MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Recoil83 - #63Native American - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Recoil83 - #63Native American (/temat-classical-recoil83-63native-american)



Recoil83 - #63Native American - Recoil83 - 19.06.2017

Zaniepokojony tym co się dzieje w Europie, zacząłem się zastanawiać nad losem rdzennych mieszkańców Ameryki i tak powstał ten utwór.




RE: Recoil83 - #63Native American - qnebra - 19.06.2017

Jak pojawi się jakieś sztampowe granie dla Europejczyków to aż nie wiem co. Początek niezwykle klimatyczny i ładny, na taki swój łagodny, niewinny sposób. Sam utwór bardzo dobry technicznie, lecz przy tym jakiś jałowy.


RE: Recoil83 - #63Native American - PureInstinct - 20.06.2017

Początek przecudowny! Piękna orkiestracja, zapraszające, powabne smyczki i delikatny pad w tle. Cudowna tekstura. Gdy wchodzi flet, buduje nam się historia - przyjazna, miła, mówiąca coś ala - 'wszystko dobrze się skończyło'.
Bębny, tło, kontrapunkt - bardzo mi się podoba.
Jednak potem występuje problem - nic się nie rozwija, niby melodia nie jest powtarzalna, aż tak, jednak całość zbyt mało buduje napięcia i nie przekazuje niczego więcej, ciągnie się to samo, a smyczki raz to próbują wejść na front, raz nie, tak bardzo niepewnie - co zwiększa wrażenie, jakby te kilka taktów były ułożone, jako takowe 'zapchaj dziury' :D
Przed przejściem w inną historię wychodzi świetny wokal/okrzyk. Świetnie buduje coś nowego.

Troszkę nie podoba mi się zupełnie rozpoczęcie nowej części od perkusjonaliów, troszkę zbyt drastyczne, zbyt ucięte.
Jednak idąc dalej, ta historia jest również świetna, posiada dobrą harmonię, paletę dźwięków. Jest bardzo taka prymitywna, instynktowna, zwierzęca - jakby pokazywała tą ciemniejszą, a nawet seksualną stronę czerwonoskórych. Widzę dupczenie w nocy przy wielkim ognisku Indianców ;D Haha, a tak poważnie - to coś w stylu tańczących, pogrążonych w transie, również dookoła ogniska. Przede wszystkim czuć zew stepów Ameryki.

Dla mnie perfekcyjne, technicznie również. Może w pierwszej części troszkę zbyt pusto, brakowało ozdobników i urozmaiceń - a zwłaszcza rozwinięcia - to jednak dla mnie i tak pierwsza klasa.

5 - i za pomysł i za wykonanie. :) Świetna robota, Recoil.


RE: Recoil83 - #63Native American - Recoil83 - 21.06.2017

qnebra za Słowian też się wezmę, ale to już jest bardziej kompleksowe, bo bardzo bym chciał mieć ten piękny kobiecy ludowy wokal, a to jest nieosiągalne dla mnie, więc prawdopodobnie pozostanę przy wersji instrumentalnej, chociaż i to jest wyzwaniem bo nie znam tego gatunku, dlatego będę musiał dużo słuchać muzyki Słowiańskiej. Dzięki za odsłuch i opinię.

PureInstinct ten cały utwór to jedna wielka historia, to co chciałem przekazać to krótka historia Indian, początek sielankowy gdy mieszkańcy żyli jeszcze wolni w zgodzie z naturą, druga część przedstawia czasy współczesne gdy najeźdźcy, czyli emigranci, dzisiejsi mieszkańcy USA, doprowadzili do tego że Indianie są mniejszością na własnej ziemi, i jedyne miejsce gdzie mogą czuć się wolni jest rezerwat. Zdeprawowani do tego stopnia że pieniądze przejęły role nadrzędną, a tradycja i kultura jest spychana na margines. Dziękuję ci za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #63Native American - GY4 - 21.06.2017

Klimatyczne,i ciekawe.Do 2.34 chyba trwa mila indianska biesiada,po czym nastepuje zalamanie nastroju i nadchodzi mrok.Tak to odczytuje troche hehe. Analogiczne do tego co obserwujemy w Europie :)


RE: Recoil83 - #63Native American - dejfdj - 22.06.2017

Artyści, ba Politycy. CO to ma Być ? Zainspirowała cię telewizja a a a a a a. Radio o o o o i kilka komiksów z dzieciństwa. Jestem zdegustowany takim podejściem;-\


