MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde (/temat-dubstep-dropsly-rise-above-ft-bonnie-x-clyde--23064)



Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - Pakrell - 4.08.2017


Ponownie to samo nowe konto na Soundcloud. Zapraszam do odsłuchu i komentowania :D


RE: Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - Shabboo Harper - 10.08.2017

Klimat trochę ciężkawy, indyferentny; to efekt specyficznego Sound Design'u (wielce oszczędnego i ograniczonego w swej witalności). Jednakże takowy jest Twój koncept. ^^ Technicznie, według mnie: Hi Hat'y cechuje deficyt "góry" ("czegoś" ostrzejszego); Kick plus Snare krztynę beznamiętne (wobec standardu gatunku); Arp brzmi zbyt nachalnie (niewykluczone, iż wnikliwsza equalizacja "doszlifuje" korzystniejszy wydźwięk owego); niektóre tony "przyćmione" (delikatne Piano z Intro); wokal warto ciut podgłośnić. Pakrell, by zredukować pewną powtarzalną prezencję tematu, zachęcam byś stworzył więcej defiguracji Beat'u (skrzywienie lub częstsze przyśpieszenie tak jak od 1:52)... ;D
PS. Myślę, iż Twój projekt winien być traktowany w kategorii Rework/Remix. ^^


RE: Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - hudson462 - 10.08.2017

Cześć :) Jak na dubstep/brostep to perkusja za słabo łupie- zarówno w intrze, build'upie jak i w dropie (w dropie najwyraźniej to słychać). Motyw intra i breaka fajny, pod względem melodii/ harmonii jak i brzmienia. Natomiast w dropie ten wobble to dla mnie jest chyba najsłabsza część utworu. Wydaje się zbyt prosty (kojarzę podobny dźwięk- żeby go uzyskać wystarczy otworzyć Sytrusa, przekręcić pokrętło odpowiadające za modulację częstotliwości OSC 1 za pomocą OSC 2, następnie włączamy modulację głośności OSC 2, dodaj reverb i gotowe). Dubstep/ brostep jest gatunkiem gdzie najwięcej czasu powinno się poświęcać na sound design-tutaj tego zabrakło. Kawałek naprawdę ma potencjał, ale wymaga sporo pracy. Drop zacząłbym od zera, a w reszcie utworu popracowałbym nad miksem w szczególności perkusji. Ode mnie masz 3

PS. zastosowałeś sidechain na tym wobble'u? Albo go nie ma albo jest za płytki. Kiedy perkusja (tak perkusja bo w brostepie sidechain ma być kluczowany nie tylko kickiem, ale również snare'em) uderza to musi być wyraźnie słychać, że większość dźwięków się chowa- to dodaje dropom bardzo dużo energii, a zarazem perkusja staje się dużo lepiej słyszalna.


RE: Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - Pakrell - 16.08.2017

(10.08.2017, 22:03)hudson462 napisał(a): Cześć :) Jak na dubstep/brostep to perkusja za słabo łupie- zarówno w intrze, build'upie jak i w dropie (w dropie najwyraźniej to słychać). Motyw intra i breaka fajny, pod względem melodii/ harmonii jak i brzmienia. Natomiast w dropie ten wobble to dla mnie jest chyba najsłabsza część utworu. Wydaje się zbyt prosty (kojarzę podobny dźwięk- żeby go uzyskać wystarczy otworzyć Sytrusa, przekręcić pokrętło odpowiadające za modulację częstotliwości OSC 1 za pomocą OSC 2, następnie włączamy modulację głośności OSC 2, dodaj reverb i gotowe). Dubstep/ brostep jest gatunkiem gdzie najwięcej czasu powinno się poświęcać na sound design-tutaj tego zabrakło. Kawałek naprawdę ma potencjał, ale wymaga sporo pracy. Drop zacząłbym od zera, a w reszcie utworu popracowałbym nad miksem w szczególności perkusji. Ode mnie masz 3

PS. zastosowałeś sidechain na tym wobble'u? Albo go nie ma albo jest za płytki. Kiedy perkusja (tak perkusja bo w brostepie sidechain ma być kluczowany nie tylko kickiem, ale również snare'em) uderza to musi być wyraźnie słychać, że większość dźwięków się chowa- to dodaje dropom bardzo dużo energii, a zarazem perkusja staje się dużo lepiej słyszalna.

Sidechain był na stopie jak i na werblu. Tak przyznaję się bez bicia, że sound design u mnie leży. Wobble był robiony w serum :)


RE: Dropsly - Rise Above Ft. Bonnie X Clyde - Dubby Spliff - 21.09.2017

chciałeś brostep, a wyszedł słuchalny dubstep na wzor 2012 :D