MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power (/temat-film-sylvester-g-faustmann-the-awakening-of-power)



Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - PureInstinct - 29.05.2017

Dzisiaj przekazuję Wam historię inspirowaną obrazem, jednocześnie zaintrygowanym przez anime pod tytułem - Akira.

Miłej podróży :)







RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Niflheim - 29.05.2017

Witam.

Anime nie oglądałem , więc może przez to będzie mi trudniej odnaleźć kontekst całości.
Jak wszystkie twoje utwory "The Awakening of Power" trzyma poziom, jest ciekawy, klimatyczny i epicki.

Zamykam oczy i zastanawiam się do czego mógł bym odnieść całość... I mam przed oczami ogromnego golema(z Shadow of the Colossus) epicką walkę z nim i zwycięstwo, czasami nawet nieco smutne i przytłaczające nie dające wielkiej satysfakcji (zwycięstwo). Jeśli dobrze pamiętam (a przechodziłem tą grę 3 lata temu) niektóre kolosy przypominały ludzi, i ten latający kolos (nie pamiętam czy się jakoś nazywał) nie był nawet agresywny. Gra tak samo jak i utwór była epicka (tak wiem postarzam się) tajemnicza a przez całość przebija się jakiś smutek.

*Nieco inne spojrzenie na track*

Utwór można podzielić na 2 "części": 1(od początku do 1:51) Powoli rozwijająca się i stająca się coraz bardziej intensywna; dochodząca do punktu kulminacyjnego. 2(od 1:51 do końca) stonowany i tajemniczy "spad".
I ta 2 "część" przywodzi mi na myśl gre "The Last Guardian". (Fumito Ueda tworzy spaniałe i klimatyczne gry, są one unikatowym doświadczeniem) Gra jest bardzo tajemnicza, klimatyczna i miejscami "chwyta" za serce.
2 "część" twego tracku bardzo mi przywodzi na myśl ten świat, i nawet jest nieco podobna do stonowanej ścieżki dźwiękowej tejże produkcji.
Kończę powoli swoje wywody bo się rozpisałem :)

Technicznie nie mam się do czego przyczepić ( słuchałem na głośnikach, ale wątpię abyś coś tam spartolił żebym musiał sprawdzać na słuchawkach).

Oczywiście 5/5 .

Pozdrawiam.


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - PureInstinct - 30.05.2017

Niflheim, masz zajebistą wyobraźnię, a dla mnie to wielki komplement, że moją muzyką potrafię wzbudzić w Tobie takie wrażenia i odczucia. Grałem w Shadow of Colossus i akurat moim zdaniem, tam jest bardziej mroczna muzyka :D Ale może znalazłby się moment, gdyby można było to tam wpasować.

Natomiast The Last Guardian, ohhh. Marzę, by zagrać w tą grę jeszcze w czerwcu :D

Dziękuję Tobie za komentarz i Twój odsłuch, cieszę się niezmiernie Niflheim. Czekam na Twój track!


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - MonoMike - 7.06.2017

Shadow of the Colossus Heart

miałem coś napisać, odpuściłem
Panowie/Panie, muzyka filmowa
przeniosłeś mnie w inny świat

~MM


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - abyssMB - 7.06.2017

Piękne, wspaniały klimat 5/5


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - PureInstinct - 8.06.2017

Dziękuję Wam ślicznie Panowie za odsłuchy i komentarze :)


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Shabboo Harper - 9.06.2017

Podoba mi się wszystko prócz fragmentu 1:07-1:52. ^^ Intro jest przepięknie niepokojące; tajemne; również ciąg dalszy (po frapującym odcinku) brzmi poetycko groźnie, z wielce przekonującym pomrukiem, z dyskretnie uchwyconą nutą fletu, ciepłych smyczków w tle, z wszelkimi tonami typu Tribal... Sylwku, wybacz, lecz część Twego tematu po 1:07 nie przekonuje mnie tak pod względem skreślonego klimatu (zbyt rozbieżnego w swej treści od przewodniej aury), jak i w kwestii technicznej ("w dole" sporo rejestrów "walczy ze sobą", czasem wręcz słychać przestery). Nieśmiało sugeruję korektę kompresji na ścieżkach i ponowną equalizację...
Ad extremum, w pełni szanuję wizję Autora; przyjmuję za fakt ascetyczny Sound Design i podkreślę, iż takowe klimaty Twego "pióra", odległe od klasycznych kompozycji typu Soundtrack, cenię szczególnie. ;D


