MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP (/temat-hardcore-knifeman-shabboo-harper-nothing-more-ep)

Strony: 1 2


Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Shabboo Harper - 14.07.2017

Dziś pragnę przybliżyć Wam EP'kę "Nothing More". Projekt ten stworzony jest wspólnie z Knifeman'em.
Linki do SC to tzw. Cut'y.
Pełne wersje utworów dostępne są tylko poniżej [Hardtunes lub Spotify]. Proszę...


https://www.hardtunes.com/albums/knifeman-shabboo-harper-nothing-more/5748

https://open.spotify.com/album/0YYwOscykzFtNkkysqAKZE






RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Zirds - 14.07.2017

Zbyt srogie jak dla mnie, ale gratuluję collabu :)

Mnie tylko zastanawia to, że na Soundclodzie Dark Impact Records wszystkie utwory jakie tam są mają po 200-300 odsłuchań, a tylko Twoje Shabboo mają po 4k-5k ;)


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Shabboo Harper - 14.07.2017

Cytat:"Zbyt srogie jak dla mnie, ale gratuluję collabu :)"

Owszem, krążek w swej treści i brzmieniu jest "srogi" ;). Hardcore to nader osobliwy, acz w jakimś stopniu pociągający (mnie) gatunek. Jacku, dziękuję Ci...


Cytat:"Mnie tylko zastanawia to, że na Soundclodzie Dark Impact Records wszystkie utwory jakie tam są mają po 200-300 odsłuchań, a tylko Twoje Shabboo mają po 4k-5k ;)".

Mnie z kolei ten fakt ogromnie cieszy. Takowy odzew to nie tylko kwestia sporej promocji krążka (m.in. Live Stage/Podcast'y), lecz również moja obecność w kilku kolektywach plus przychylność reszty słuchaczy... :)


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - DMNSound - 14.07.2017

"More" to bardziej pod terror mi podchodzi i to taki w starym, dobrym stylu. Oby tak dalej, bo dosyć mało kobiet istnieje na tej scenie :)


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Mocade - 14.07.2017

Gratuluję wam EP'ki, słychać że Knifeman w swoim żywiole, brzmienie tych dwóch katów to level wykraczający poza to forum. Czysta furia. Podbijam post Zirdsa + dodam że Twój wokal Shabboo z deka mi się przejadł, jednak pozwól że zaznaczę tutaj Twe umiejętności marketingowe: niezliczone garście serwisów, grup, stały kontakt z fanami, współpraca na małej międzynarodowej scenie.. To o wiele bardziej skomplikowane niż po prostu robienie muzyki. Wiesz jak wykreować markę i zarzucić odpowiednią przynętę żeby się sprzedała, a to już nie lada skill. Pozdrawiam.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Plague - 14.07.2017

Przyznam - robi wrażenie. Ten szept jest taki drapieżny, szatański :) super wklejony w całość. Bardzo klimatyczny utwór - stwierdzam to z całym przekonaniem, chociaż to nie moje rejony muzyczne.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - djdomenek - 15.07.2017

W pierwszym kawałku podoba mi się współpraca kicka z padem, wydaje się jakby były ze sobą połączone.
W drugim utworze podoba mi się ten tajemniczy nastrój i pluki wtopione w całość, z chęcią bym posłuchał co się dalej dzieje.
A wokale w obydwu kompozycjach są taką wisienką na torcie :)
Piątka się wam tutaj jak najbardziej należy :)


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Shabboo Harper - 16.07.2017

Gentlemen:

DMNSound:

Cytat:"More" to bardziej pod terror mi podchodzi i to taki w starym, dobrym stylu."

Rzeczywiście "More" jest ostrzejszy; "groźniejszy" w swej ekspresji quasi Terror (szczególnie w drapieżnym ujęciu wokalu). Przyjemnie mi, że podoba się Tobie ten track. ^^

Cytat:"Oby tak dalej, bo dosyć mało kobiet istnieje na tej scenie".

