jakieś wydarzenia o eventach, np lipcowa GoaDupa w Bieszczadach.. warto napisać czasem do jakiegoś organizatora, że chciałbyś sobie zagrać na takiej imprezie.. chociażby za friko, ale dla rozgłosu :)

Ja gram z tym ziomkiem od gitarowych ambientów i jeszcze jednym co też na gitarce gra.. W sensie "gram" ;) Chcemy grać, mamy taką możliwość aby grać, ale na razie ciągle ćwiczymy, robimy próby, by nie wyjść na głupków, mimo, że w większości utworów jakie sobie tworzymy to czyste LiveActy, które w wielu przypadkach ciężko zagrać ponownie, ale wciąż ćwiczymy, bo wiemy, że jest szansa, że sobie w końcu zagramy przed publicznością :)

A jeśli chcesz by Ciebie ktoś posłuchał, to chyba Radiowa Trójka ma (albo miała) audycję promującą młodych polskich artystów. Warto poszukać :)

Pozdrawiam.

PS. Jeszcze jest coś takiego https://www.facebook.com/groups/WarszawskaScenaNiezalezna/


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - OProject - 11.05.2017

(11.05.2017, 16:40)Zirds napisał(a): A jeśli chcesz by Ciebie ktoś posłuchał, to chyba Radiowa Trójka ma (albo miała) audycję promującą młodych polskich artystów. Warto poszukać :)

Młodzi polscy atysci to na faklodzik są xd


RE: Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką? - szpilazsrr - 2.08.2017

Jak się wypromować ze "specyficzną" muzyką?

musisz byc dobry , niewazne ze jest specyficzna , niewazne czy jestes mily,ladny.silny,stary/mlody, jak muza jest dobra to predzej czy puzniej swiat cie wypromuje,