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - PureInstinct - 11.06.2017

Dziękuję Aniu za Twoją krytykę :D Bardzo szanuję to i cieszę się, że wyłapałaś coś co Tobie nie pasowało - z tego względu, iż sam w głębi wiem, że coś w nim nie gra. Poleciałem dosyć komerchą w tej fazie utworu (wiesz, standardowy Cinematic/Epic Music style) i Twoje uszy od razu to wyłapały. Drugą kwestią jest też to, że nauka orkiestracji/instrumentalizacji ciągle trwa i być może ten dolny rejestr jest właśnie sprawą złego doboru, ustawień tekstur instrumentów.

Zauważyłem także od dawna Aniu, że cenisz te moje bardziej alternatywne klimaty - i bardzo mnie to cieszy :D Być może to mój konik, jednak moje serce należy do klasycznych kompozycji, a marzeniem byłoby oczywiście to wszystko razem połączyć. Teraz lepiej wychodzi ta jedna strona, druga gorzej - aczkolwiek wciąż dużo przede mną i być może uda mi się te dwie części kiedyś zajebiście połączyć !
Dziękuję za Twój odsłuch i wnikliwy komentarz. :)


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Audionysos - 17.06.2017

Nie będę się za bardzo rozwodził w kwestii stylistyki, jest dobrze. Nie podoba mi się tylko jak jak naglę się urywa wszystko pod koniec drugiej minuty. W kwestii technicznej jest raczej ok. jednak wydaje mi się, że duł jest trochę zlany - słychać łupnięcia, ale ich nie czuć, wyszło to jakby ziemia się rozsuwała przez cały ten czas.
4.5/5


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Recoil83 - 19.06.2017

Witam, początkowe stringsy skądś znam, może dlatego że ciągle siedzę w tym samym samplerze, ogólnie to podchodzi pod epicki track, bardzo ładnie ode mnie 5.


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - PureInstinct - 21.06.2017

Dziękuję Wam bardzo za komentarze. Dzięki Wam wiem nad czym dalej pracować Beer


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - qnebra - 22.06.2017

Druga połowa utworu zacnie buduje klimat, choć nie byłaby najchętniej słuchanym utworem na albumie. Jak zwykle i jak zawsze utwór ci się udał.


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Shabboo Harper - 10.07.2017

Cytat:"Dziękuję Aniu za Twoją krytykę :D Bardzo szanuję to i cieszę się, że wyłapałaś coś co Tobie nie pasowało - z tego względu, iż sam w głębi wiem, że coś w nim nie gra."

Proszę i służę, Sylwku. ^^

Cytat:"(...) nauka orkiestracji/instrumentalizacji ciągle trwa."

Pozwolę sobie stwierdzić, iż z każdym Twym kolejnym tematem progres jest absolutnie wyczuwalny; szczególnie w akcie tworzenia wysublimowanych klimatów. Szczerze gratuluję Ci wytrwałości, jak też... pokory wobec nut.

Cytat:"Zauważyłem także od dawna Aniu, że cenisz te moje bardziej alternatywne klimaty - i bardzo mnie to cieszy :D"

Zdecydowanie tak... ;)

Cytat:"Być może to mój konik, jednak moje serce należy do klasycznych kompozycji, a marzeniem byłoby oczywiście to wszystko razem połączyć."

Trzymam za Ciebie kciuki... Niech Twój talent, w swej (potencjalnej) maestrii, cudnie wyraża się w "architekturach dźwięków" Tobie bliższych... Beer

PS. Z pewnością Hans Zimmer podobał się Tobie; wkrótce Howard Shore. Hmmm... perhaps see U. ;)


RE: Sylvester G. Faustmann - The Awakening of Power - Plague - 14.07.2017

Świetny soundtrack, świetne brzmienia, o klimacie już nie wspomnę. Mi się podobały bardziej te spokojniejsze momenty. Naprawdę dobre :) Pozdr.