MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
M-Audio BX5 D2 Static Noise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: M-Audio BX5 D2 Static Noise (/temat-m-audio-bx5-d2-static-noise)

Strony: 1 2


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 31.08.2017

Witam. Nie chciałem w ciemno kupować nowej karty dźwiękowej bez wczesnego upewnienia się co jest przyczyną problemu. Zadzwoniłem do pobliskiego sklepu muzycznego z zapytaniem czy mogę przynieś monitor by sprawdzić czy podłączenie do Focusrite 2i2 przyniesie pożądany efekt. Gościu ze sklepu odpowiedział, że może to być wina komputera i żebym jego też przyniósł. Powiedziałem, że używam stacjonarnego dosyć dużego i raczej jest to niemożliwe. I tutaj zaproponował, żebym spróbował podłączyć go do jakiegoś laptopa. Sam nie wpadłem wcześniej na to, więc pożyczyłem od współlokatora laptop. Zainstalowałem sterowniki i?

Problem zniknął okazuje się, że to nie wina kabli, a mojego komputera. Pytanie brzmi więc teraz w jaki sposób mój komputer, może zakłócać pracę karty dźwiękowej. Jakieś propozycje?


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Zirds - 31.08.2017

Zasilacz, podłączenie monitorów i komputera do tej samej listwy zasilającej, źle działające porty USB...


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 31.08.2017

Z zasilaczem nigdy nie miałem problemów, no i jest to dobry zasilacz 1000w. Podłączałem monitory do osobnej listwy lecz bez skutku. A co do portów USB, to w jaki sposób miałbym to sprawdzić?


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Zirds - 31.08.2017

Nie wiem.. może pojechać na jakiś serwis z komputerem i monitorami i sprawdzić czemu coś źle działa. Wina leży po stronie komputera, więc może coś bruździ w kompie.. coś na płycie głównej, albo Dysk...


PS. 1000 W? Ja mam 750 W w zasilaczu plus reszta sprzętu, który żre prąd... Kiedyś myślałem, że prąd jest tani (jak mieszkałem u rodziców), od kiedy mieszkam na swoim to staram się jak najmniej czasu zostawiać komputer włączony kiedy jestem nieobecny ;)


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 22.10.2017

Po kolejnym researchu wyszło, że to jednak zakłócenia z sieci, a nie komputer, próba uziemienia go za pomocą kabla dała pozytywny efekt, ale nie zadowalający. Czy znacie jakiś sposób by uziemić komputer i zredukować ów zakłócenia z sieci elektrycznej?


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Zirds - 22.10.2017

Najlepiej to mieć osobne zasilanie do Nagłośnienia... Dom masz w jednym obiegu, więc zawsze będzie coś przeszkadzało..


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 22.10.2017

Ale te zakłócenia idą z sieci do komputera przez usb do głosników, nie przez kabel zasilający monitorów. Podłączenie głośników do osobnego zasilania nie daje efektów.


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Mandalar - 22.10.2017

A przez ups?


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 23.10.2017

Właśnie się zastanawiam nad UPS, ale trochę boję się kupować w ciemno, bo co jeśli to nie zadziała. UPSy są w miare drogie.


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Mandalar - 23.10.2017

Ale UPS i tak się przydaje. Uratował mi już wiele razy, wiele godzin pracy :D


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Zirds - 23.10.2017

Jak kogoś stać na zakup i używanie UPSu to polecam, ale jak już trzeba płacić samemu za prąd to nie polecam ;)


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - sowa - 23.10.2017

Upewnij się, ze interface jest podłączony do USB 2.0 a nie 3.0


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 30.10.2017

Dzisiaj kurier dostarczył mi UPS i niestety problem pozostał. Nie wiem co może być jeszcze przyczyną owego problemu.


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - Zirds - 30.10.2017

Wina leży w Twoim zasilaczu w komputerze.


RE: M-Audio BX5 D2 Static Noise - K.o.N - 31.10.2017

Temat do zamknięcia. Byłem dzisiaj w sklepie elektronicznym i problem rozwiązał Ground Loop Isolator.