MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ile warstw layeringu ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Ile warstw layeringu ? (/temat-ile-warstw-layeringu)

Strony: 1 2


Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 3.08.2017

Witam
chciałem zapytać jak to jest z Layeringiem ile warstw najlepiej stosować żeby brzmiało jak najlepiej np dążę do jednego brzmienia dokładnie chodzi o supersaw i kręcę na sylenth1 i teraz pytanie ile tych sylenthów ma być żeby nie przesadzić ? A jeśli chodzi o poszczególne warstwy to czy eq na każdą warstę osobno czy na jeden kanał wszystko ładować ?

za każdą pomoc stawiam plusa :)

pozdrawiam



Poprawiam tytuł i odsyłam do REGULAMINU
Maciek




RE: ILE WARSTW LAYERINGU ? - Royal Cartel - 3.08.2017

EQ na każdą warstwę osobno, layerów ile chcesz, kończysz wtedy, gdy brzmienie Ci pasuje. Taki podstawowy schemat to 3-4 warstwy (dół-środek, środek, góra + lead grający główny motyw).
Przy poszczególnych warstwach ucinaj, kolejno: trochę góry, zależy, trochę dołu, zależy. Jeśli masz jakiś bass/sub nisko, to na wszystkich warstwach lowcut.
Najlepiej na każdą warstwę nałożyć EQ + wysłać je wszystkie do jednego kanału i EQ ponownie ;)


RE: ILE WARSTW LAYERINGU ? - Bassflor - 3.08.2017

(3.08.2017, 7:29)Royal Cartel napisał(a): EQ na każdą warstwę osobno, layerów ile chcesz, kończysz wtedy, gdy brzmienie Ci pasuje. Taki podstawowy schemat to 3-4 warstwy (dół-środek, środek, góra + lead grający główny motyw).
Przy poszczególnych warstwach ucinaj, kolejno: trochę góry, zależy, trochę dołu, zależy. Jeśli masz jakiś bass/sub nisko, to na wszystkich warstwach lowcut.
Najlepiej na każdą warstwę nałożyć EQ + wysłać je wszystkie do jednego kanału i EQ ponownie ;)

dzięki wielkie za info plusik poleciał :) pozdro ;)


Widzę że jednak kolega zignorował moją prośbę o zapoznanie się z Regulaminem. Nie pozostawiasz mi wyboru...
Maciek




RE: ILE WARSTW LAYERINGU ? - OProject - 3.08.2017

Ja ci prawde powiem xd
2 warstwy syntha wystarczą, ważne żeby każda była dobra (wtedy nawet jedna wystarczy) :E
Z kickiem np. juz jest inaczej, tutaj trzeba tych warstw sporo ;)

Wszystko zależy co chcesz uzyskać i jaki masz dzwięk, jeżeli chcesz żeby np. lead miał niskie częstotliwości to albo dajesz osc oktawe nizej albo layerujesz cały synth oktawe niżej xd


RE: ILE WARSTW LAYERINGU ? - Bassflor - 3.08.2017

(3.08.2017, 8:58)OProject napisał(a): Ja ci prawde powiem xd
2 warstwy syntha wystarczą, ważne żeby każda była dobra (wtedy nawet jedna wystarczy) :E
Z kickiem np. juz jest inaczej, tutaj trzeba tych warstw sporo ;)

Wszystko zależy co chcesz uzyskać i jaki masz dzwięk, jeżeli chcesz żeby np. lead miał niskie częstotliwości to albo dajesz osc oktawe nizej albo layerujesz cały synth oktawe niżej xd

dzięki za info no chodzi mi o supersawa dokładnie chodzi mi o ten lead wchodzi na cutoffie 0:55 plus dla Ciebie poleciał :)


poprawiam link
Maciek




RE: ILE WARSTW LAYERINGU ? - piral - 3.08.2017

Ten lead brzmi mi na supersaw i coś jeszcze, ale najpierw o supersawie. Może jest on zlayerowany, może nie, to zależy wszystko od podstawy dźwięku, jeśli jest od razu dobra i ci pasuje to nie ma sensu bawić się w dokręcanie 10 layerów, bo można tego nie ogarnąć w mixie. Druga rzecz, którą słyszę to coś w rodzaju bardzo krótkiego plucka, który dodaje supersawowi ataku, no chyba że to bardzo szybki pitch envelope na samym supersawie, ale myślę, że robiąc to drugim dźwiękiem miałbyś więcej kontroli. Pytasz ile warstw, odpowiadam jak najmniej i w przemyślany sposób.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 3.08.2017

