MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( (/temat-akg-k240-studio-wielkie-rozczarowanie)



AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - PROTONE - 16.09.2017

Witam!
Ostatnio mój wspaniały kotek poczęstował się kablem w moich słuchawkach AKG K518 i go "Rozczłonował" :D
Więc postanowiłem sobie dziś kupić AKG K240 Studio, gdyż cieszą się bardzo dobrą opinią jeśli chodzi o pracę przy miksie.
Ja wiem że K518 są przekolorowane ale to co dziś usłyszałem w K240 zrzuciło mnie z krzesła :( (W negatywnym znaczeniu) :(
Niskie tony praktycznie nie istnieją - mam wrażenie ze gra tylko środek i góra :( a w basie coś tam tylko puka - nie mogę się z tego otrząsnąć i dlatego piszę tutaj.
Czy ktoś z forum posiada te słuchawki? Jeśli tak to jakie macie odczucia?
Bo albo się zbyt mocno przyzwyczaiłem do 518 albo w tych 240 coś jest nie tak (uszkodzone przetworniki czy co???) Ale od razu dwa? nie wierzę :(
Jedyne co mi się podoba w tych słuchawkach to scena, poza tym okrutna Lipa :(
Proszę o pomoc bo nie wiem czy z nimi śmigać na gwarancję, czy może się przyzwyczaję...
Słuchawki napędzam kartą emu 0204.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - OProject - 16.09.2017

Tez mam K518 i mają bardzo mocny dół, mam podróbe tych akg Superlux hd681b i tez z początku wydawały się mieć mało basu, ale można się przyzwyczaić :P
Te AKG chyba raz słuchałem w Saturnie i wydawało mi się żę też nie mają basu :E

Ogólnie musisz się opierać na kawałkach referencyjnych ;)
Poza tym wymiana kabla to nie jest coś nieosiągalnego :P


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - DelianoCarl - 16.09.2017

Kiedyś kupiłem AKG K271 mk2 i czułem to samo co Ty teraz ;) w panice podlaczalem słuchawki gdzie się dało, żeby sprawdzić czy one naprawdę tak do dupy grają czy tylko mi się wydaje.. Basu też było mi za mało.. W ogóle płakać mi się chciało bo myślałem, że wtopilem siedem stów z odszkodowania za złamaną rękę w takie badziewne słuchawki :D
Minęło 7 czy 8 lat.... I nie zamienię tych słuchawek na żadne inne :) po czasie, zacząłem słyszeć dźwięki, których nie wylapywalem na wcześniejszych multimedialnych sluchawlach za pięć dych. Słuchawki i każdy inny sprzęt odsluchowy to kwestia subiektywna i trzeba się przyzwyczaić. Naprawdę może Ci to zająć sporo czasu, sprzętów tego typu trzeba się po prostu "nauczyć" może to zająć nawet kilka miesięcy. Na sam początek dużo słuchaj kawałków które są dla Ciebie wzorem miksu i masteringu. Oglądaj filmy na youtube, graj w gry itd itd. Będziesz je chwalił, mówię Ci ;)

Pozdro


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Maciek - 16.09.2017

Ja swego czasu sprawdzałem model K241 - z tego co na necie piszą nie ma dużej różnicy pomiędzy nimi a K240. Mam w swoich notatkach w telefonie zapisaną informację że grały bardzo podobnie do Beyerów dt770, czyli nie najgorzej. Gdy odwiedziłem ten sam sklep kilka miesięcy później, do testowanej pary dołączyły jeszcze AKG K712. Okazało się wówczas, że te dwa poprzednie modele grały strasznie kulawo - właśnie z tego co pamiętam słaby bas był.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Zirds - 16.09.2017

Miałem ten sam problem jak przesiadłem się ze zwykłych głośników na monitory studyjne...


