MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Aiden Williams - Flawless - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Aiden Williams - Flawless (/temat-electronica-aiden-williams-flawless)



Aiden Williams - Flawless - Royal Cartel - 21.06.2017

Witam :)
Zarzucam kawałek sprzed około trzech miesięcy.
Postanowiłem opublikować go na SC oraz tutaj, gdyż nie zamierzam już nad nim pracować. Jednakże wszelkie wyłapane błędy, mimo że miały miejsce dawno temu, są mile widziane :)






RE: Vince Ronin - Flawless - barthus - 21.06.2017

Od początku wiedziałem, że to będzie coś kozackiego i się nie myliłem :D Słychać że się przyłożyłeś. Jakbym nie wiedział czyj to utwór to bym strzelał w Jack U. Jak długo robiłeś ten track? I czy nie myślałeś o wydaniu?

Nie często to robię, daje 5 ;)


RE: Vince Ronin - Flawless - In-Tegral - 21.06.2017

Świetnie dobrane brzmienia, solidnie zmiksowane, nic tylko słuchać i tak jak barthus - mało kiedy wystawiam na forum 5, tutaj ona na pewno się należy.


RE: Vince Ronin - Flawless - PureInstinct - 21.06.2017

Świetne - i technicznie i kompozycyjnie!
Jedyne co w moim mniemaniu można by poprawić to stopa - idąc w klimacie energetycznego dropa, kick mógłby bardziej uderzać słuchacza... zwiększyć transjent na wejściu, by był minimalnie bardziej agresywny. Nie mniej jednak jego barwa, łącząc się z bassem - działa pięknie!

Świetna robota, powodzenia :)


RE: Vince Ronin - Flawless - Royal Cartel - 22.06.2017

Barthus, utwór robiłem około 5 dni i tyle zazwyczaj to trwa. Niekoniecznie jednak te 5 dni następują jeden po drugim, czasem wracam do projektu po dłuższym czasie. Jeśli miałbym counter w Abletonie, to wykazałby max kilkanaście h.
Myślałem o wydaniu, jednak utwór jest dla mnie przeciętny.

Pure, próbowałem wielu stóp, lecz ta jedyna pasowała najlepiej :>

Dziękuję Panowie :)


RE: Vince Ronin - Flawless - Audionysos - 23.06.2017

Ja bym chętnie posłuchał nieskompresowanej wersji bo wydaje się to ciut przesadzone. Stopa jest ok. (mnie ona uderza) i przypuszczam, że zrobiła by się kaszana jak byś ją jeszcze podbił, albo przeciągnął :)


RE: Vince Ronin - Flawless - Plague - 24.06.2017

A moim zdaniem stopa za słaba, za wysoko wybrzmiewa, ale szanuję Twój zamysł. Dobrze się tego słucha, taki czilaucik wyszedł tylko w szybszym tempie :) Bardzo dobry klimat.
Bardzo fajne :)


RE: Vince Ronin - Flawless - Shabboo Harper - 12.07.2017

Hey Piotruś. ;)

Cytat:" (...) utwór jest dla mnie przeciętny."

Achhh... w jakimś stopniu muszę się z Tobą zgodzić. To co niezbicie nie podoba mi się to powtarzalność aranżu; przy takowej "zbitce" niezgorszych dźwięków (cokolwiek to jest) godnym byłoby pokusić się o większą finezję w kreacji nie tylko pewnej progresji tonów; defiguracji Beat'u czy też redukcji wszechobecnych (trochę uciążliwych) Fx'ów wokalnych, lecz również użycie kolejnych/odmiennych barw by "jakiś" odcinek Twego tematu był jedyny w swym kształcie. Obecny Breakdown w trzykrotnie cyklicznym piano nie brzmi przekonująco. ;( Klimat jest; choć wstrzemięźliwie rozwinięty. Technicznie: Kick cechuje trochę dziwny Tail, nadto jest mocno "spompowany". Miks - poprawny; jednakże mastering - przelimiterowany. Tak czuję... :)