MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) (/temat-electro-gigi-d-agostino-l-amour-toujours-young-boy-remix)



Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - LoveEDM - 24.07.2017

Witam
Wrzucam wam remix przy którym bawiłem się już w tamtym roku ale wiadomo z czasem człowiek ma coraz więcej wiedzy o produkcji, więc postanowiłem jeszcze raz spróbować swoich sił.
Kilka słów na jego temat, martwi mnie w nim miks i na pewno znajdziecie tysiąc innych rzeczy, które trzeba zmienić/wyrzucić, dlatego ciekaw jestem waszej opinii.



RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - Bordi - 25.07.2017

Kompozycja jak to nazywam "do skakania" :D. Nie zajmowałem się tego typu stylem, ale wydaje się być wykonana poprawnie. Fajnie wykorzystaleś vocal chopy, linia bassowa raczej prosta (ale tak chyba w tym utworze jest najlepiej).

Lepiej będzie jak wypowie się ktoś obeznany w ttm stylu. Jak dla mnie: 4 (ocenie później bo w tel nie widzę tej funkcji). Gratulacje


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - Deonite - 25.07.2017

Brzmi troche, jak stary dobry electro house cztery, piec lat. Czuc roznice pomiedzy obecna a wczesniejsza wersja. W breaku na poczatku troche sucho, a to ze pad z melodia wszedl potem, to niewiele to zmienilo. Co to za snare w dropie na poczatku? Brzmi jak pepesza xD. Drop jest ok, ale dla mnie zbyt prosty, w zasadzie nic odkrywczego.


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - e-max - 25.07.2017

Kompozycja wydaje się być spoko. Do poprawienia mix bo moim zdaniem od 0,45 powinno być mocniejsze uderzenie, trochę więcej basu. Paradoksalnie w Twojej produkcji potężniej i szerzej brzmi refren od 1,30, i ten fragment najbardziej mi się podoba.


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - Shabboo Harper - 29.07.2017

Pierwotna wersja, powtórzę: była przeciętna, eklektyczna. Aranżacyjnie i technicznie było kiepsko. ;( Dziś, prezentujesz kolejną odsłonę "L 'Amour Toujours". I...? Jest korzystniej, choć... lecz o tym pod koniec mego postu. Struktura track'u jest bardziej wyważona, regularna; spójna. Miks brzmi schludniej, wszelako dobór dżwięków jest ubogi, przez co treść owych prezentuje się nużąco. Skromnie "się dzieje". Brak znaczącego "skrzywienia" Beat'u (ładny Kick/suchy Snare/"kostyczne" Clap'y); brak jakiegoś wyrafinowanego "oddechu" od przewodniego motywu; "dopieszczonych przejść". Lead (od 1:30) zbyt donośny; repetytywny, metaliczny ton (0:46/2:03) wielce dokuczliwy; Fx'y frymuśne. Outro niezachwycające. Separacja poprawna. Summa summarum: pod względem melodyjności wersja 1.; w kwestii technicznej wersja 2. ;D

PS. LoveEDM, utwór winien gościć w dziale Remix'y. Tak myślę... ^^


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - Stroke - 1.08.2017

Dla mnie na minus na pewno aranż, nie wiem co jest czym, gdzie jest drop, gdzie breakdown. Fajna barwa dźwięku w tej jakże rozpoznawalnej melodii, szkoda, że rytmicznie tam troszkę zgrzyta bo pamiętam dobrze oryginał. Są fajne momenty, są słabsze, nie słyszałem twojej pierwszej wersji, podziwiam że podchodzisz dwakroć do remixu jednego utworu. Pozdrawiam:D


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - LoveEDM - 1.08.2017

(1.08.2017, 16:44)Stroke napisał(a): Dla mnie na minus na pewno aranż, nie wiem co jest czym, gdzie jest drop, gdzie breakdown. Fajna barwa dźwięku w tej jakże rozpoznawalnej melodii, szkoda, że rytmicznie tam troszkę zgrzyta bo pamiętam dobrze oryginał. Są fajne momenty, są słabsze, nie słyszałem twojej pierwszej wersji, podziwiam że podchodzisz dwakroć do remixu jednego utworu. Pozdrawiam:D

W którym momencie Ci coś zgrzyta?:)
Odnośnie aranżu myślę, że nie jest aż tak źle. W pierwszej części utworu drop rzeczywiście pojawia się trochę znienacka ale myślę też, że dzięki temu utwór ma swój urok, jak i oczywiście wiele rzeczy do poprawy.


RE: Gigi D'Agostino - L'amour Toujours (Young Boy Remix) - XTH - 2.08.2017

Osobiście uważam iż remix jest zacny, fakt troszkę przejścia w nim gdzieś uciekły, ale na ogólnie jest dobry brzmi również dobrze, podoba mi się dobór instrumentów, i refren z dropem. Rytmiczne, i fajne melodyjki. Technicznie wydaje mi się być w porządku ;) Trzymaj tak dalej!