(3.08.2017, 10:19)piral napisał(a): Ten lead brzmi mi na supersaw i coś jeszcze, ale najpierw o supersawie. Może jest on zlayerowany, może nie, to zależy wszystko od podstawy dźwięku, jeśli jest od razu dobra i ci pasuje to nie ma sensu bawić się w dokręcanie 10 layerów, bo można tego nie ogarnąć w mixie. Druga rzecz, którą słyszę to coś w rodzaju bardzo krótkiego plucka, który dodaje supersawowi ataku, no chyba że to bardzo szybki pitch envelope na samym supersawie, ale myślę, że robiąc to drugim dźwiękiem miałbyś więcej kontroli. Pytasz ile warstw, odpowiadam jak najmniej i w przemyślany sposób.

dzięki za info plus dla Ciebie tylko tez zalezy od melodii bo słychać że jest wiecej dzwieków i w jaki sposób jest zrobiona ta melodia czyli bede musiał z samą melodią pokombinować czyli jakies przewroty akordów zastosować i pozniej krecić w sylethcie no okay :)




RE: Ile warstw layeringu ? - piral - 3.08.2017

Możesz przecież robić to w tym samym czasie. Stworzyłeś melodię i czegoś brakuje - pokombinuj z dźwiękiem. Jeśli nie da rady z dźwiękiem albo jest już bliski perfekcji - kombinuj z progresją/melodią.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 3.08.2017

(3.08.2017, 10:41)piral napisał(a): Możesz przecież robić to w tym samym czasie. Stworzyłeś melodię i czegoś brakuje - pokombinuj z dźwiękiem. Jeśli nie da rady z dźwiękiem albo jest już bliski perfekcji - kombinuj z progresją/melodią.

dobra dzięki za info dzisiaj pokombinuje :)


RE: Ile warstw layeringu ? - In-Tegral - 3.08.2017

(3.08.2017, 10:19)piral napisał(a): Ten lead brzmi mi na supersaw i coś jeszcze, ale najpierw o supersawie. Może jest on zlayerowany, może nie, to zależy wszystko od podstawy dźwięku, jeśli jest od razu dobra i ci pasuje to nie ma sensu bawić się w dokręcanie 10 layerów, bo można tego nie ogarnąć w mixie. Druga rzecz, którą słyszę to coś w rodzaju bardzo krótkiego plucka, który dodaje supersawowi ataku, no chyba że to bardzo szybki pitch envelope na samym supersawie, ale myślę, że robiąc to drugim dźwiękiem miałbyś więcej kontroli. Pytasz ile warstw, odpowiadam jak najmniej i w przemyślany sposób.

Tam nie ma żadnego plucka, to pitch env + kompresja uwydatniająca to, nawet nie koniecznie musi być ten pitch env. Tak czy inaczej sorry, ale ja już mam dość tego tematu. Zrobiłem Ci bassfloor nawet preset, Ty mówisz oczywiście, że ten dźwięk brzmi inaczej, oczywiście, że brzmi inaczej bo nie ma miksu, dlatego, żaden dźwięk Ci na zabrzmi jak ten z tracka, którego ciągle gnębisz, dopóki go tak nie zmiksujesz, a sądząc po Twoich pytaniach i problemach raczej nie wiesz jak się do tego zabrać.


RE: Ile warstw layeringu ? - OProject - 3.08.2017

Ja dodam że na tym polega produkcja nad jednym typem dzwięku siadasz kilkaset razy aż się nauczysz, ja tworze od ok. 6 lat i dalej się uczę :P
Z czasem zaczynasz w miarę doświadczenia samemu się uczyć i rozumieć to wszystko xd


RE: Ile warstw layeringu ? - neurojin - 3.08.2017

Warstw tyle ile potrzebujesz... przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie czego mi brakuje i co chciałbym dodać, a nie wrzucać na siłę kilka warstw, z czego wszystkie są takie same i nic nowego nie wnoszą... Jak inni powiedzieli, fajny jest podział na dół-góra. Można też dodać lewo-prawo. Mono-stereo. W jednym paśmie fajnie brzmią dwie warstwy które grają naprzemiennie. Najlepszym przykładem jest tutaj bass i stopa, ale w wyższych fragmentach też można tego użyć, nazywa się to kontrapunktem.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 3.08.2017

