MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Maser - Young Ones - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Maser - Young Ones (/temat-progressive-maser-young-ones)



Maser - Young Ones - maser4727 - 11.05.2017

Miała być kontynuacja mojego poprzedniego utworu "When we were kids" i nawet trochę zakrawa o jego styl (tak mi się wydaje xd).

Trochę, mam wrażenie, za dużo bassu.

Co sądzicie?




RE: Maser - Young Ones - Pedri - 12.05.2017

Ogólnie rzecz biorąc początek trochę nudny, niby są w pewnym momencie jakieś wstawki z efektami, ale poza tym nic się nie dzieje tylko są grane akordy przez pianino później przez supersawy, a w dodatku przez cały utwór ciągnie się ta sama progresja. Zdecydowanie drop nadrabia całą resztę, jest dosyć energiczny i ciekawie zrobiona jest dodatkowa część coś ala trap.
Basu w dropie nie brakuje, może wysokie częstotliwości są trochę za ostre.
Generalnie w następnym utworze proponuję spróbować czegoś ciekawego w breakdownie


RE: Maser - Young Ones - Shabboo Harper - 19.05.2017

Maser, właściwie odnoszę identyczne wrażenia jak w przypadku "When We Were Kids" :\... Jest wielce podobnie (zwłaszcza w aranżu). Przede wszystkim sporo "się dzieje" w projekcie; takowy aliaż różnych w swej stylistyce tonów kreuje pewien chaos. Brakuje konkretnie uchwyconego, przejrzystego motywu przewodniego. Początkowe smutne piano, "dotknięte" Vinyl'em, tuż potem "przykryte wachlarzem" drapieżnych dźwięków (Synth'y/Up-Lifter'y/White Noise'y/Sample/Fx'y), w finalnym (moim) odczuciu stoi w sporej sprzeczności z pełnym wydźwiękiem Twego tematu. Po prostu nie wszystko "tu" koreluje ze sobą. Nadto perka: zduszony Kick/rachityczne Clap'y (szczególnie w Breakdown'ie i kolejnych przejściach) nie brzmią zbyt efektownie. Technicznie: track potrzebuje korekty EQ; obecna prezencja poszczególnych barw jest mizerna (godnym jest pewne tony "podciąć", resztę; np. Kick "podbić"). Miks jest "zamulony"; separacja nieczytelna. Projekt brzmi tak jakby nie było użytego Side Chain'u. Utwór nie zachwyca w kwestii klimatu; jest jednorodnie, monotonnie. Outro kiepskie. Tak czuję... ^^


RE: Maser - Young Ones - Jeykop - 11.06.2017

A mnie się intro podoba.. Może trochę za mało wprowadza w utwór ale jest dobre. Break też nie jest zły, pojawiają się efekty, dodać by coś można było, to fakt. Niezły buildup, drop ma w sobie energie, ale wydaje mi się nieco chaotyczny. Drop trapowy jest świetny, idealnie rozłożona energia. Przechodząc do breaka nr 2 to jest bardzo podobny do jedynki i tutaj na pewno by się coś przydało więcej. Drop jest okej, jak dla mnie. Lubię takie styl, fajnie byłoby usłyszeć w tym jakiś wokalo :D


RE: Maser - Young Ones - Bordi - 4.09.2017

Postanowiłem posłuchać jakiejś z Twoich poprzednich produkcji :) Sama melodia podoba mi się bardziej niż w Twoich nowym utworze "Fly" ;) nie będę kopiował wypowiedzi poprzedników, zgodzę się z nimi. Ode mnie: Podobają mi się efekty współgrające z Lead'em od 0:33, nie brzmi to jakoś bardzo dobrze, ale za sam pomysł masz gwiazdkę wyżej :D