MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) (/temat-progressive-wolfdeeus-look-this-new-era-prealbum)



Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - XTH - 24.07.2017

Witam wszystkich, chciałem przedstawić nowy numer, który będzie zapowiedzią całkiem nowego Albumu jakim jest "New Era" o całkiem odmiennym gatunku, oraz o całkiem odmiennym spojrzeniu. Owy utwór jest pożegnaniem się z housowymi wesołymi brzmieniami a przejściem na coś mocniejszego. Dziękuje za każdą ocenę! Beer






Linki alternatywne:
YT: https://www.youtube.com/watch?v=nfJsEaG1m7c&feature=youtu.be
SC: https://soundcloud.com/user-715379389/wolfdeeus-look-this-new-era-prealbum


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Bordi - 24.07.2017

Nie wiem od czego zacząć. Przede wszystkim postaram się posłuchać części Twoich poprzednich produkcji :) . Co się tyczy przesłuchanego przeze mnie utworu:

1. Widać (tak myślę), że starałeś się uniknąć monotonii w utworze... jednak przez to, że utwór jest instrumentalnie mało urozmaicony (zwłaszcza drop -> przydałby się jakiś Pad lub String), jest on jednocześnie nudny i przewidywalny :( .

2. Utwór jest jakby pozbawiony przejść, nie widać klasycznych buildup'ów (np. przydałby się od 0:30 do 0:39).

3. Słuchając samego pianinka od 0:53 mam wrażenie jakby nie współgrał on z Clap'ami... tak jakby efekt Sidechain był lekko spóźniony... może to tylko moje wrażenie? poczekam na inne komentarze..

4. Część utworu zaczynająca się od 1:16: domyślam się, że na pianinko jest nałożony jakiś Delay lub Reeverb oraz Sidechain (na całość), to połączenie w tym miejscu nie podoba mi się zbytnio, tym bardziej, że w tle nic więcej nie leci (brak urozmaicenia).

Mam nadzieję, że niczym Cię nie zraziłem :). Uważam, że całość problemu leży w tym, że utwór jest mało urozmaicony..eksperymentuj z dźwiękami, FX'ami itp. Moja ocena to 3/5.


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Simon Sidereo - 24.07.2017

Spoko :)


Proszę nie spamowac na przyszłość bo będą tego konsekwencje w postaci ostrzeżeń
Maciek




RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Deonite - 25.07.2017

Ja bym w sumie zmienil pierwszy akord, kompletnie mi nie pasuje. Jerst nieco ubogo aranzacyjnie, te piano gra troche za nisko, rozszczepil bym te akordy szerzej na wyzsze czestotliwosci.


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - hudson462 - 25.07.2017

Cześć :) Na początku muszę napisać, że nie podoba mi się brzmienie pianina, którego użyłeś. Wydaje mi się, że chciałeś zrobić coś a'la Avicii ( instrumentarium podobne, struktura rytmiczna melodii również), jeśli mam rację to w przyszłości polecam zwolnić tempo do 124 bpm. Synth'y zasługują na dłuższy reverb. Daję 4 :)

Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy doszedłem do wniosku, że może to nie barwa pianina mi przeszkadza, ale to iż gra ono za nisko.


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - XTH - 26.07.2017

(24.07.2017, 21:23)Bordi napisał(a): Nie wiem od czego zacząć. Przede wszystkim postaram się posłuchać części Twoich poprzednich produkcji :) . Co się tyczy przesłuchanego przeze mnie utworu:

1. Widać (tak myślę), że starałeś się uniknąć monotonii w utworze... jednak przez to, że utwór jest instrumentalnie mało urozmaicony (zwłaszcza drop -> przydałby się jakiś Pad lub String), jest on jednocześnie nudny i przewidywalny :( .

2. Utwór jest jakby pozbawiony przejść, nie widać klasycznych buildup'ów (np. przydałby się od 0:30 do 0:39).

3. Słuchając samego pianinka od 0:53 mam wrażenie jakby nie współgrał on z Clap'ami... tak jakby efekt Sidechain był lekko spóźniony... może to tylko moje wrażenie? poczekam na inne komentarze..

4. Część utworu zaczynająca się od 1:16: domyślam się, że na pianinko jest nałożony jakiś Delay lub Reeverb oraz Sidechain (na całość), to połączenie w tym miejscu nie podoba mi się zbytnio, tym bardziej, że w tle nic więcej nie leci (brak urozmaicenia).

Mam nadzieję, że niczym Cię nie zraziłem :). Uważam, że całość problemu leży w tym, że utwór jest mało urozmaicony..eksperymentuj z dźwiękami, FX'ami itp. Moja ocena to 3/5.

