MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) (/temat-tak-jak-w-regulaminie-to-moj-pierwszy-post-a-wiec-witam-wszystkich)



Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Powerek - 23.06.2017

Cześć, nazywam się Piotrek, mam 30 lat. Muzyka zawsze była dla mnie bardzo ważna, często na pierwszym miejscu, heh nawet jak ktoś do mnie mówił to wsłuchiwałem się w nią. Za co później obrywałem bo nie słucham rozmówcy, dobra jest też na kaca :) Co do zabawy w programach to raczej FL Studio i kilka wtyczek. Zabawę zacząłem jakieś hmm, chyba... 17 lat temu, co też nie oznacza że mam jakiś tam skill. Dodam że od 10 lat nic nie robiłem aż do ostatnich dwóch tygodni. Czyli to było jakoś jak skończyłem szkołę średnią, to były czasy kiedy Hinol z PW już pisał swoje pierwsze teksty, później dostaliśmy świadectwa i życie się różnie potoczyło, ja skupiłem się na pracy. Ostatnio odkopał mnie drugi kumpel z klasy, wręczając zaproszenie na ślub. No i tak po wielu przemyśleniach i tutorialach oto tutaj jestem. Szczerze mówiąc nigdy nie pomyślałem że można poznać i być wspieranym przez tylu producentów, jednak internet czyni cuda. Jak pewnie podejrzewacie, interesuje się hip hopem w celach też produkcyjnych a poza nim to bluesrock, rock, blues i tak naprawdę wieloma innymi rodzajami muzyki. Na dzień dzisiejszy niewiele wiem o waszym forum, trochę poczytałem na nim, no i jaram się twórczością Funky Fella z tego forum. Mam nadzieję że poznam tutaj ciekawych ludzi i nie zabraknie mi determinacji do nauki. Dodam że mam zamiar, to nie plan (bo się nie znam) na zakup sprzętu. Potrzeba by mi doradzić, spodobał mi się jeden filmik i chciałbym dążyć do takich brzmień, niestety nie mogę się doszukać jak je wyciągnąć z tego co mam. Podrzucę linka, z tym że nie wiem do końca czy mogę go tu umieszczać.
https://www.youtube.com/watch?v=vGyT6JAMAlI
Bardzo interesują mnie takie brzmienia, ale nie wiem jak znaleźć tutoriale na ten temat. Zdaje sobie też sprawę z tego że trzeba będzie się nauczyć podstaw muzyki.
Wybaczcie że się tak rozpisałem, z początku myślałem że będą dwa zdania. :)
Pozdrawiam i życzę miłego tworzenia Piotr


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Jozzo - 23.06.2017

Jeśli chodzi o G-funk to sam od jakiegoś czasu próbuję się do niego zabrać, ale trochę leniwy jestem :D Może dzisiaj się przełamię i spróbuję coś wykręcić :P Jeśli szukasz spoko poradników to myślę że mogę polecić ci kanał self made beats (gość ma między innymi poradnik z g-funkiem). Nie składa w nich pełnych, ambitnych beatów ale pokazuje jakąś prostą kompozycję, jakie brzmienia do danego gatunku i jak je wykręcić (i tak składa na nich beaty lepsze ode mnie xD) :P Wydaję mi się że mi pomogły. No ale to raczej dla początkujących a nie wiem na jakim poziomie ty jesteś ;P Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

A no i jeszcze witam na forum, na pewno ci tu pomogą rozwijać się w produkcji muzycznej, sam bardzo dużo stąd czerpię i wiele zawdzięczam tutejszym forumowiczom ;)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Powerek - 23.06.2017

Bardzo mi miło że ktoś to odwiedził, od razu biorę się za oglądanie i daje łapkę w górę :)
Sprawdzę też Twoje utwory :)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Zirds - 24.06.2017

Też lubię takie smooth kawałki, bardzo dobrze się przy nich relaksuje :)

Co do Funky Fella to musisz tak jak my zainstalować Bitwiga ;)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Powerek - 24.06.2017

(24.06.2017, 2:53)Zirds napisał(a): Też lubię takie smooth kawałki, bardzo dobrze się przy nich relaksuje :)

Co do Funky Fella to musisz tak jak my zainstalować Bitwiga ;)

Daje lajka i badam też ten temat, prawdopodobnie mam już nauki co najmniej na tydzień :)
Dzięki za wsparcie :)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Zirds - 24.06.2017

(24.06.2017, 3:35)Powerek napisał(a):
(24.06.2017, 2:53)Zirds napisał(a): Też lubię takie smooth kawałki, bardzo dobrze się przy nich relaksuje :)

Co do Funky Fella to musisz tak jak my zainstalować Bitwiga ;)

Daje lajka i badam też ten temat, prawdopodobnie mam już nauki co najmniej na tydzień :)
Dzięki za wsparcie :)

Jak coś to daję nauki za friko :)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - In-Tegral - 25.06.2017

