MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
pytanie o Ryzena - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: pytanie o Ryzena (/temat-pytanie-o-ryzena)



pytanie o Ryzena - equalypse - 24.08.2017

Jako, że mój laptop nie radzi sobie z muzyką już - myślę nad zakupem komputera stacjonarnego z Ryzenem 7: sama buda z kartą (grać lubię) oraz monitorem, interfejs mam.
Jak ten cpu sprawdza się w Cubase i Reasonie?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Podobno są problemy z odtwarzaniem samego audio - czasem rwie ale moc procesora pozwala na użycie ogromnej liczby wtyczek (a mój i7 się krztusi właśnie... i też są przerwania dźwięku).
powyższe opinie mam z forum steinberga....


Pozdrawiam


RE: pytanie o Ryzena - K.o.N - 25.08.2017

Jaką i7 masz? Może problem nie leży po stronie procesora, a na przykład po stronie plyty głównej lub biosa.


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 26.08.2017

w laptopie mam i7 6700 hq 2,6 ghz + 32 ram + ssd na soft, w tej chwili kupiłem nowy interfejs steinberga ur 12 i system jest faktycznie wydajniejszy - stara karta to maya 44 usb plus i niby to jakoś chodziło......


RE: pytanie o Ryzena - Recoil83 - 26.08.2017

(26.08.2017, 12:00)equalypse napisał(a): w laptopie mam i7 6700 hq 2,6 ghz + 32 ram + ssd na soft, w tej chwili kupiłem nowy interfejs steinberga ur 12 i system jest faktycznie wydajniejszy - stara karta to maya 44 usb plus i niby to jakoś chodziło......

Witam, nie wiem co ma interfejs do wydajności laptopa, by to miało sprzętowy DSP to bym nie powiedział.
Też mam kartę Maya 44 PCI, były z nią problemy ale tylko w multimediach, przy produkcji sprawdzała się doskonale, całe szczęście problemy udało mi się rozwiązać, ale i tak ją wymieniłem na kartę bardziej neutralną bo MAYA podbijała bas.
Wąskim gardłem w twoim zestawie jest procesor, bo w produkcji liczy się wydajność pojedynczego rdzenia, a ta i7 ma niskie taktowanie, stacjonarny komputer z i7 był by dużo wydajniejszy.


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 26.08.2017

o ile znam specyfikację tego cpu to 1 rdzeń podbijany jest do 3,4 - 3,6 i jest szybszy niż mój stary i7 2600k ... nie narzekałem na niego więc
poza tym Cubase i reason wspierają do 14 rdzeni więc w to wejdę teraz .... i7 przestały się sprzedawać od momentu premiery Ryzenów


łączę posty i przypominam o stosowaniu opcji Edytuj
Maciek




RE: pytanie o Ryzena - Recoil83 - 26.08.2017

Nie porównuj desktop CPU do laptopowego bo to nie ma sensu, co z tego jak zegar bazowy jest niski ja mam i7 2700K bazowy zegar 3.50 GHz turbo 3.90 GHz, mogę spokojnie podkręcić na 4.5 GHz, ale po co jak na bazowym zegarze radzi sobie bardzo dobrze, jeszcze mi mocy nie zabrakło, to już szybciej pamięci.


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 26.08.2017

mój 2600k 3,5 ghz też był świetny ale ten laptopowy cpu wybrałem konkretnie, ponieważ zapewniał lepszą wydajność przy tej samej liczbie rdzeni więc porównanie jak najbardziej zasadne


RE: pytanie o Ryzena - Recoil83 - 26.08.2017

Weź odpal sobie Cinebench albo inny program i sobie samemu sprawdź, te procesory maja całkiem inne TDP, to że każda nowa generacja procesorów Intel jest wydajniejsza od poprzedniej o 10% na rdzeniu, nie znaczy od razu że z takim niskim zegarem będzie wydajniejszy, tu masz test.

[Obrazek: 2irZN8J.png]


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 26.08.2017

dzięki ale zrobiłem to przed zakupem, jak i sprawdziłem wiele innych testów a laptop po prostu - z różnych przyczyn - był mi potrzebny.....


RE: pytanie o Ryzena - neurojin - 26.08.2017

Pytanie było o ryzeny z tego co wiem, a wy o i7 gadacie xD podobno ryzeny są dobre, ale to nowe procki i wątpię, żeby ktoś na tym forum już w nie zainwestował, ale jak ty to zrobisz to sam się chętnie dowiem jak działają w praktyce :D


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 6.09.2017

Podobno r7 w reasonie radzi sobie doskonale...... Szykuję się do zakupu modelu 1700. Pozdrawiam


RE: pytanie o Ryzena - sowa - 6.09.2017

Procesory AMD się bardzo dobrze sprzedają a nawet dochodzi do tego, że lepiej niż procesory Intela. To musi świadczyć o tym, że Ryzeny to udane jednostki i warte uwagi. Widziałem różne testy Ryzenów i jestem pod wrażeniem ich wydajności.


RE: pytanie o Ryzena - equalypse - 6.09.2017

słusznie - intel wstrzymał rozwój cpu na wiele lat - teraz zbiera plony swoich działań - mnie to cieszy, ponieważ konkurencja na rynku jest czymś dobrym a trzeba wspierać mniejszych - nie kupię już intela za powyższe