Dziękuje, fakt staram się unikać monotonii lecz ona za każdym razem jakoś wraca, w następnych utowrach postaram się o więcej przejść oraz buildup, lepiej dobierać pianinko ;) Niczym nie uraziłeś, i dziękuje za opinie. :D


(24.07.2017, 21:28)Simon Sidereo napisał(a): Spoko :)


Proszę nie spamowac na przyszłość bo będą tego konsekwencje w postaci ostrzeżeń
Maciek


Hah Dziękuje! Beer


(25.07.2017, 8:37)Deonite napisał(a): Ja bym w sumie zmienil pierwszy akord, kompletnie mi nie pasuje. Jerst nieco ubogo aranzacyjnie, te piano gra troche za nisko, rozszczepil bym te akordy szerzej na wyzsze czestotliwosci.

Jasne, postaram się potestować aby widzieć jakie błędy robię, bardzo dziękuje :D


(25.07.2017, 22:06)hudson462 napisał(a): Cześć :) Na początku muszę napisać, że nie podoba mi się brzmienie pianina, którego użyłeś. Wydaje mi się, że chciałeś zrobić coś a'la Avicii ( instrumentarium podobne, struktura rytmiczna melodii również), jeśli mam rację to w przyszłości polecam zwolnić tempo do 124 bpm. Synth'y zasługują na dłuższy reverb. Daję 4 :)

Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy doszedłem do wniosku, że może to nie barwa pianina mi przeszkadza, ale to iż gra ono za nisko.


Hudson462, taak od zawsze podobały mi się klimaty a'la Avicii, lecz zawsze mi to średnio wychodziło. Pianino faktycznie mogło być lepiej dobrane, kiedyś dobrałem sobie jedno tak trzymam się tego standardu, postaram się zrobić jakieś bardziej subtelniejsze. Również dobra uwaga odnośnie tempa, oraz również dziękuje Ci za miłą ocenę Beer


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - hudson462 - 26.07.2017

XTH, Avicii kiedyś używał wtyczkowych pianin "True Pianos"


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Shabboo Harper - 27.07.2017

Danielu, ponieważ tego typu aura utworu jest mi emocjonalnie obca pozwól, iż odniosę się tylko do kwestii technicznych. Wprost (i jak zawsze szczerze ^^) do meritum: temat cechuje przedziwna konstrukcja/progresja poszczególnych tonów; część z owych zbyt raptownie "wchodzi" w Intro (np. Fx braw), by po chwili, w pewnym melodyjnym "rozdarciu", ponownie wyrażać się w regularnym/powtarzalnym/statycznym aranżu ;(. Ciąg (Synth) Piano "wcieleń" trochę męczy; ton od 0:39 zbyt drażniący; nadto tenże dźwięk "uderza" z Kick'iem jednocześnie i "gasi" owy w swej ekspresji. Tenże Kick czasem "wyskakuje z rejestru" (np. w 1:30); odnoszę wrażenie, że dochodzi "tam" do jakiejś "kolizji falowej" z powyższym Fx'em. Przewodnie Piano "piętnuje" krztynę ponury/szorstki wydźwięk (względem pogodnych wariacji reszty tonów); gitara zacna. Separacja poprawna acz selekcja barw frapująca. Wszelako... the choice is Yours. Tyle od Lady. :D
PS. Trzymam kciuki za Twój przyszły projekt (!).


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - XTH - 28.07.2017

(27.07.2017, 23:47)Shabboo Harper napisał(a): Danielu, ponieważ tego typu aura utworu jest mi emocjonalnie obca pozwól, iż odniosę się tylko do kwestii technicznych. Wprost (i jak zawsze szczerze ^^) do meritum: temat cechuje przedziwna konstrukcja/progresja poszczególnych tonów; część z owych zbyt raptownie "wchodzi" w Intro (np. Fx braw), by po chwili, w pewnym melodyjnym "rozdarciu", ponownie wyrażać się w regularnym/powtarzalnym/statycznym aranżu ;(. Ciąg (Synth) Piano "wcieleń" trochę męczy; ton od 0:39 zbyt drażniący; nadto tenże dźwięk "uderza" z Kick'iem jednocześnie i "gasi" owy w swej ekspresji. Tenże Kick czasem "wyskakuje z rejestru" (np. w 1:30); odnoszę wrażenie, że dochodzi "tam" do jakiejś "kolizji falowej" z powyższym Fx'em. Przewodnie Piano "piętnuje" krztynę ponury/szorstki wydźwięk (względem pogodnych wariacji reszty tonów); gitara zacna. Separacja poprawna acz selekcja barw frapująca. Wszelako... the choice is Yours. Tyle od Lady. :D
PS. Trzymam kciuki za Twój przyszły projekt (!).

Shabboo tuż to zaszczyt gościć Cię pod mym kolejnym utworem, Dziękuje za rady, technicznie niestety leżę, brak buildup co wytwarza zbyt gwałtowne wejścia, fakt kick jest przygaszony, jak by jego żar coś chciało przygasić. Przy kolejnych utworach postaram się zastosować rady i bardzo dziękuje Beer


RE: Wolfdeeus - Look This (New Era Prealbum) - Stroke - 2.08.2017

Za mocny sidechain na pianine, więcej layerów na leadzie, filtrów, perkusji, przejść musi się dziać trochę więcej. Powodzenia w dalszej walce, jest nad czym pracować:)