MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP DaveM - Hawaii - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP DaveM - Hawaii (/temat-deep-davem-hawaii)



DaveM - Hawaii - Dav3m - 17.06.2017

Nie wiedziałem gdzie to dokładnie wstawić, ale taki tropical kojarzy mi sie trochę z deep house.
Oceniajcie, mi sie podoba, nie wiem jak wam. Cenie sobie konstruktywną krytykę (jak i każdą inną z której można coś "wyciągnąć"). :D




RE: DaveM - Hawaii - GY4 - 17.06.2017

Wydaje mi sie ze troche za duzo wyoskich lata tam na ktoryms leadzie.Kilka elementow na podobnych czestotliwosciach chyba leci i troche czasami piszczy po uszach,robi sie balagan.Moze sprobuj odseparowac,i cos podciac w eq,a moze uzyc troche innych barw.Motyw jednolity,ale przyjemny.Glownie te wysokie jednak tak na pierwszy rzut uchem mi sie rzucily.Pozdroo


RE: DaveM - Hawaii - Dav3m - 17.06.2017

Taa, juz poprawiłem to :D

(wstawiam na nowo)


RE: DaveM - Hawaii - marcinxx1982 - 18.06.2017

Musisz popracowac nad aranżacją,motyw jest fajny,ale nie może przez cały praktycznie utwór prowadzić uwagi słuchacza bo kawałek staje się nudny.


RE: DaveM - Hawaii - barthus - 18.06.2017

Fajny snare/clap. I... w sumie tylko to mi się podoba.
Zastanów się dobrze czy ten wysoki cymbal jest potrzebny. Szczerze powiem że aż mnie uszy od niego zabolały :(
Dobrze, że nie gra on przez cały utwór, bo zwyczajnie bym nie wytrzymał :P
Stworzyłeś jakiś klimat, jednak zupełnie nie w moim guście. 0:44 wchodzi coś a'la flute, którego po prostu nie cierpię :/
Mam nadzieję, że potraktujesz moją ocenę jako motywacje do dalszego działania, a nie demotywator ;)
Słabe 3


RE: DaveM - Hawaii - nullname - 22.06.2017

Mnie z kolei nie podoba się kick. Jest jak uderzanie głową o karton.
Motyw nawet przyjemny, ale efekt psują okropnie syczące wysokie cz. Zainwestuj w de-esser :>


RE: DaveM - Hawaii - Deonite - 22.06.2017

Miło na początku, ale jak zauważył nullname - za dużo wysokich częstotliwości, zwłaszcza z tym flecikiem.


RE: DaveM - Hawaii - Shabboo Harper - 23.06.2017

Davidzie, w moim odczuciu, większość dźwięków cierpi na brak dobrej kompresji (np. piano w Intro), jak też na zbyt obfitą "górę" (przynosi to efekt nieprzyjemnego, "piaszczystego", "kaleczącego" w swym brzmieniu tonu). Track cechuje sporo nieczystości harmonicznych. W tym przypadku przyda się większa uwaga w equalizerze i Mid-Side na ścieżkach. Jeśli chodzi o plusy to wyróżnię Kick (ładny) i dość dobry "dół". Generalnie, aranż nie jest zbyt złożony (!); również dobór dźwięków (w swej barwie i ilości) nie zachwyca; wręcz brzmi pospolicie, jednolicie :|. Wszelako to Twój koncept. Technicznie sugeruję jeszcze: "podcięcie" Lead'u w ok. 10 kHz, zaś (niestety niepomiernie irytujący) Synth (flet) już od 8 kHz; nadto użycie szybko działającego kompresora w zależności częstotliwościowej. To nie mój klimat; aczkolwiek jest "w zgodzie z gatunkiem"; przesłodko, kordialnie, w typowym stylu Tropical House. :)