MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Sylwester Faustmann - Primeval Valley (/temat-film-sylwester-faustmann-primeval-valley)



Sylwester Faustmann - Primeval Valley - PureInstinct - 23.08.2017

Noo, w końcu! Heart
Ostatnio podczas tworzenia dla kilku klientów, wydłubałem prywatnie cuś o to takiego - 'dziewicza dolinka', nietknięta przez erę stali :) Mam nadzieję, że się spodoba.

Miłej podróży :)






RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Plague - 23.08.2017

Druga część utworu kojarzy mi się z soundtrackiem z "Waleczne serce" z Melem Gibsonem.
Szkoda, że takie krótkie, bo zaczęło się ładnie rozwijać, a tak całość pozostawia duuuży niedosyt.
Ja traktuję to jako demo.


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Recoil83 - 24.08.2017

Witam, relaksacyjny utwór ci wyszedł, filmowe flety wprowadzają dobry nastrój w połączeniu ze smyczkami i chórkiem, nic tylko klikam utwór od nowa, świetna robota, dam 5.


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Koberise - 24.08.2017

o jakie miłe dla uszka :)


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - DelianoCarl - 25.08.2017

Po pierwszych nutkach słychać, że utwór niebanalny.
0:46 przejście ze skrzypiec na chór GENIALNE! :)

Nie wiem dlaczego ale w 0:42 podczas grania tych skrzypiec słyszę trzask, a w 0:44 słyszę drugi trzask. Chyba w prawym kanale. W każdym razie bardziej w prawym niż w lewym.

Piękna barwa fletu, ale drażni mnie, że słychać szum. Jakby był z jakiejś słabej paczki dźwięków albo nagrany w złych warunkach. 0:59 w tym momencie jest to bardzo słyszalne. Słychać tzw Fade Out a potem Fade In dźwięku.

Ogólnie bardzo przyjemnie się słuchało. :)


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - PureInstinct - 25.08.2017

(23.08.2017, 20:40)Plague napisał(a): Druga część utworu kojarzy mi się z soundtrackiem z "Waleczne serce" z Melem Gibsonem.
Szkoda, że takie krótkie, bo zaczęło się ładnie rozwijać, a tak całość pozostawia duuuży niedosyt.
Ja traktuję to jako demo.

Haha, akurat z tym filmem często już moje utwory się utożsamiało - wychodzi na to, że mój styl blisko pokrywa się ze stylem ś.p. Jamesa Hornera :D (Chciałbym choć trochę, by tak było)
Tak tak, jest krótkie, gdyż dłubałem przy tym ponad półtora miesiąca dzień w dzień i miałem już dość. Musiałem w porę wypuścić ten utwór, gdyż mnie zatrzymał na długo. :) Chociaż to mój kolejny test, czy czując lekki niedosyt, ma się ochotę częściej klikać 'replay' Beer
Dzięki za odsłuch!

(24.08.2017, 14:31)Recoil83 napisał(a): Witam, relaksacyjny utwór ci wyszedł, filmowe flety wprowadzają dobry nastrój w połączeniu ze smyczkami i chórkiem, nic tylko klikam utwór od nowa, świetna robota, dam 5.

O to mi chodziło, dziękuje za odsłuch Recoil Beer



(24.08.2017, 17:46)Koberise napisał(a): o jakie miłe dla uszka :)

Miał być miodzik i skoro tak piszesz, to chyba mi się udało Heart Dziękuję! Beer

(25.08.2017, 8:03)DelianoCarl napisał(a): Po pierwszych nutkach słychać, że utwór niebanalny.
0:46 przejście ze skrzypiec na chór GENIALNE! :)

Nie wiem dlaczego ale w 0:42 podczas grania tych skrzypiec słyszę trzask, a w 0:44 słyszę drugi trzask. Chyba w prawym kanale. W każdym razie bardziej w prawym niż w lewym.

Piękna barwa fletu, ale drażni mnie, że słychać szum. Jakby był z jakiejś słabej paczki dźwięków albo nagrany w złych warunkach. 0:59 w tym momencie jest to bardzo słyszalne. Słychać tzw Fade Out a potem Fade In dźwięku.

Ogólnie bardzo przyjemnie się słuchało. :)

Ooo, te trzaski są bardzo dziwne i wydaje mi się, że jest to po prostu wina kompresji i do tego kolejnej kompresji przez youtube : ( Natomiast szumy - męczyłem się z tym koszmarnie, flet to Cinewinds od Cinesamples, dobra jakość, ale niestety tego szumy nie dałem rady opanować. Ale zdecydowałem, że aż tak nie przeszkadza ^P

Niemniej jednak, dziękuję Tobie za odsłuch i piękny komplement na temat chóru Beer Heart


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Shabboo Harper - 30.08.2017

Sylwku, moje finalne wrażenie jest tożsame z Michała (Plague); toteż pozwól, iż skupię się jedynie na poniższej kwestii:

Cytat:"Ooo, te trzaski są bardzo dziwne i wydaje mi się, że jest to po prostu wina kompresji i do tego kolejnej kompresji przez youtube : ( Natomiast szumy - męczyłem się z tym koszmarnie, flet to Cinewinds od Cinesamples, dobra jakość, ale niestety tego szumy nie dałem rady opanować. Ale zdecydowałem, że aż tak nie przeszkadza ^P"

Według mnie, nie jest to "wina kompresji" online (YT/SC); bo niby jak w identycznym momencie/miejscu powstały owe trzaski w Twoim utworze. Prawdopodobnie defekt tkwi w miksie. Do takich "click'ów"/"cyków" często dochodzi przy automatyzacji on/off różnych wtyczek. Zdarza się również, iż czasem DAW przepuszcza "takie coś" na master (literalnie wyraźnie słychać jak załącza się dany Plugin). Możliwym jest też "brudny" Sample, a także błąd podczas rendering'u... Co sie tyczy fletu. Niestety "szumu" nie usuniesz nawet automatyzacją (na Gate). Takowa jest jakość/estetyka tej konkretnej "próbki". Zresztą tak de facto brzmi prawdziwy (!) flet. Przecież owy szum ściągnięty z mikrofonu to wydmuch powietrza. Dobry pojemnościowy mikrofon zawsze to "zbierze". I "tu" zgodzę się z Tobą, iż jest to tak subtelnie słyszalne (w tym jakże krótkim fragmencie), iż nie przeszkadza; wręcz dodaje naturalnego uroku... ^D


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Niflheim - 30.08.2017

Witam.

No cóż, jak zawsze udało ci się mnie zachwycić...
Track krótki, czuję niedosyt.
Spokojny stonowany klimat.
Jeśli chodzi o jakieś szumy i trzaski, o których napomkneli koledzy; slucham tego na telefonie w średnich słuchawkach i nic takiego nie słyszę.

5/5.

Pozdrawiam


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - DelianoCarl - 31.08.2017

Jeśli chodzi o szum fletu, jest to bardziej szum otoczenia i złych warunków nagraniowych a nie szum wydmuchiwanego powietrza ;)
Ogólnie to całkiem normalne przy nagrywaniu żywych instrumentów, bo idealnie nie da się wszystkiego nagrać, nawet w całkiem "sterylnych" warunkach. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że ten szum znika i pojawia się, przez co słychać że nie jest to grane na żywo. Albo zwyczajnie ktoś nieudolnie użył bramki szumów. Niestety taki urok próbki której użyłeś. :(
Co do trzasków, Shabboo Harper wyjaśniła w 100% o co chodzi. :)
Może to pierdoły o które niepotrzebnie się przyczepilem bo utwór mimo że krótki - jest świetny. Jednak takie małe techniczne błędy czasem dyskwalifikują kawałek na Release albo coś ;)


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - David SundKings - 2.09.2017

Dla mnie super lubie takie SundTracki :)


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - TheFamily - 3.09.2017

Kojarzy mi się z grami RPG, przy zmianie lokalizacji, gdzie każde miejsce ma swój utwór. Super! :)


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - PureInstinct - 4.09.2017

Pięknie dziękuję Wam za odsłuchy, jak i wasze opinie na temat utworu. Faktycznie Aniu trafiłaś z clickami na wtyczkach, sprawdziłem to i jest dokładnie, jak mówisz, jednak nie potrafię tego zniwelować inaczej, jak nagrać to na osobne ścieżki i prosty fade in/fade out :D Ale wiem na przyszłość!

Dzięki Wam! :) Beer


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Recoil83 - 4.09.2017

Witam, faktycznie lekki trzask, ale to się da usunąć poszukaj w FLu czegoś takiego jak Declicker i zastosuj na tym instrumencie powinno pomóc.


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - Mocade - 4.09.2017

(23.08.2017, 20:34)PureInstinct napisał(a): [...] podczas tworzenia dla kilku klientów,
O to to, no to już jest konkret progress. Pogratulował, oby tak dalej.

Harfę z intra nagrywałeś na żywo, czy układałeś klocki? Pytam bo da się wyczuć minimalną nieregularność w tempie jej grania. Cała reszta jak najbardziej na poziomie, utwór wystarczająco krótki by przedstawić na szybko jakąś lokację z gry przed wyruszeniem w jej kierunku. Pasuję do świata Final Fantasy. Także ten, nie będę się rozpisywać, 5/5. Pozdrowienia.


RE: Sylwester Faustmann - Primeval Valley - PureInstinct - 6.09.2017

Harfa na żywo, eksperymentalnie zacząłem to robić, by zauważyć, że wszystko jest bardziej naturalniejsze (nie chce mi się już ręcznie przesuwać klocków o kilka milisekund :D ). Dzięki temu trochę lepszy feeling łapię itd. Tutaj akurat przegiąłem. :D Ale dziękuję ślicznie Mocade!