(3.08.2017, 15:05)In-Tegral napisał(a):
(3.08.2017, 10:19)piral napisał(a): Ten lead brzmi mi na supersaw i coś jeszcze, ale najpierw o supersawie. Może jest on zlayerowany, może nie, to zależy wszystko od podstawy dźwięku, jeśli jest od razu dobra i ci pasuje to nie ma sensu bawić się w dokręcanie 10 layerów, bo można tego nie ogarnąć w mixie. Druga rzecz, którą słyszę to coś w rodzaju bardzo krótkiego plucka, który dodaje supersawowi ataku, no chyba że to bardzo szybki pitch envelope na samym supersawie, ale myślę, że robiąc to drugim dźwiękiem miałbyś więcej kontroli. Pytasz ile warstw, odpowiadam jak najmniej i w przemyślany sposób.

Tam nie ma żadnego plucka, to pitch env + kompresja uwydatniająca to, nawet nie koniecznie musi być ten pitch env. Tak czy inaczej sorry, ale ja już mam dość tego tematu. Zrobiłem Ci bassfloor nawet preset, Ty mówisz oczywiście, że ten dźwięk brzmi inaczej, oczywiście, że brzmi inaczej bo nie ma miksu, dlatego, żaden dźwięk Ci na zabrzmi jak ten z tracka, którego ciągle gnębisz, dopóki go tak nie zmiksujesz, a sądząc po Twoich pytaniach i problemach raczej nie wiesz jak się do tego zabrać.

jak możesz to mi to wyjaśnij krótko mam wykrecony dzwiek z 4 warstw mam melodie z akordów mam eq na tym mam distortion reverb delay ott compresor powiedz mi co źle robie bo zawsze zaczynam najpierw od melodii pózniej od barw a dopiero pózniej robie kawałek cały w sensie aranż


RE: Ile warstw layeringu ? - piral - 3.08.2017

To nie ma znaczenia od czego zaczniesz, bo melodia po 3 dniach może ci się przestać podobać i zrobisz zupełnie inną. Na początku polecałbym robienie na ilość. Próbowanie i jeszcze raz próbowanie. To nauczy cię jakości.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 4.08.2017

(3.08.2017, 15:05)In-Tegral napisał(a):
(3.08.2017, 10:19)piral napisał(a): Ten lead brzmi mi na supersaw i coś jeszcze, ale najpierw o supersawie. Może jest on zlayerowany, może nie, to zależy wszystko od podstawy dźwięku, jeśli jest od razu dobra i ci pasuje to nie ma sensu bawić się w dokręcanie 10 layerów, bo można tego nie ogarnąć w mixie. Druga rzecz, którą słyszę to coś w rodzaju bardzo krótkiego plucka, który dodaje supersawowi ataku, no chyba że to bardzo szybki pitch envelope na samym supersawie, ale myślę, że robiąc to drugim dźwiękiem miałbyś więcej kontroli. Pytasz ile warstw, odpowiadam jak najmniej i w przemyślany sposób.

Tam nie ma żadnego plucka, to pitch env + kompresja uwydatniająca to, nawet nie koniecznie musi być ten pitch env. Tak czy inaczej sorry, ale ja już mam dość tego tematu. Zrobiłem Ci bassfloor nawet preset, Ty mówisz oczywiście, że ten dźwięk brzmi inaczej, oczywiście, że brzmi inaczej bo nie ma miksu, dlatego, żaden dźwięk Ci na zabrzmi jak ten z tracka, którego ciągle gnębisz, dopóki go tak nie zmiksujesz, a sądząc po Twoich pytaniach i problemach raczej nie wiesz jak się do tego zabrać.

kompresja uwydatniająca o co chodzi ?