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - hudson462 - 16.09.2017

Też mam AKG 240 mk II i też mam wrażenie, że mają słaby bass.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - PROTONE - 16.09.2017

Dzięki :) uspokoiliście mnie trochę.
Ale na upartego chcę oddać do odsłuchu krótki miks bo spokoju mi to nie daje - zrobiłem to od zera na tych słuchawkach - jako referencja puściłem sobie jakiś deep house na YouTube :/.
Zależy mi na opinii czy SubBas który pojawia się w drugiej połowie nie jest przesadzony - ja dałem go na tych słuchawkach tak by był ledwo wyczuwalny - jak by tworzył tylko tło do BassLine-u. Jeśli u Was będzie napierda..ł po uszach i zagłuszał miks to znaczy że z tymi słuchawkami jest coś nie tak :(
Niestety ale mam wrażenie ze te słuchawki są zjeb..e... biorąc poprawkę na doświadczenia z 518 :( I generalnie mam wrażenie że to co zrobiłem przed chwilą będzie przebasowane pomimo że bas potraktowałem bardzo zachowawczo :(




RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - qnebra - 16.09.2017

Słuchawki do produkcji muzyki nie powinny być przypadkiem właśnie w miarę neutralne brzmieniowo? Natomiast co do samego fragmentu, u mnie brzmi bardzo dobrze.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Zirds - 16.09.2017

U mnie na monitorach bardzo dobrze, klarownie, czysto ten subbass brzmi.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - denial3 - 16.09.2017

bas nie napierdala w próbce, a nawet brzmi bardzo bardzo dobrze


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - PROTONE - 17.09.2017

Kurde... wiem że brzmienie tych nauszników mi osobiście "Na ten czas" nie odpowiada, ale jeśli (Bez Ściemy) według Was jakoś to brzmi to bez wątpienia coś w tym jest...
art. 27 Ustawy o prawach konsumenta, mówi jasno że jeśli sprzęt się nie spodoba to można go zwrócić pod warunkiem że nie posiada wad z winy konsumenta w ciągu 14 dni.
Dzięki za spostrzeżenia - bo na jutro zamiast do Kościoła, miałem plan lecieć do sklepu zwrócić słuchawki :D
Ale "pomiksuję" tak długo jak art. 27 mi pozwala - a nóż może się oswoję :)
Dzięki wielkie - Pozdrawiam!


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Zirds - 17.09.2017

Powiem Ci, że po przesiadce z głośników na monitory też ciężko mi się było "przestawić". Nie wierzyłem, że "monitory? czemu tak słabo brzmią?", bo brzmią naturalnie, bez sztucznych podbić, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, nauczeni, że tak brzmią, a tak na prawdę jest to ściema i nienaturalnie napompowane brzmienie... Jak się przyzwyczaisz to poczujesz różnicę :)


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Abigail Noises - 17.09.2017

Porównujesz słuchawki zamknięte dla ''didżeji'', które mają podkolorowany bas i taki, który nie ma gdzie uciec w ''tej szczelności'' do półotwartych.

Warto także przeczytać poniższe recenzje. Ważny jest tekst dotyczący napędzania k240:

''Z doborem źródła niestety nie bywa już tak kolorowo, ponieważ drivery z serii Varimotion mają swoje wymagania i nie są nastawione na bezpośrednie stosowanie z urządzeniami o słabej mocy wyjściowej. Na takowych K240 stają się o wiele bardziej neutralne, aż do bólu wyprane czasami z emocji i obnażające każde, nawet najdrobniejsze wady źródła, no i przy dosyć cichym graniu, cichszym niż wiele słuchawek konkurencji. Tu zaś moim zdaniem najlepszą rolę odegrałyby kostki o jasnej sygnaturze, wysokiej przestrzenności i dosyć umiarkowanej mocy wyjściowej, która z jednej strony skutecznie „rozbuja” przetworniki umieszczone w K240, a z drugiej pozwoli zachować ich tendencyjność w kierunku jasności. Na dłuższą metę takie połączenie cech jest dla tych słuchawek moim zdaniem najlepsze''

Co do próbki, którą wrzuciłeś to jest ok, a nawet można by jeszcze basu ciutkę dołożyć.

