MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Stellar Vagabond - Ziggurat 4 (/temat-chill-out-stellar-vagabond-ziggurat-4)



Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Zirds - 2.07.2017

Stellar Vagabond


ZIGGURAT 4


Utwór powstał pod wpływem starożytnego Zigguratu.. choć mam dla niego osobny obraz, który pasuje pod ten utwór (tak myślę).
Wracam z tworzeniem psychilli i chillów jako Stellar Vagabond :)

A tymczasem zapraszam do słuchania i podziwiania Zigguratu!

[Obrazek: cLzervx.jpg]






RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Audionysos - 2.07.2017

Klimatyczny utwór. Na plus, że już nie ciągną się te same dźwięki bez przerwy, aczkolwiek można by pomyśleć jeszcze nad urozmaiceniem ich trochę. Mam tu na myśli przede wszystkim ten strunowy instrument który powoli wchodzi na początku - chętnie bym usłyszał jak wchodzi na wyże tony w pewnych momentach. Podobnie ten syntek, który wchodzi za nim - mógłbyś się też pokusić o przełamanie w tej melodii, albo np. modulację barwy. Bo mimo, że z przerwami to przez 10 minut traci on na walorach grając ten sam krótki motyw.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Zirds - 2.07.2017

Jest barwa zmodulowana, jest nałożony layer tej samej melodii w innej barwie :) Wystarczy się przysłuchać :)
Dziękuję za komentarz :)


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - OProject - 2.07.2017

Dobrze się słucha, aranżacja mi się podoba, choć nie odpowiadają mi wszystkie barwy które użyłeś ;)
Może dobrym pomysłem było by też użycie jakiś nietypowych instrumentów, no ale rozumiem ze z dostępem do tego średnio xd
5


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Mocade - 2.07.2017

Ciężko jest elektronicznymi synthami oddać klimat starożytnych kultur, tutaj potrzeba doboru odpowiednich instrumentów. Art wskazuje na Ziggurat majów, toteż nie powinno zabraknąć bębnów, fletu, czasem lekkiej gitary. Patrząc na obraz bardziej kojarzy mi się to https://instaud.io/13S9 Trudno się jednak nie zgodzić że jest to aranżacyjnie i technicznie ładnie ułożony utwór. Ode mnie mocne 4, pozdrawiam.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - PureInstinct - 4.07.2017

Ooooo, bardzo dobrze dopasowany klimat utworu do obrazu. Podoba mi się. Ciężko jest osiągnąć elektronicznymi dźwiękami atmosferę starożytności - jednak paleta dźwięków w połączeniu z harmonią, bardzo dobrze się spisuje.
Przeszkadza mi trochę snare - jest zbyt ostry, podoba mi się jedynie jego duży pogłos, jednak zamieniłbym go na coś bardziej ciepłego - zwykły bęben (nawet djembe) zlayerowany z jakimś tamburynem.
Ale całość - pady, przejścia, aranżacja, spokojna melodia - buduje to ładny klimat.
Bardzo przyjemny chillout, pomimo tego snare'a - to jeden z lepszych utworów chilloutowych na tym forum. Wpadłem z nim w trans, a to rzadkość. Najwyższa nota! :D


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - KBK - 5.07.2017

Wstęp fajnie się rozkręca, jak zawsze u Ciebie trwa długo :D Dźwięki dobrane bardzo dobrze, klimat jak z gry Uncharted, podoba mi się. Jestem pod wrażeniem produkcji, jeśli chodzi o miks i dobór instrumentali to chyba Twój najlepszy kawałek. I jeszcze to przyjemne pianinko zwieńcza całą kwintesencję tego pięknego kawałka.
Lubię takie klimaty i sam czasem robię podobne gatunkowo kawałki, ale nawet nie wypuszczam bo odsłuchów jest niewiele ;)
Bezapelacyjnie 5.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - qnebra - 12.07.2017

Leniwe, senne, snujące się, relaksujące, płynne i magiczne przy tym. Te dziesięć minut mija bardzo szybko, wręcz nie zauważa się tej długości utworu. Melodie urocze, mające jakiś urok kołysanek w sobie, brzmienia do siebie dobrze pasują.

Żeby było się chociaż do czego doczepić, a tu nie mam do czego.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - F.P.P - 12.07.2017

Do pierwszej minuty utwór odstawał od tego obrazu, który przedstawiłeś i naprawdę wpasował by się w inną scenerię.
Ładnie i miło prowadzi trip relaksujący, bass można by trochę zmienić na nutach w paru miejscach jakiś mały akcencik. W Twoim stajlu drum, można to spokojnie odpalić sobie nie raz.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - damnscrth - 13.07.2017

Może jakiś tam klimat jest ale dłużyzny są straszne - jakbyś zasnął nad klawaiturą xD xD. Ciągnie się to i nie ma co tu ukrywać nie jest to kawałek do którego chce sie wrócić. To moje zdanie. Dźwięki fajnie dobrane ale nie wszystkie czasem przesadzasz - i tu poprę Mocade. Cały numer jest zaaaa długi. :rv:


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Zirds - 13.07.2017

Takiej muzyki słucham, która ma miliony słuchaczy, która czasem ma po 15 minut i taką też robię ja ;)


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - damnscrth - 13.07.2017

to znaczy ty robisz taka muze co ma po 15 minut czy taką coma miliony słuchaczy??? BeerBeer


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - Zirds - 13.07.2017

Nie robię muzyki dla słuchaczy, a przede wszystkim dla siebie. Jeżeli Ci to przeszkadza to już nie mój problem.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - qnebra - 13.07.2017

(13.07.2017, 14:21)damnscrth napisał(a): Może jakiś tam klimat jest ale dłużyzny są straszne - jakbyś zasnął nad klawaiturą xD xD. Ciągnie się to i nie ma co tu ukrywać nie jest to kawałek do którego chce sie wrócić. To moje zdanie. Dźwięki fajnie dobrane ale nie wszystkie czasem przesadzasz - i tu poprę Mocade. Cały numer jest zaaaa długi. :rv:

Tyś chyba nie widział naprawdę długich utworów. Dziesięć minut to jeszcze całkiem przystępny czas trwania.


RE: Stellar Vagabond - Ziggurat 4 - agro - 28.08.2017

Hej, z moich obserwacji uchem wychwyciłem za dużą rożnice między niskim dołem stopy a wysokim snare'm, względem reszty ładnie i spokojnie grających instrumentów ta różnica lekko wyłamuje się z łagodnej tonacji przyjętej dla całej piosenki. W basie do momentu wejscia pianina o swojej obecności zawiadamia nas powtarzalność która jak wiadomo jest mało atrakcyjna. Piosenka przyjemna w odbiorze, myślałem że 10 min wpłnie na monotonność ale dobra aranżacja pozwoliła z zaciekawieniem przebyć klimacik który stworzyłeś tak więc luzik :-) pozdrawiam