MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Aiden Williams - Out There - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Aiden Williams - Out There (/temat-ambient-aiden-williams-out-there)



Aiden Williams - Out There - Royal Cartel - 27.07.2017

Cześć again ^^
Starałem się uzyskać uczucie "przyszłości" i chyba się udało :>
Zapraszam.



RE: Aiden Williams - Out There - hudson462 - 28.07.2017

Cześć :) Aranżacyjnie wszystko ładnie ze sobą współgra ( chociaż w 1:58 kiedy wchodzi synth/supersaw to akord z 2:02 wydaje się w jakiś sposób odstawać od reszty). Bardzo podoba mi się ten wokalny FX z modulacją szybkości LFO ( sam chyba użyłem podobnego efektu na supersaw'ie w forumowym collabie, w którym obaj uczestniczyliśmy). Orkiestralne bębny też pięknie grają- jak uderzył pierwszy to myślałem, że gdzieś w mojej okolicy coś ciężkiego spadło na ziemię ^^ ). Odniosłem wrażenie, że w pierwszej połowie utworu ( i później jak gra piano) za dużo jest częstotliwości z zakresu 500-1000Hz (?) i troszkę kują one w uszy, ale możliwe że to tylko ja tak odbieram bo od zawsze mam uczulenie na ten zakres. Future bass'owa część super, podoba mi się, że powciskałeś tam wstawki z pierwszej połowy track'a- dodało to spójności. Daje 4 ;)


RE: Aiden Williams - Out There - Plague - 29.07.2017

Ostatnia minuta najlepsza. Pierwsze 2 do mnie nie przemawiają. Szczerze powiem, że ta ostra wstawka pod koniec, trochę jak dla mnie się gryzie z całością - mam takie odczucie. Jeżeli już, to można do jej odegrania użyć imitacji żywych instrumentów a nie elektroniki. Nie da się jednak ukryć, że czuć w tym utworze doświadczenie :)


RE: Aiden Williams - Out There - D-evolve - 31.07.2017

to mi się tak podoba że aż mnie tyłek piecze z zazdrości że ja tak nie potrafie XD daje 5 bo nie ma kompletnie niczego do czego mógłbym się przyczepić


ps. ten track musi genialnie brzmieć jakby był jeszcze wokal :)


RE: Aiden Williams - Out There - Shabboo Harper - 7.08.2017

Piotrze, jeśli chodzi o moje impresje: aranż intrygujący, lecz również swoisty wręcz uderzający (literalnie) ;D. Większość tematu "dotknięta" jest lekko klasycznym "cieniem" a'la Soundtrack (Strings'y; mocne Tom'y, Piano; ilustracyjne Fx'y...); jest zwiewnie, czule; z właściwym dyskretnym "nerwem" do... 1:56 ^^. W dalszej części utworu jest przedziwnie. Tak kontrastowy "przeskok" (trochę nieharmonijny) w wariacji drapieżnego Synth'u obok "przykrytego" Piano nie brzmi ładnie; burzy wcześniej wykreowany klimat pewnej błogości. Jednakże taki jest Twój zamysł i tenże przyjmuję w finalnej prezencji "Out There"... Technicznie: według mnie rezonacje sporo ciążą w odsłuchu; godnym byłoby owe "przytępić", zważywszy, iż dźwięki natury są dostateczne (acz zagadkowo "wplecione"). W tej chwili takowy "kolaż barw" trochę kłóci się ze sobą. Nadto ("ciemne") Piano jest słabo "potraktowane" kompresorem (wyższe nutki drażnią). Outro... względem całości brzmi skromnie. :)