DMNSound, wciąż próbuję różnorodnie (i estetycznie) wyrażać się twórczo, lecz Hardcore nie jest moim "typowym" Genre. Ot, to taki "chwilowy" acz fascynujący eksperyment. Dziękuję za Twą obecność w tym temacie. ;D

Mocade:

Cytat:"Gratuluję wam EP'ki, słychać że Knifeman w swoim żywiole, brzmienie tych dwóch katów to level wykraczający poza to forum. Czysta furia."

Hmmm... raduje mnie ten fakt. Kamila z pewnością również. ^D Sporo czasu poświęciłam miksowi i mastering'owi; osiągnięcie takowego brzmienia było trudne, lecz traktuję ten proces jak kolejne cenne doświadczenie. Delektuję się Twą refleksją... ;D

Cytat:"(...) pozwól że zaznaczę tutaj Twe umiejętności marketingowe: niezliczone garście serwisów, grup, stały kontakt z fanami, współpraca na małej międzynarodowej scenie.. To o wiele bardziej skomplikowane niż po prostu robienie muzyki. Wiesz jak wykreować markę i zarzucić odpowiednią przynętę żeby się sprzedała, a to już nie lada skill. Pozdrawiam."

Ochhh... Wciąż jest to (jeszcze) sfera mikro, wszelako uprzejmie dziękuję za dostrzeżenie tego... Ciebie także pozdrawiam. :)


Plague:

Cytat:"Przyznam - robi wrażenie. Ten szept jest taki drapieżny, szatański :) super wklejony w całość. Bardzo klimatyczny utwór - stwierdzam to z całym przekonaniem, chociaż to nie moje rejony muzyczne."

To prawda, tym bardziej dziękuję Ci, Michale za poświęcony czas i pomyślny komentarz. ^^

Djdomenek:

Cytat:"W pierwszym kawałku podoba mi się współpraca kicka z padem, wydaje się jakby były ze sobą połączone.
W drugim utworze podoba mi się ten tajemniczy nastrój i pluki wtopione w całość (...)".

Dominiku, cieszę się, iż tak wnikliwie prześledziłeś Sound Design utworów. Jest złożony; stworzony z "barwnej palety" sugestywnych tonów plus potraktowany kilkutorowo pod względem i finalnego brzmienia (zgodność z gatunkiem), jak też prezencji poszczególnych ścieżek (klarowność/mięsistość nut).

Cytat:"(...) z chęcią bym posłuchał co się dalej dzieje."

Pozwól, iż powtórzę: pełne wersje utworów dostępne są tylko na Hardtunes lub Spotify. Linki poniżej:


https://www.hardtunes.com/albums/knifema...-more/5748

https://open.spotify.com/album/0YYwOscykzFtNkkysqAKZE


Cytat:"A wokale w obydwu kompozycjach są taką wisienką na torcie :)".

Cieszę się, ogromnie... ^^

Cytat:"Piątka się wam tutaj jak najbardziej należy :)".

W imieniu Knifeman'a i swoim pięknie dziękuję. :D


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - RaNi/Works - 16.07.2017

No i to nazywam kurdebele pierdolnięciem! Wkońcu coś porządnego ta nasza Shabboo zrobiła! No aż wstawie tutaj link gratulacyjny


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - qnebra - 16.07.2017

To twój bodajże piąty, może szósty utwór, który oceniam na tym forum Szaboo i we wszystkich wokal jest ten sam, potraktujmy to jako spostrzeżenie oczywiście. Natomiast w tej EP szczególnie czuć ciężką łapę Nożysty, ten styl leadów, kicku i przesterowania całości jest bardzo charakterystyczny, posiada taki autorski sznyt.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - tks21 - 16.07.2017

Obydwa kawałki są mocne jak dla mnie :) Ale to na plus. Dobra robota w Waszym wykonaniu, co tu dużo mówić :) 5/5.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Knifeman - 17.07.2017

(14.07.2017, 15:40)Zirds napisał(a): Mnie tylko zastanawia to, że na Soundclodzie Dark Impact Records wszystkie utwory jakie tam są mają po 200-300 odsłuchań, a tylko Twoje Shabboo mają po 4k-5k ;)

Post Mocade wiele wyjaśnia :D

(14.07.2017, 16:49)DMNSound napisał(a): "More" to bardziej pod terror mi podchodzi i to taki w starym, dobrym stylu.

