MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #64Panic In Chinatown (/temat-film-recoil83-64panic-in-chinatown)



Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Recoil83 - 4.07.2017

Taki utwór, sobie skomponowałem, szczególne miejsce dla mnie ma tutaj ARP który powstał w Kore 2, miłego słuchania.




RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Mocade - 4.07.2017

Tym razem Chinatown. Twa artystyczna podróż po świecie potrafi wzbudzić ciekawość u słuchacza. Ten kick z 2:40 potrafi wybić z rytmu choć słychać że jest to celowy i przemyślany zabieg. Podoba mi się flute, brzmi bardzo naturalnie choć jakby w gorszej jakości. Mimo wszystko całokształt 5/5. Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - PureInstinct - 4.07.2017

Przenikliwy flet, ładnie prowadzony groove. Urzekający arp, który w połączeniu z ozdobnikami świetnie buduje klimat.
Aranżacja również mi się podoba, nie jest za prosta. Dla mnie utwór idealny dla jakiegoś filmu dokumentalnego opowiadający o sytuacji dziejącej się w tytułowym Chinatown.

Nic do zarzucenia. Przyjemny track Recoil :)


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Recoil83 - 6.07.2017

Mocade chodziło ci o ten arp i kick, im dłużej trwał tym bardziej się synchronizował, chyba działa. Dzięki za odsłuch.

PureInstinct uwielbiam robić arpy i odpowiedni je sobie ustawiać, w Kore 2 jest to na tyle zaawansowane że można robić piękne rzeczy i zapisać sobie jako patch, zrobiłem kiedyś tutorial na ten temat, ale gdzieś przepadł, dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - F.P.P - 11.07.2017

Made in china ale na pewno solidny jak dobry polski produkt :D i to tak na bogato. Ja tu widzę takie klasztorne klimaty jakiś mnich i takie tam stroje koloru więziennego jak w USA. Bass na niskich częstotliwościach wpada trochę w za duży rezonans, ale niech ktoś mnie jeszcze poprawi, bo mogę mieć wypaczony odsłuch.
Pozdro.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Shabboo Harper - 12.07.2017

W moim przekonaniu Bass brzmi poprawnie; nic nie rezonuje; "klei się z miksem" i jest optymalny. A to czy w takowej ekspresji podoba się komuś czy też nie; to jedynie kwestia gustu... :) Track, choć nie ekscytuje mnie, nie uwodzi (nie jest to bowiem mój "świat nutek"); technicznie jest wielce zgrabny i klimatyczny. Lekko transowy ("przybrudzony"); przez to dość prosty, linearny lecz także harmoniczny/prężny w przewodnim wydźwięku (stylowy Arp). Kick dorodny acz minimalnie jeszcze owy wzmocniłabym ^^. Aranżacyjnie sensownie; "czuć" Orient (błyskotliwie ujęty Indian Flute)... Brakuje (mi) klarowności w Hi Hat'ach; również na całości "dołożyłabym powietrza" ("góra" do podbicia). Dodatkowo oddzielnie Beat z Bass'em jest trochę nieczysty; słyszalne jest to dobrze we fragmencie 4:05-4:12; tak jakby jakiś Delay "tam pykał'' ;). Tyle ode mnie, Recoil. Cheers!


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Recoil83 - 12.07.2017

F.P.P zabieram się za tematy których inni nie ruszają, myślę że to dobrze, dzięki za odsłuch i opinię.

Shabboo Harper na bass dołożyłem efekt delay i flanger właśnie po to żeby był taki otaczający słuchacza, bez tego efektu był by jałowy, a tak brzmi niczym z syntezatora chociaż nim nie jest. To prosty basik który odpowiednio zmodyfikowałem żeby brzmiał bardziej majestatycznie, po nałożeniu ARPa brzmi już jak rasowy syntezator, a najlepsze jest to że nie widzę żadnej wtyczki, grafiki nic, tylko parametry i dźwięk i jak się zmienia, frajda niesamowita. Co do kicka to był by dzień stracony jak bym nie użył nieśmiertelnego 909, mam jeszcze 808 i 606 ale to na inne okazje. Dziękuję ci za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Maciek - 12.07.2017

Ja też brzmieniowo nie przepadam za podbijaniem góry.
Jak zwykle solidny aranżacyjnie numer od Ciebie. Mi osobiście na pierwszy rzut ucha nie do końca kojarzy się z chinatown - moje myśli toczą wędrówkę, ale nie jestem w stanie sprecyzować co to za wędrówka... Gdy natomiast wchodzą te orientalne dźwięki, wkraczam do kraju skośnookich. Wykonanie, dobór dźwięków pierwsza klasa. mocne 5


