MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Borys Kuczkowski - Portal Frame - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Borys Kuczkowski - Portal Frame (/temat-electronica-borys-kuczkowski-portal-frame)



Borys Kuczkowski - Portal Frame - boryskuczkowski - 8.06.2017

Hej

Dawno już tutaj nie zaglądałem. Jeżeli masz pół godziny i masz ochotę posłuchać, zapraszam:



RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - Niflheim - 11.06.2017

Witam.

Z powodu długości utworu pisze sposzczeżenia i odczucia na bieżąco ( moja wypowiedź może być z tego powodu nie spójna i chaotyczna)

Pierwsze sekundy to bardzo ciekawy drone , majaczący gdzieś w oddali bit z początku drażni, gryzie się wręcz nieco z tłem(chociaż może to tylko moje subiektywne odczucia). Później wydaje się być już lepiej.

*Po dłuższej chwili słuchania "odleciałem" i zapomniałem o opisywaniu wrażeń, więc już tylko podsumuje*

Track jest dość długi, praktycznie cały czas przewija się ten sam motyw, ale jest on nieco ubogacany.
Całościowo utwór wypada dobrze, jest wręcz hipnotyzujący (nie wiem czy taki był zamysł, mam nadzieje że tak )
Miks i Mastering jest poprawny, nie mam się do czego przyczepić.
Nie żałuje poświęconego czasu 4/5.
Bardzo chętnie wysłuchałbym samego tła :) .

Pozdrawiam


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - boryskuczkowski - 13.06.2017

bandcamp - tutaj możesz za darmo ściągnąć utwór w najlepszej jakości


Tutaj wersja Na YT


Dzięki za odsłuch Niflheim, pozdrawiam również.


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - dejfdj - 13.06.2017

link.


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - Zirds - 13.06.2017

Przecież jest link. Jak najedziesz myszką na tekst "bandcamp - tutaj możesz za darmo ściągnąć utwór w najlepszej jakości".


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - dejfdj - 13.06.2017

Mam ściągać. Wirusy ? Przecież znam zamiary połowy tych muzyków. Co chcą ci w głowę wgrać wirusa "-


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - boryskuczkowski - 13.06.2017

Dlaczego wirusy? Zamiary mówisz, myślisz że chcę Cię zarazić?


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - Dav3m - 17.06.2017

Chyba renderowałeś to pięć lat :D


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - Shabboo Harper - 20.06.2017

Borysie, w finalnej (mej) impresji "Portal Frame" prezentuje się korzystnie. Projekt „utopiony” jest we wszelkiej maści tonach o mglistym, „oleistym”, gęstym kolorycie; niekiedy zbyt szemrzącym, niekiedy zbyt ciężkim... ^^ Przewodnia, jednolicie wykreowana nuta, efemerycznie upiększana jest o kolejne dźwięki w silnym odcieniu 80's. Tenże, jakże powłóczysty, temat brzmi melancholijnie spójnie; kreuje osobliwie nieśpieszny wręcz oniryczny, niczym niezwzruszony klimat. Wszelako, według mnie, trochę zbyt powtarzalny w swej ekspresji; niemalże „wymuszony” w swej ciągłości. Sound Design charakterny; metodyczny w swej treści. Technicznie godnym byłoby fragmentarycznie niektóre Pad'y „ułożyć” bliżej słuchacza tak by było krystaliczniej; tak by stworzyć momenty pewnego "iskrzenia” tudzież czytelniejszej/jaskrawszej wariacji. W tej chwili obecne tekstury są wielce rozmyte, czasem lekko „przygasłe”; jedynie delikatne instrumentarium perkusyjne gwarantuje potrzebne „tętno”. W kompozycji Twej brakuje (mi) nie tylko szlachetnej kulminacji, lecz także, w "potoku" tychże pokrewnych sobie dźwięków, jakiś wyrazistych „perełek” tak by przykuć uwagę, zaintrygować; podtrzymać w kuszącym napięciu a nie wprowadzić w stan pewnej bierności graniczącej ze znużeniem... Przedsięwzięcie wielce ambitne. :)


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - boryskuczkowski - 20.06.2017

Shabboo Harper - dziękuję za Twój wkład w napisanie tego lirycznie nasyconego posta.
Doceniam ludzi takich jak Ty, którzy potrafią zostawić cząstkę siebie, gdziekolwiek się znajdują, cokolwiek mówią czy piszą...
Co do wszelakich uwag, ze wszystkim się zgadzam, każde odczucie co do muzyki, jakiekolwiek by nie było, jest trafne.
Pozdrawiam mocno ;)


RE: Borys Kuczkowski - Portal Frame - Shabboo Harper - 10.07.2017

Cytat:Shabboo Harper - dziękuję za Twój wkład w napisanie tego lirycznie nasyconego posta.
Doceniam ludzi takich jak Ty, którzy potrafią zostawić cząstkę siebie, gdziekolwiek się znajdują, cokolwiek mówią czy piszą...
Co do wszelakich uwag, ze wszystkim się zgadzam, każde odczucie co do muzyki, jakiekolwiek by nie było, jest trafne.
Pozdrawiam mocno ;)

Borysie, dziękuję Ci również za tak czarowny w swej treści odzew dot. mego komentarza... ^^ Mimo, powyższych podpowiedzi natury aranżacyjno-technicznej, w dalszym ciągu utożsamiam Twój "Portal Frame" z czymś wielce zmyślnym; przy uszlachetnieniu brzmienia obecnych nut tudzież wzbogaceniu niektórych fragmentów (o czym wyżej); projekt ten będzie "perełką". :)
Ślę Tobie ciepły uśmiech...