Wydaje mi się że to przez fragment który zostaw przedstawiony utwór sprawia takie wrażenie :e Dzięki za opinię!

(14.07.2017, 20:44)Plague napisał(a): Bardzo klimatyczny utwór - stwierdzam to z całym przekonaniem

Gdy słuchałem moją część bez wokalu i bez śladów od Shabboo myślałem że nic z tego nie będzie, jak widać całość ma swój urok :) Dzięki!

(15.07.2017, 11:13)djdomenek napisał(a): z chęcią bym posłuchał co się dalej dzieje.

Na Spotify jest całość, na YT też z okazyjnymi szumami. szkoda nie odsłuchać :E


(16.07.2017, 7:52)RaNi/Works napisał(a): No i to nazywam kurdebele pierdolnięciem! Wkońcu coś porządnego ta nasza Shabboo zrobiła! No aż wstawie tutaj link gratulacyjny

Sus, Ty już wiesz co :E


(16.07.2017, 12:56)qnebra napisał(a): To twój bodajże piąty, może szósty utwór, który oceniam na tym forum Szaboo i we wszystkich wokal jest ten sam, potraktujmy to jako spostrzeżenie oczywiście. Natomiast w tej EP szczególnie czuć ciężką łapę Nożysty, ten styl leadów, kicku i przesterowania całości jest bardzo charakterystyczny, posiada taki autorski sznyt.

Sznyt, lubię to słowo, dzięki! Racja, wokal Shabboo jest specyficzny, zaryzykowałbym stwierdzanie ze ma swoich fanów jak i nienawistników, podkład to w części też Jej robota.


(16.07.2017, 14:37)tks21 napisał(a): Obydwa kawałki są mocne jak dla mnie :) Ale to na plus. Dobra robota w Waszym wykonaniu, co tu dużo mówić :) 5/5.

Dzięki :E


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - XTH - 19.07.2017

Każde utwory Shabboo były wyśmienite, i tym razem się również nie zawiodłem.
Połączenie Shabboo z Knifeman'em jest równe totalnej perfekcji.
Nothing i More, dwa bliźniacze utwory cechujące się wybitnym wyczuciem, i ostrością. Utwory mają w sobie coś co je wyróżnia razem tworzą całość. Ich brzmienie jest bardzo mocne i przyjemne.
Przechodzą do brzmienia. na pochwałę zasługuje kick, tak owy spełnia tu ogromną role jego dobór jest strzałem w dziesiątkę. Kick mocny atakujący - Dobra robota
Słuchając pełnej wersji "More" podczas szybkiego, "elektrycznego" kicku bałem się co się stanie gdy przestanie, moje serce zgrało się i uderzało podobnie szybko. W Nothing kick w miksie jak by już zdecydowanie zwolnił i nabrał "objętości"
Bardzo ale to bardzo jestem pod wrażeniem wyważenia każdego z elementów w obu utworach. Każda głośność, tonacja jest na odpowiednim torze, nic ani za głośno ani za cicho, wszystko dobrane z wielką starannością.
Demoniczny vokal spełnia swoją role i jak w każdych utworach Shabboo można usłyszeć "to coś"
Oba utwory choć mocne i ekspresyjne powiedzieć można że posiadają klarowny miks, a mastering wykonany prawidłowo.
Wracając do Nothing, w 0:35 (na zamieszczonym linku) słyszę bardzo dobre wejście hmm... nie wiem jak to nazwa brasu, bassu, syntha? Chciałem chwile na nim zawisnąć, zapewne mało kto zwróci uwagę, owy nazwę to element ponieważ nie wiem do czego go zaliczyć, ale jest bardzo dobrze wyważony i osadzony i dobrym miejscu no i podoba mi się będę musiał chyba podebrać kiedyś pomysł ^^
Perfekcyjnemu duetowi przyznaje mocną solidną wypracowaną 5.
Życzę również powodzenia w produkcji dalszych numerów.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Shabboo Harper - 21.07.2017