RE: Recoil83 - #63Native American - Recoil83 - 22.06.2017

dejfdj nie wiem o co ci chodzi, inspirować można się wszystkim, skąd możesz wiedzieć jakie książki czytałem, a mam sporą bibliotekę, komiksy też były Asterix i Obelix ;), ale pewnie miałeś lekkie dzieciństwo i ołowiane zabawki, albo na odwrót.
To nie jest Hip Hop gdzie jest tylko jeden temat jak to ciężko mieszkać w bloku, świat jest zły a ludzie nie są dobrzy, także każdy ma swoją twórczą wizję, dziękuję ci za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #63Native American - abyssMB - 23.06.2017

Bardzo fajny utwór, fajne przemyślenia na temat polityki , mi co prawda sytuacja w Europie przypomina inwazję obcych, ale sytuacja wydaje się powtórką z Ameryki i Twoje spostrzeżenie są chyba bardziej trafne :). Może czas robić wałki - pt: "Paryż płonie pod sztandarem półksiężyca" bo to chyba kwestia czasu.
Co do utworu jest bardzo klimatyczny, krótko zwięźle i na temat :) , czuć Indian - może sielankowo sobie nie żyli, ale to była ich cywilizacja przed najazdem Europejczyków. Ode mnie 5.


RE: Recoil83 - #63Native American - Audionysos - 23.06.2017

Pierwsza cześć trochę przynudza, brakuje dynamiki, bass trochę muli, Natomiast druga część to zupełnie inna bajka - jakby 2 różne kawałki. Pierwszy ocenił bym na 2.5 drugi na 5, razem 4 :)


RE: Recoil83 - #63Native American - Recoil83 - 24.06.2017

abyssMB staram się do polityki nie mieszać ale jak widzę w normalny dzień żołnierzy w największych metropoliach Europy gdzie jest stan wyjątkowy a powinien być wojenny bo to jest wypowiedzenie wojny cywilizacji zachodu i wszyscy wiedzą że to ze względu na wyznanie jakim jest islam i ich nie integrację ze Europejskim społeczeństwem, no to halo coś jest nie tak, trzeba mieć klapki na oczach żeby na to pozwolić, gorzej zmuszać suwerenne państwa do takiej samej sytuacji, wywierając presję przez organizacje pozarządowe i większość liberalnych i lewicowych partii na rząd, żeby importować chaos, terroryzm i wojnę na terytorium własnego państwa, w perspektywie 50 lat wszystko się zmieni na niekorzyść cywilizacji białego człowieka i po prostu zostaniemy zastąpieni, przez plemiona których kultura i wyznania dawno nie była widoczna w tej części Europy.
Dziękuję ci za odsłuch i opinię.

Audionysos jak byś przeczytał parę postów wyżej to byś się dowiedział dlaczego jest taka forma utworu a nie inna, przynudza powiadasz, też nie miałem zamiaru doprowadzać nikogo do orgazmu, dziękuję ci za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #63Native American - Audionysos - 24.06.2017

Rozumiem przesłanie, ale podtrzymuje stwierdzeni, że bass nie musi się tak ciągnąć jednostajnie. Generalnie jednostajny bass raczej nie nadaje sielanki.

A odnośnie offtopa to niestety nie jesteśmy suwerennym państwem i naszym problemem nie są muzułmanie tylko unia europejska.


RE: Recoil83 - #63Native American - Plague - 24.06.2017

Ta pierwsza część kojarzy mi się z soundtrackiem z filmu Waleczne serce z Melem Gibsonem, a druga z Apocalipto w jego reżyserii :) Nie pasuje mi jedynie szybkie przejście do części drugiej, poprzez tą nagłą zmianę perki. A tak całość bardzo klimatyczna ( druga część wprowadza w klimacie lekki niepokój ).