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Rumush - 13.07.2017

Rozwija się pięknie. Kojarzy mi się ze spowolnionymi klimatami goa trance, lecz zamiast na taniec nastawionymi na słuchanie. Zgadzam się z Maćkiem, że bardziej przypomina wędrówkę po Azji, aniżeli Chiny same w sobie. Bardzo dobrze dobrane dźwięki, lecz brakuje mi jakiejś kończącej to melodii. Czuję się pod koniec utworu takie 'niespełniony'. Przez brak finału zostawiam mocne 4, ale tak to nie mam zastrzeżeń.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - damnscrth - 13.07.2017

Może być ale do Chin to daaaaleko xD xD. Perka niknie Arp za czesto przebija sie przez numer, ale może być. I do przodu! Beer


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Plague - 14.07.2017

Kawał energetycznej muzy. Mięsisty basik z eleganckim dołem :) Niby nie ma skomplikowanych melodii, ale świetny aranż jeżeli chodzi o konstrukcję jak i dobór brzmień. Super!


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Yumi - 15.07.2017

Wybaczcie proszę, że nie posłużę się profesjonalną terminologią, ani że nie ocenię utworu tak fachowo jak uczynili to moi przedmówcy, lecz jestem osobą dopiero stawiającą pierwsze kroki w zakresie tworzenia muzyki i mimo najszczerszych chęci, wciąż nie jestem w stanie zauważać pewnych rzeczy :)

Utwór przywodzi mi na myśl ścieżkę dźwiękową jednej z gier, w które kiedyś grałam. Klimatycznie myślę bardziej kojarzy się z regionami Bliskiego Wschodu. Zwłaszcza od 1:27~
Całość działa relaksująco, przyjemnie się jej słucha. Jedynie zakończenie przychodzi tak nagle. Pierwsze skojarzenie - kubeł zimnej wody. I tylko się przykro robi, że to już koniec :D
Utwór świetny. Nie znudził mi się, mimo iż przesłuchałam go już kilka razy.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Amer - 15.07.2017

fajne nie powiem zwałszcza ten prosty chwytliwy bassline który rozwija się w dalszej części .
tak jakby w pewnym momencie ten seq arp wypada z rytmu gdy leci na zamkniętym filtrze z samą stopą, ale to raczej kwestia nietaktownego ujęcia toku można by było tam przez moment czymś zaimprowizować żeby nie było efektu zgubienia rytmu.
I give 5!


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Recoil83 - 23.07.2017

Maciek ja też nie lubię za dużo góry, z resztą i tak więcej nie usłyszę bo mam słuchawki do muzyki klasycznej, a na zestawie hi-fi więcej już nie uzyskam. Dzięki za odsłuch i opinię.

Rumush tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.

damnscrth cóż każdemu indywidualnie nie mogę dogodzić, dzięki za odsłuch.

Plague po paru latach człowiek wyrabia sobie nawyki i styl, dziękuję za odsłuch i opinię.

Yumi tobie również pięknie dziękuję za odsłuch i opinię, też lubiłem sobie kiedyś pograć.

Amer to mój arp, mogę ci podesłać tutka jak go zrobiłem, bez obaw on się synchronizuje na dłuższą metę, dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #64Panic In Chinatown - Mat.Mor.Raw - 3.08.2017

Pierwsze wrażenie - 5 - Juno Reactor, Enigma i Depeche Mode w jednym Illuminati
Kompozycja - 4 - Solidnie skomponowany utwór, stopniowo się rozwija, co jakiś czas występują pośrednie kulminacje i soczyste przejścia do następnej fazy utworu, ale z drugiej strony utwór raczej nie zaskakuje i nie ma jakiegoś zapadającego w pamięć tematu / motywu
Aranżacja - 5 - solidnie zaaranżowany bit, okraszony rytmicznymi syntezatorami, delikatnymi padami w tle, przestrzennymi fletami i atmosferycznymi efektami
Brzmienie - 5 - 2:34 modulowany syntetyczny bass jak z Juno Reactor, perkusja jak z Depeche Mode, flety jak z Enigma, robi to wszystko niesamowity klimat
Miks - 4 - Solidny miks, od strony equalizacji ładnie to brzmi, do pełni szczęścia przydałaby się bardziej wyeksponowane stereo
Ocena - 5 - Bardzo dobrze się słucha tej transcendentnej muzyki