Gentlemen:

RaNi/Works:

Cytat:"No i to nazywam kurdebele pierdolnięciem! Wkońcu coś porządnego ta nasza Shabboo zrobiła! No aż wstawie tutaj link gratulacyjny"

Hmmm... Dziękuję Michale. Cute link. ;D

qnebra:

Cytat:"To twój bodajże piąty, może szósty utwór, który oceniam na tym forum Szaboo i we wszystkich wokal jest ten sam, potraktujmy to jako spostrzeżenie oczywiście. Natomiast w tej EP szczególnie czuć ciężką łapę Nożysty, ten styl leadów, kicku i przesterowania całości jest bardzo charakterystyczny, posiada taki autorski sznyt."

Łukaszu, jestem Shabboo. ^^
"Resztę" wyjaśnił Ci już Knifeman w swej odpowiedzi...

tks21:

Cytat:"Obydwa kawałki są mocne jak dla mnie :) Ale to na plus. Dobra robota w Waszym wykonaniu, co tu dużo mówić :) 5/5."

Dziękuję za tak przychylny post. Tks21, collab. z Kamilem kojarzy mi się z czymś nader kreatywnym; cieszę się, iż "Nothing More" podoba się Tobie. :)

XTH:

Cytat:"Połączenie Shabboo z Knifeman'em jest równe totalnej perfekcji."

Ochhh... aż tak? ^^

Cytat:"Nothing i More, dwa bliźniacze utwory cechujące się wybitnym wyczuciem, i ostrością. Utwory mają w sobie coś co je wyróżnia razem tworzą całość. Ich brzmienie jest bardzo mocne i przyjemne. Przechodzą do brzmienia. na pochwałę zasługuje kick (...) mocny atakujący - Dobra robota. (...) bardzo jestem pod wrażeniem wyważenia każdego z elementów w obu utworach. Każda głośność, tonacja jest na odpowiednim torze, nic ani za głośno ani za cicho, wszystko dobrane z wielką starannością. Demoniczny vokal spełnia swoją role i jak w każdych utworach Shabboo można usłyszeć "to coś". Oba utwory choć mocne i ekspresyjne powiedzieć można że posiadają klarowny miks, a mastering wykonany prawidłowo."

Danielu, uprzejmie dziękuję Ci za tak wnikliwy i szczegółowy komentarz. :) Rzeczywiście "Nothing More" cechuje swoista ostrość/"burzliwość", intencjonalna esencjonalność konkretnych nut... Co się tyczy konstrukcji utworów: pierwotne (nader rasowe) stems'y Knifeman'a były trzonem kolejnych twórczych procesów... Najwięcej wysiłku włożyłam w aranż, tak by utwory pod względem treści były "o czymś", jak też by w swej ekspresji były i przekonujące i niejednorodne. Miks i mastering sprawiły mi sporo frajdy. Synteza przewodnich (świetnych) ścieżek Kamila (w tym tenże Kick) plus moich posiłkowych tonów, "dopieszczenie" brzmienia owych, w końcu złożony Vocal Design były źródłem wartościowego doświadczenia (obcy mi gatunek Hardcore), jak i przyjemności (kolejny challenge). Master, winien był spełnić wspólne oczekiwania, w tym również Label'u. Skończyło się pomyślnie... ^D

Cytat:"Wracając do Nothing, w 0:35 (na zamieszczonym linku) słyszę bardzo dobre wejście hmm... nie wiem jak to nazwa brasu, bassu, syntha? Chciałem chwile na nim zawisnąć, zapewne mało kto zwróci uwagę, owy (...) jest bardzo dobrze wyważony i osadzony i dobrym miejscu (...)".