AKG K518
AKG K240


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Foortic - 17.09.2017

Miałem to samo. Kupiłem je i po przesiadce z biedronkowych Phillipsów SHP3000 te miały za mało bassu, słabą górę i wgl takie bezpłciowe były.
Ale to kwestia czasu, ja już się do nich przyzwyczaiłem i bardzo dobrze mi sie na nich pracuję. Także daj im trochę czasu. Pozatym z tego co mi wiadomo, każdy sprzęt audio potrzebuje troche czasu żeby grać jak powinien. Daj im sie wygrzać, pograj trochę w gry na nich, pooglądaj filmy, posłuchaj ulubionej muzyki. Po jakimś czasie odczujesz różnicę.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Knifeman - 17.09.2017

Dałbym kabel do wymiany jeśli to możliwe, lepiej się pracuje na sprzęcie który już się zna.

Tak btw, uśpiłbym kota na przyszłość:D


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - OProject - 17.09.2017

Idz do sklepu i przesłuchaj jakieś najdroższe słuchawki to będziesz mial porównanie :D


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - RaNi/Works - 17.09.2017

Witaj.
Posłuchałem sobie twojej próbki na moich "monitorkach" oraz HD681EVO. W mojej opinii w obu przypadkach subek był po prostu dobry. Nie za głośny ale też nie za cichy... choć w sumie ledwo słyszalny ale dający znać o swojej obecności.
Wg. mnie jak i Nożysty w sumie powinieneś wymienić kabel, spróbować naprawić. Nie warto ciągle zmieniać sprzętu, a jeżeli (jesteś pewien) padł ci tylko kabel... to nic tylko naprawić.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - Recoil83 - 17.09.2017

Pytanie, co może paść w kablu poza tym że może się przerwać, najlepiej zamontować sobie kabel z nadprzewodnika, bo prawdziwy audiofil wie z jakiej elektrowni ma napięcie xD.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - PROTONE - 17.09.2017

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem bo byłem załamany :)
Jednak wczoraj już jakoś się wstępnie oswoiłem z tym brzmieniem i poszedłem się z tym przespać.
Dzisiaj wstałem, kawusia, odpalam nowo nabyty sprzęt i... o dziwo nie miałem już tak smutnej miny :)
Bas się pojawił XD! Po kilku godzinach słuchania ulubionych track-ów zacząłem pomalutku rozumieć te słuchawki.
Bas okazuje się równy w całym dolnym paśmie i zacząłem dostrzegać że jest o wiele bardziej precyzyjny niż w 518 (W tych jest mocny ale w porównaniu z 240 zauważalnie przymulony)
Po dzisiejszym dniu docierania się chyba jestem coraz bardziej do nich przekonany :)
Myślę że nie potrzebnie wpadłem w histerię, bo sam się teraz dziwię ze po prostu zaczęły mi się "brzmieniowo" podobać.
To jest zupełnie inny temat niż 518 i zdaję sobie sprawę że kilka a może nawet więcej miksów spierd..ę, zanim je wyczuję.
Jednak zdałem sobie sprawę że dostrzegam w nich o wiele więcej niuansów niż w 518.
Już sama analiza moich wcześniejszych utworów obnażyła w nich wiele niedoskonałości i błędów które natychmiast bym w tych słuchawkach wychwycił i poprawił :/
Oczywiście w 518 kabel wymienię bo lubię ich brzmienie i pewnie będę z nich korzystał by sobie posłuchać z większym impetem, ale to co zacząłem dostrzegać w 240 już samo daje mi do myślenia, że do miksu powinienem właśnie ich używać.
Zobaczę jak to się skończy:) jeszcze niczego pewny nie jestem, ale bardzo miło mnie dziś zaskoczyły, a jak tak dalej będą mnie zaskakiwać no to chyba wiadomo :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Pozdrawiam.


RE: AKG k240 Studio - wielkie rozczarowanie :( - DelianoCarl - 17.09.2017

A widzisz ;) tak jak mówiliśmy... Będziesz je sobie chwalił... Miałem identyczna sytuację z K271 mk2. Ryk i histeria.