PODZIELIĆ NA PASMA CZYLI CO W JEDNYM ZOSTAWIAM NP SAM DÓŁ I ŚRODEK A W DRUGIM SAMĄ GÓRE TAK O TO CHODZI?

mówisz ze to trzeba zmiksować ale nie musi być jakaś podstawa brzmieniowa żeby juz na początku ten lead brzmiał tak jak bym chciał ? NO BO TAK JAK MÓWISZ NIE ZA BARDZO WIEM JAK SIĘ ZABRAĆ DO TEGO nie raz już tak probowałem i robiłem miks i nie zabrzmiał ten lead po miksie jak bym chciał. Powiem Ci że wykreciłem nawet lepszy preset od Twojego jeśli chodzi o brzmienie i tak długo wałkowałem sylentha az na początku już to przypomina brzmieniowo ten lead ale jak własnie to zmiksować BO MI NIE CHODZI O TO ŻE MA BYĆ POTĘRZNY BO DO TEGO REVERB DELAY I STEREO ENHANCER MI CHODZI TYLKO WŁAŚNIE O SAME BRZMIENIE O PODSTAWE TEGO BRZMIENIA.



Wiesz masz racje gnębie cały czas tego tracka bo chce chociaż się zbliżyć do takiego brzmienia chodzi o lead próbóje i za cholere nie wychodzi mysłałem ze na forum ktos mnie naprowadzi no bo po to jest to forum chyba zeby pytac :) TO JAK MOZESZ TO MNIE NAPROWADZ JAK TO ZMIKSOWAC BO ROZUMIEM ZE CHODZI eq,distorition,reverb,delay kompresor uwydatniający tylko jaka vst do tego ? bo tego nie wiem.


Regulamin po raz drugi...
Maciek




RE: Ile warstw layeringu ? - Royal Cartel - 4.08.2017

Kompresja uwydatniająca, to raczej odwrotność normalnej kompresji. Tzn. w momencie przekroczenia poziomu threshold głośność nie zostaje sprasowana, tylko podbita.
To, o czym ty napisałej, to multiband compression (kompresja wielopasmowa). Tam faktycznie możesz podzielić poszczególne pasma i przypisać im po jednym kompresorze.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 4.08.2017

(4.08.2017, 7:44)Royal Cartel napisał(a): Kompresja uwydatniająca, to raczej odwrotność normalnej kompresji. Tzn. w momencie przekroczenia poziomu threshold głośność nie zostaje sprasowana, tylko podbita.
To, o czym ty napisałej, to multiband compression (kompresja wielopasmowa). Tam faktycznie możesz podzielić poszczególne pasma i przypisać im po jednym kompresorze.

to jaki wtyczka vst do tego się nadaje ? w sensie kompresor


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 4.08.2017

KTOS MI DORADZI JAK TO ZMIKSOWAC POPRAWNIE :)


RE: Ile warstw layeringu ? - In-Tegral - 4.08.2017

To mój ostatni post w Twoich tematach. Kompresja uwydatniająca ten "pluckowaty" wydźwięk leadu (to był skrót myślowy), to po prostu głęboka kompresja ale niezbyt mocna - stosuję tą technikę na większości dźwięków w hardstyle. Nikt Ci nic nie wytłumaczy bo to nic nie da, to nie jest coś co można sobie zrobić po dwóch wskazówkach, tutaj musisz przerobić materiał TYSIĄCAMI godzin w DAW i metodą prób i błędów, w muzyce wiedza, praktyka i doświadczenie musi iść razem bo inaczej to nic nie da. Zamiast zadawać głupie pytania i katować ten track "boom boom" to weź się za robienie muzyki, może za parę lat będziesz wiedział jakie decyzje podejmować (bo jakościowy miks to mądre decyzje) by takie efekty osiągnąć.


RE: Ile warstw layeringu ? - Bassflor - 4.08.2017

(4.08.2017, 13:17)In-Tegral napisał(a): To mój ostatni post w Twoich tematach. Kompresja uwydatniająca ten "pluckowaty" wydźwięk leadu (to był skrót myślowy), to po prostu głęboka kompresja ale niezbyt mocna - stosuję tą technikę na większości dźwięków w hardstyle. Nikt Ci nic nie wytłumaczy bo to nic nie da, to nie jest coś co można sobie zrobić po dwóch wskazówkach, tutaj musisz przerobić materiał TYSIĄCAMI godzin w DAW i metodą prób i błędów, w muzyce wiedza, praktyka i doświadczenie musi iść razem bo inaczej to nic nie da. Zamiast zadawać głupie pytania i katować ten track "boom boom" to weź się za robienie muzyki, może za parę lat będziesz wiedział jakie decyzje podejmować (bo jakościowy miks to mądre decyzje) by takie efekty osiągnąć.


a to co ma być?
Maciek