MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Summer won't wait - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Summer won't wait (/temat-uplifting-kbk-summer-won-t-wait)



KBK - Summer won't wait - KBK - 15.08.2017

Przesyłam kolejny traczek. Tym razem stwierdziłem, że nie będę spuszczał się nad nim tygodniami, postanowiłem go po prostu skończyć.
W sumie wszystko zaczęło się od tej melodii na leadzie, która jest po dropie ;)
Będę wdzięczny za krytyczne i pomocne komentarze.






RE: KBK - Summer won't wait - cinekkk1 - 16.08.2017

Na pierwszy rzut oka czy ucha brzmi fajnie, ale jak się zastanowić nad detalami/szczegółami myślę, że można ten track ulepszyć. Kick niego ginie moim zdaniem w dropie, przydałby się lepszy balans głośności poszczególnych instrumentów, może pokombinuj nad sidechainem na leadach czy mid bassach.


RE: KBK - Summer won't wait - tommbeat@95 - 16.08.2017

Posłuchałem i oto co mam do powiedzenia. Uważam, ze kolega wyzej ma racje w 100% kick jest slaby i przepada w tym leadzie o ktorym wspomniales. a tak na serio to wszystkie dźwięki sa bardzo jalowe i puste. dół za bzrdzo odciales. Traczek brzmi jak by byl przepuszczony przez słąbej jakosci głosniczki. :3 Uwazam ze powinienes popracowac z komprechą i saturatorem. w sumie jest sporo do nadrobienia. Beer


RE: KBK - Summer won't wait - DawidDJ - 17.08.2017

Dla mnie utworek bardzo ładny :D Trochę kompresja wymaga dopracowania ale ogółem... Sluchałbym :D


RE: KBK - Summer won't wait - chrisB# - 17.08.2017

Stopa kiepsiutka musisz dopracowac kluczowanie. Taki szumiasty clap takze nie brzmi za fajnie. Kawalek strawny ale zawsze zastanawia mnie czy w tych wszystkich przejsciach ktos kiedys wsadzi co innego niz pianino? Tam w jakims momencie slychac smyki - dobre urozmaicenie. Jest jako tako mozna przy tym pokiwac sie. Pozdrawiam.


RE: KBK - Summer won't wait - Stroke - 19.08.2017

Melodycznie jest fajnie, zgrabna kompozycja. Mi się średnio podobał ten lead za to, chyba ott tam było grane i jakoś za twardo jak na trance to brzmi, ale to moje subiektywne odczucie:)


RE: KBK - Summer won't wait - Abigail Noises - 26.08.2017

Kurczę mam sporo zastrzeżeń. Pierwsze co rzuca się na słuch to zbyt suche dźwięki i nieco zamglone. Kawałek wymaga większej separacji, klarowności (dźwięki nie mają tej prezencji jaką winny mieć). 0.28 ten acid ginie w miksie – ogólnie to zawsze źle to brzmi jak acid jest w trzeciej linii - no chyba, że jest to automatyzacja i powoli wyłania się na pierwszy plan. Tutaj mamy go ciągle gdzieś tam w tle... 1.10 bardzo dobrze to słychać – to jakiś pad? Taki burczący w tle? A może bas? W każdym bądź razie całkowicie się nie nadaje do kawałka – on brudzi miks. Puść sobie 1.33 i zobacz jak kawałek zyskuje na klarowności w 1.54 w przejściu... przez odcięcie tego ''czegoś''. Stopa mogłaby być silniej przebita przez miks. Za to aranż podoba mi się bardzo – ma coś z transów lat 80/90...Robert Miles i te klimaty.


RE: KBK - Summer won't wait - defol - 29.08.2017

Siema!

Pamiętam Twoje wcześniejsze utwory i widzę postępy! Dobrze, że idziesz do przodu bo sporo osób wrzuca utwory z tymi samymi problemami/błędami. Dużo pracy jeszcze przed Tobą jeżeli chodzi o mix (EQ, reverb, poszerzanie niektórych elementów w stereo, rozłożenie ich na panoramie). Przede wszystkim słabe EQ na głównym syntezatorze ale pozostałe elementy również wymagają pracy. Klap tragiczny i gra do lewej zamiast na środku.
Uważam, że z mixem będzie u Ciebie coraz lepiej i to ogarniesz. Jak coś nie gra dobrze, to po prostu wymień ten element i nie trać czasu, np klap/snare. Większy problem jednak widzę w aranżacji utworów. Jakiś czas temu wypowiadałem się na temat Twojej produckji. Są zbyt klasyczne i to raczej nie kwestia opinii a raczej stwierdzenia faktu. Dodatkowo mało się w nich dzieje, trochę więcej zabawy z budowaniem i opadaniem napięcia. Jakaś praca w tle lub filtrami na głównych dźwiękach. Może jakaś mała wariacja w melodii.


RE: KBK - Summer won't wait - Recusant - 8.09.2017

Masz polocik do tranceowych melodii, bardzo spoko nutka, pozdrawiam ;)


RE: KBK - Summer won't wait - rev - 18.09.2017

1 minuta jakbym słyszał 4 strings ;)


RE: KBK - Summer won't wait - chrisB# - 19.09.2017

Popre kolege defola - panorama lezy. Dzwieki i aranz w starym stylu. Ja takimi klimatami sie jaram ale miks skopales i ciezko dotrwac do konca - stopa slaba a ten clap na lewo po prostu tragiczny. Melo padow fajne i szkoda ze nie pociagnales tego dalej. Pozdrawiam.