To Bass Drum, "osadzony", wśród reszty perkusjonaliów (m.in. Kick'a, Ride'u). Pojawia się punktowo, tak by zintensyfikować poszczególne fragmenty utworu, podkreślając metaforyczny "brudny" wydźwięk tematu. W każdym z track'ów jest kilka "smaczków", które z Kamilem szczególnie lubimy... ;)

Cytat:"Perfekcyjnemu duetowi przyznaje mocną solidną wypracowaną 5.
Życzę również powodzenia w produkcji dalszych numerów."

W imieniu Knifeman'a i swoim dziękuję Ci za poświęcony czas, jak też przychylność. Tobie również życzę wszystkiego dobrego. Beer


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - hudson462 - 25.07.2017

Ja się boję słuchać utworów z twoimi wokalami Shabboo ^^. Twój wokal jest z piekła rodem.

Co do tych dwóch track'ów to na wstępie zaznaczę, że to nie moje klimaty. Podoba mi się (jeśli dobrze słyszę) połączenie delay z reverb'em na wokalach. W obydwu dropach słychać chrupkość- pewnie dzięki nieprzesadzonej dawce distortion. Bez trudu mogę wyobraźić sobie zarówno "Nothing" jak i "More" grane na jakimś rave party. Mimo, że na codzień nie słucham hardcore to wysłuchałem obydwu utworów bez chęci wyłączenia ich przed końcem. Zdaję sobie sprawę jak ciężko zapanować nad tak gęstymi mix'ami i podziwiam was bo wyszło wam to doskonale.


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Shabboo Harper - 4.08.2017

Hudson462:

Cytat:"Ja się boję słuchać utworów z twoimi wokalami Shabboo ^^. Twój wokal jest z piekła rodem."
Hmmm... nie bój się i strach bywa pociągający ;). Mój wokal nie zawsze (i nie wszędzie) prezentuje się tak "demonicznie". Trust me...

Cytat:"(...) Podoba mi się (jeśli dobrze słyszę) połączenie delay z reverb'em na wokalach. W obydwu dropach słychać chrupkość- pewnie dzięki nieprzesadzonej dawce distortion".

Owszem, choć nie tylko... sporo do utworów wniosła odkreślona intonacja, tendencyjna modulacja głosem. ^^
Cytat:"(...) wysłuchałem obydwu utworów bez chęci wyłączenia ich przed końcem. Zdaję sobie sprawę jak ciężko zapanować nad tak gęstymi mix'ami i podziwiam was bo wyszło wam to doskonale".

Ciężko acz to przyjemny, twórczy wysiłek...
Uprzejmie dziękuję Ci w imieniu Kamila i swoim za obecność w tym temacie i tak korzystny komentarz. :)


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - 24dubstep - 11.08.2017

To co zaprezentowaliście nie porywa nie ma takiego jebnięcia czego można oczekiwać po HS nie będę was porównywał do swoich faworytów ale jak dla mnie nie widzę tego jako utwór który będę słuchał na spotify .
ps A te głosy bardziej się według mnie nadają do innych gatunków.
(i tak wiem moje produkcje nie są super ale to co tu zaprezentowano jest na podobnym poziomie (w moim odczuciu) )


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - dejfdj - 11.08.2017

Wybacz.. przeskoczę te wpisy..
Twoje produkcje lady są obrzydliwe(kolorek). Ale nawet parówki z pleśnią mogą uratować życie(smutek). Jedyna rada - dziś święto Break'a Hip-HOP. Poszukaj, pomyśl..


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - Wasp - 11.08.2017

niezły hardcore ten pierwszy
ale ten drugi jest jeszcze lepszy - ma klimat


RE: Knifeman & Shabboo Harper - Nothing More EP - chrisB# - 12.08.2017

Jestem pod ogromnym wrazeniem! Podoba mi sie wszystko To nietuzinkowa nuta wykonana i zgrana niesamowicie. Oba traczki przesluchalem w calosci z ciekawoscia. Swoja droga dobrze ze jest inna opcja bo te skroty na chmurce nie oddaja mocy produkcji ale zgodze sie z kolega wyzyej klimat jest! Mega wypas. A to darcie sie wokalne ze tak to okresle w More daje ciary na plecach totalne. Szacun. Gratuluje Panstwu tego dziela. Pozdrawiam.