MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Shadowfinder - You shine (Private access) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Shadowfinder - You shine (Private access) (/temat-electronica-shadowfinder-you-shine-private-access)



Shadowfinder - You shine (Private access) - shadowfinder - 8.06.2017

Hej! :)

Dzis niezwykly jak dla mnie eksperyment. Nie jestem przekonany co do nastepnego utworu ("You shine") i dlatego na razie go wstawilem tylko prywatnie na SC. Chcialbym Wam dac okazje dostepu prywatnego i skomentowania tracka. Przede wszystkim chcialbym sie od Was dowiedziec czy warto wstawic ten utwor na SC, czy jednak uwazacie ze jest on...no po prostu slaby...:-)

UWAGA: nie wstawiam player'a bo tak nie dziala z prywatnym linkiem, dlatego tylko daje tutaj link bezposredni:

https://soundcloud.com/shadowfinder/shadowfinder-you-shine/s-Nasfw

Z gory dziekuje za cenne uwagi!


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - Shabboo Harper - 9.06.2017

Wstęp intrygujący; siermiężne dźwięki; "twarde", tłuste i zręcznie "przybrudzone". Pływający "po kanałach" Bass przysparza całości wysublimowanego "metalicznego" uroku acz jest zbyt donośny. Piano czarowne, choć "brutalnie" przykryte. ;( Notabene, w pewnym momencie, track przekształca się w "coś" minimalnie chaotycznego. Faktor, który w początkowej części tematu przykuł (moją) uwagę jest "dotknięty" niespecjalnie precyzyjną obróbką i... "nie klei się w miksie". Chodzi mianowicie o (Twój?) wokal. Otóż, odnoszę wrażenie, iż jest falowo "niedocięty"; interferuje średnim "dołem" z resztą dźwięków i kreuje się dziwny rezonans. Jest nieczytelny. ^^ Shadowfinder, od 2:00, w moim skromnym odczuciu, utwór jest zbyt szorstki i "stoi trochę w sprzeczności" z pierwszą częścią. Niewykluczone, iż takowa jest Twa intencja. Jednakże, tak odmienny klimat tworzy impresję jakiejś nieokreśloności projektu (twórczej rozterki dot. charakteru/wydźwięku dzieła). Technicznie: Hi Hat'y ("podbite"), w jakimś stopniu, lekko drażnią swą ostrą ekspresją; nadto Kick jest nader mocny. Pokusiłabym się "tu" o większą kompresję, tak by "nie bił" tak intensywnie. Koncept jest zacny, przemyślany; niestety tych parę "kiksów" w miksie dekoncentruje i ogranicza pełną percepcję "You Shine". Sugeruję, korektę wokalu (efektowne "wtopienie w tło"), "okiełznanie góry i stopy" plus więcej troski w kwestii separacji poszczególnych tonów. Tyle ode mnie.
Cheers! Beer


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - shadowfinder - 9.06.2017

Shabboo serdecznie dzieki za uwage! Tez odczuwam to podobnie jak ty. Nie jestem zbyt zadowolony utworem...


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - Shabboo Harper - 10.06.2017

Proszę... :)
Shadowfinder, w tymże projekcie drzemie spory potencjał. Serio (!). Niewykluczone, iż potrzebujesz więcej czasu tudzież głębszej refleksji jak efektownie, z właściwą finezją czy gorliwością potraktować tenże temat. Jest tego godzien... Niech "muśnie Cię" cudny powiew inspiracji. ^^


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - shadowfinder - 13.06.2017

Shabboo...lekko przerobilem starajac sie brac pod uwage twoich rad. Co sadzisz? (Oczywiscie inni tez moga sie dolaczyc do dyskusji!).

UWAGA! Nowy link:

https://soundcloud.com/shadowfinder/shadowfinder-you-shine/s-FhSb7


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - Shabboo Harper - 20.06.2017

Hey P. ;D. Jeśli chodzi o moje odczucia dot. wersji #2 „powiem” tak: separacja jest przyzwoita; dźwięki klarowne (w swym swoiście „przybrudzonym” kolorycie). Melodia chwytliwa, przyciąga specyficznym ułożeniem kilku "faktur" (acz odcinek 2:02-4:18 wciąż brzmi frapująco w kwestii swej raptownej metamorfozy; godnym jest "dopieścić" przejścia). Wokal(-izę) cechuje korzystniejsze „wyłuskanie”, wszelako ten "pierwiastek" Twego projektu jest wciąż nieczytelny. Tak więc, w tejże osobliwej, w pewnym stopniu mglistej ekspresji pozwolę sobie traktować owy detal w kategorii Voice Pad (lub też quasi klimatyczny, przeciągły Fx). Track nie jest specjalnie... ładnie zmasterowany ^^; w miksie zaś brakuje „dołu”. Generalnie odnoszę wrażenie, iż jest dość płasko i bez właściwej intensywności. Beat cechuje właśnie mocno „odcięty dół” (podejrzewam, że jest to celowe); jednakże, według mnie, w efekcie brakuje głębi w Kick'u i Hi Hat'ach. Nadto, proszę, zauważ, iż Kick przebija się tylko w drugiej części „You Shine”, a w trzeciej de facto „ginie”. Sugeruję zduplikować tenże i „skluczować” z Bass'em i miodnopłynnymi Pad'ami. Sound Design; pewna powtarzalność 1. i 3. fragmentu utworu, to naturalnie wielce subiektywna "rzecz", niemniej parę Fx'ów w finale zredukowałoby ową impresję... Cieszę się, że nie porzuciłeś tego tematu. Good luck. :)


RE: Shadowfinder - You shine (Private access) - shadowfinder - 26.06.2017

Shabboo! Jak zwykle baaardzo Ci dziekuje za to ze poswiecasz czas i energie na przesluchanie, analizowanie oraz przekazanie konkretnych i pomocnych uwag! Powiem szczerze ze troche stracilem nadzieje z tym utworem i na razie go chyba nigdzie nie wstawiam oficjalnie. Ale moze kiedys jeszcze do niego wroce! :-) Dzieki raz jeszcze!