MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER szymski - Next Step - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER szymski - Next Step (/temat-other-szymski-next-step)



szymski - Next Step - szymski - 26.05.2017

Siemanko!

Wymodziłem ostatnimi czasy takie cóś:



Ciężko mi jest wrzucić go do koszyka jakiejś kategorii, więc zostawiam other :)
Jestem niezmiernie ciekaw co o nim myślicie.

Pozdro!


RE: szymski - Next Step - Niflheim - 26.05.2017

Polecam zapoznać się z tym : http://musicproducers.pl/temat-jak-poprawnie-zalozyc-temat-z-wlasnym-utworem

I zrobić tak :

A co do tracku : jest przyzwoity, można nawet powiedzieć że przyjemy. Niestety nie pomogę ci określić gatunku bo sam nie wiem :( .

Ps: patrzę na twój profil na forum i widzę że jesteś tu od 2015 r. Na Sc masz tylko 5 utworów dodanych w dużym odstępie czasu. Pozwolę sobie zapytać : miałeś tak długie przerwy od tworzenia ? Czy zapomniałeś o forum i dodawałeś utwory gdzieś poza Sc.


RE: szymski - Next Step - szymski - 26.05.2017

Już poprawiłem (mam nadzieję, że wszystko jest git), dzięki za upomnienie.

Dzięki też za dobre słowo.
Przez ostatni czas robiłem muzę mocno okazjonalnie, co mam zamiar teraz zmienić i (jak wena pozwoli) będę wrzucał swoje kawałki częściej.
Oczywiście robiłem jakieś bity, ale tylko niektóre wrzucam na snd (chyba jak każdy).
To jest w ogóle pierwszy mój kawałek, który wrzuciłem tutaj.
W mojej opinii jest to najpoważniejsze forum z najlepszą muzą - jakoś do tej pory nie czułem się przekonany, czy to dobry czas, żeby się tutaj czymś chwalić, ale co tam - raz się żyje :)
Ogólnie mam też inny projekt z ziomkiem - jak przyjdzie czas - na pewno coś wrzucimy.


RE: szymski - Next Step - Plague - 27.05.2017

Takie trochę bluesowo-jazzowe klimaty :) Trochę za późno dajesz odpocząć od perkusji, którą tak na marginesie można by od czasu do czasu bardziej połamać, żeby złapać odpowiednie flow.
Tak czy siak fajnie się słucha.


RE: szymski - Next Step - szymski - 29.05.2017

Dzięki stary! Będę nad tym pracował, bowiem praktyka czyni mistrza! :)
Pozdro!


RE: szymski - Next Step - Shabboo Harper - 1.06.2017

Generalne wrażenie jest pomyślne. Konkretny, mocny track; z lekkim rysem Orient'u (oryginalne Intro); z subtelnym tonem piano właściwym w Twoich utworach (prześledziłam SC ;)); z "garścią" zmyślnych akcentów (a'la 60's organy Hammonda czy też Rattle/Strings'y/Koto...). Aczkolwiek, czytelniej podkreślony Bass przysporzyłby wiecej feeling'u; zaś bardziej "okiełznany" Snare zredukowałby wrażenie przesadnej ostrości i jednolitości Beat'u. Aranż niezgorszy; dobra harmonia; acz pełniejsze ujęcie przestrzeni projektu byłoby kolejnym faktorem in plus. Temat, według mnie, krztynę krótszy (z "dopieszczonym" Outro) byłby źródłem niedosytu. W tej chwili im bliżej końca tym bardziej jest nużąco. Szymski, koncept very okey. :)

PS. W moim odczuciu "Next Step" silnie kojarzy się z brzmieniem Hip Hop (early East Coast Style). ;D


RE: szymski - Next Step - szymski - 23.06.2017

Dzięki za opinię! Słowa tak doświadczonych muzycznych wyjadaczy (tu chyba bardziej pasowałoby "muzycznych wyjadaczek" - ale jakoś dziwnie brzmi), jak Ty są dla mnie mega cenne. A, że są pisane w pozytywnym tonie - ach! :)
Bass sprawiał problem niestety - w połączeniu ze stopą totalnie wymykał się spod kontroli na subwooferze, dlatego musiałem go mocno zredukować.
Rzeczywiście snare jest do poprawy. Niestety, usłyszałem to dopiero po dłuższym czasie, kiedy moje uszy zdołały odpocząć.
Dzięki za dobre słowo, wszystkie uwagi biorę sobie do serca i będę starał się szlifować skills`y przy następnych produkcjach.

P.S. Hip-hop siedzi gdzieś tam w czarniejszej części mego serca :)


RE: szymski - Next Step - Shabboo Harper - 10.07.2017

Szymku, proszę... :)
Nie czuję się "doświadczonym muzycznym wyjadaczem"; tworzę dopiero od dwóch lat. Wszelako wciąż zgłębiam "ocean wiedzy" w tej różnobarwnej, fascynującej twórczo sferze; sporo eksperymentuję i gdy istnieje sposobność dzielę się swymi spostrzeżeniami... Tyle. ;D
Życzę Ci determinacji, jak też cierpliwości; nadto wyśmienitych inspiracji. Jeśli chodzi o "skills'y"; to poniżej cytat z 2Pac'a:
"If you have not learned anything yet. Remember one thing: it will never end until the coffin is in the ground... "
Yo!


RE: szymski - Next Step - szymski - 14.07.2017

Hehe zgadzam się z podanym przez Ciebie cytatem w 100%.
Czeba skills`y szlifować przez cały czas!
Dzięki i na wzajem - niech Wena będzie z nami!