RE: Recoil83 - #63Native American - Cris - 27.06.2017

Poza faktycznie, pięknie zorkiestrowanym początkiem, mam wrażenie, że za bardzo melodię glówną zrobiles na bazie motywu z Titanica. Druga część niestety nie przemawia do mnie. Bardzo duży dysonans klimatyczny i instrumentalny. "Ok orkiestra zrobiła swoje - mozecie iść na papierosa, teraz Wy bębniarze!" Ode mnie 6+/10. Technicznie nie jest źle i to zaliczam na duży plus :)


RE: Recoil83 - #63Native American - barthus - 27.06.2017

Podobnie jak Cris, słyszę jakby wolniejszą wersje motywu titanica :|
Ogólnie podobają mi się skrzypce, ich barwa. Ładnie to gra. Kiedy wszedł drugi motyw miałem małe wtf :P
Fajna gra chórków ;) Nie do końca ogarniam też tego outro.... w sensie ostatnich kilku sekund :P

Zostawiam czwóreczkę :)


RE: Recoil83 - #63Native American - Recoil83 - 27.06.2017

Plague normalnie przy przejściach pomiędzy sekwencjami w muzyce elektronicznej zawsze są jakieś efekty podkreślające dane przejście, ale nie wiem ja robię to trochę inaczej staram się płynnie przejść do następnej sceny, dziękuję ci za odsłuch.

Cris wiedziałem że wcześniej czy później ktoś wspomni Titanica, pewnie już zawsze się wszystkim będzie flet kojarzył z tym motywem, ale nie wzorowałem się na tym, w zasadzie to na "The Last of The Mohicans - The Glade Part II", nieświadomie bo kiedyś to słyszałem, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.

barthus motyw z "Titanica" jest specyficzny i każda melodia zagrana od tej nuty będzie się z nim kojarzyć, ale wierz mi to nie z "Titanica". Outro to kawałek wywiadu z rdzennym indianinem, którego rząd USA siłą starał się ucywilizować, poprzez przemoc i poniżenie, w pewnych momentach nawet płakał jak opowiadał przez co przeszedł on i wielu innych, dzisiaj walczą o odszkodowania od rządu USA. Dzięki za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #63Native American - Mocade - 3.07.2017

Jestem zdecydowanie za drugą częścią utworu, rytmika bębnów oraz efektów środowiskowych ma w sobie imersję, potrafi przenieść słuchacza do pustynnego kanionu. Szkoda tylko że szybko się kończy, trzeba spamować replayem :-)
4/5

Skoro mowa o wizji artystycznej to trudno nie polecić fenomenalnego utworu samej Enigmy, może ci się spodobać bo Cretu miał tą samą wizję https://youtu.be/8GFHvLnDeVE

Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #63Native American - Shabboo Harper - 14.07.2017

Hey Recoil. Wobec powyższych komentarzy pozwolę sobie jedynie "rzec" tak: Intro urzekające, czarownie przytulne, ciepłe. "Nuty" misternie ułożone w minimalistycznej przestrzeni; jest zmysłowo. Wszystko "oddycha" sugestywnie. Jest konieczny Beat w tonie Toms'ów (krztynę donośnych i suchych; te godnym jest bardziej "osadzić w dole"); jest kordialna melodia fletu. Tenże odcinek, mi z kolei, kojarzy się z "Monastery of la Rabida" Vangelis'a. Ciąg dalszy tematu jest również efektownie "utkany" według Twej wizji; choć w pewnym stopniu... "metodycznie" ("raptowne" przejście do kolejnego etapu historii). Takowe "kontrasty" są bliskie Tobie (choćby we wcześniejszych produkcjach, np. "Escape From El Paso" czy "My Love For Yours")... Fx'y wokalne trafione (acz Outro zbyt "dosłowne"; według mnie zbyteczne); separacja bdb. Jest statycznie, klimatycznie. Wielce plastycznie. :D


RE: Recoil83 - #63Native American - Rumush - 14.07.2017

Moim faworytem jest część druga. Piękne wejście perkusji i taka wielowarstwowa atmosfera. Klimatycznie jednak skojarzyła mi się z Indiami, aniżeli Ameryką. Pierwsza sekcja sprawia wrażenie takiej zwyczajnej, lecz na pewno udało się Tobie uchwycić atmosferę jaką chciałeś. Przemawiać będzie przeze mnie jednak to co sprawiło mi większą frajdę ze słuchania, więc szkoda że nie rozwinąłeś mroczniejszej strony trochę bardziej. Nawet nie zauważyłem, kiedy się to wszystko skończyło. Za całokształt leci mocne 4.

PS. Trochę poczułem się dotknięty przez nieeleganckie nawiązania do Hip-Hopu! Jest to gatunek którego słucham przez większość czasu, a jakoś dawno o blokach i ciężkim prawilnym życiu nie słyszałem...