Siemano, regulamin ogarnięty to teraz się rozgość :D


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Powerek - 12.07.2017

(24.06.2017, 2:53)Zirds napisał(a): Też lubię takie smooth kawałki, bardzo dobrze się przy nich relaksuje :)

Co do Funky Fella to musisz tak jak my zainstalować Bitwiga ;)

Bitwig będzie konieczny? Co w nim takiego jest, czego nie ma w FLu? :)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Zirds - 12.07.2017

Jest wiele rzeczy, których nie ma w FL studio.. Nie ma w sumie większych różnic, bo jeden i drugi mają swoje silne strony... Chociaż ja zrezygnowałem z FLa na rzecz Bitwiga i nie żałuje. Dla mnie ma lepsze "flo", wszystko pod ręką, lepsza współpraca ze sprzętem zewnętrznym, praca na 3 systemach operacyjnych (mac, windows, linux), Modulatory, świetny sampler...




RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - OProject - 12.07.2017

Z tego co moge ci powiedzieć Bitwig ma lepsze nagrywanie Midi, Fl ma lepszy pianoroll i większą swobodę w używaniu miksera, pianoroll, playlisty (możesz ruszać i zmniejszać/zwiększać okna, jak w windows) w Bitwigu masz wszystko osadzone xd

W Fl będzie działać ci 99% wtyczek i 32 i 64bit, w Bitwigu niektóre mogą nie działać.
Bitwig ma mniejsze zużycie procesora i jest przyjemniejszy kolorystycznie :E

Fl ma wbudowana bardzo mocne wtyczki jak Sytrus czy Maximus, Biwig ma kilka dobrych wtyczek, ale też ma ciekawą opcje, zmiany parametrów vst bez konieczność jej maksymalizacji xd


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Zirds - 12.07.2017

W Bitwigu 2 już działają wtyczki Vst3, więc wtyczki działające w FLu będą działać również w Bitwigu.. także wtyczki natywne FL Studio takie jak Sytrus, Maximus działają płynnie w Bitwigu:)


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Powerek - 12.07.2017

Siemanko!
FL trochę już poznałem i jest wiele tutoriali z nim w roli głównej co jest na +, natomiast w Bitwig podobno lepiej się gra, co jest też dla mnie ważne, z tym że nie wiem czy tam się też da robić patterny.

Czy to prawda i rzecz nienaprawialna, że w FL po grze (nagraniu ścieżki) na keyboardzie, program sam przestawia to w piano rollu i trzeba poprawiać?

Czy w Bitwigu da się grać na keyboardzie i otrzymać to w piano rollu (to się chyba wybiera gdzieś opcję "rack", czy jakoś tak)?

No i proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie dotyczące wiadomości o tym że w Windows 10 są problemy z podłączaniem sprzętu takiego jak np. keyboard (nie czyta, nie da rady używać kabla midi). Czy Windows 7 załatwi sprawę?

Wybaczcie ale mam dużo pytań przed zakupami, bo nie będą pewnie małe jak chodzi o pieniądz :)

Pozdrawiam Piotr


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Zirds - 12.07.2017

W Bitwigu możesz nagrywać kwantyzacje jak ci się podoba, bo możesz zmienić sposób jej nagrywania bezpośrednio do pianorolla, w którym Ci się wszystko układa tak jak być powinno :)

Windows 10 jest pełnoprawnym systemem operacyjnym. Wszystkie informacje na temat błędów związanych z brakiem stabilności ze współpracą ze sprzętem zewnętrznym takim jak klawiatura sterująca czy inny kontroler MIDI są przestarzałe i dotyczyły starych wersji Windows 10. Teraz po paru większych aktualizacjach wszystko działa znakomicie.

Jak potrzebujesz więcej odpowiedzi to pytaj śmiało.


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - OProject - 13.07.2017

Tak Fl Studio przestawia, jest takie opóźnienie właśnie xd


RE: Tak jak w Regulaminie, to mój pierwszy post a więc: Witam Wszystkich! :) - Syntax Error - 9.09.2017

Siemanko. Ja tez nowy na tym forum. Mam podobbie jaj Ty - mowia do mnie i ciezko mi sie skupic bo caly czas mam odoalona jakas playliste ;) i tak w kolko. W prscy jakos udaje mi sie wylaczyc bo nie mam wyjscia ale w domu to inna bajka. Sprzatam - muza, biore prysznic - muza, bawie sie z dzieckiem - w glowie muza, gotuje ( wode w czajniku elektr. ;)) - muza. Nie moge sie tego pozbyc ale i nie chce. To mnie odpreza ale meczy innych bo sie na nich nie skupiam. Ot taka ignorancja delikatna bym rzekl hehe nauczyli sie juz z tym zyc wiec ;)

Trzymaj sie i do zgadania.

Sorry za brak pl znakow ale pisze z telefonu i jest mi latwwiej bez ;) pozdr