MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #70Tunnel Rats - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #70Tunnel Rats (/temat-film-recoil83-70tunnel-rats)



Recoil83 - #70Tunnel Rats - Recoil83 - 17.09.2017

Witam zrobiłem soundtrack na podstawie filmu z 2008, gdzie akcja toczy się w Wietnamie, miłego słuchania.

[Obrazek: MulzPX5.png]




RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Mandalar - 17.09.2017

Momentami miałem wrażenie jakby muzyka opowiadała bardziej o walce z cyborgami ;)
Basik taki radosny, jakby to paintball ich tam zajmował...


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - chrisB# - 17.09.2017

Tak jak slysze lecisz na tym samym pomysle - aranzacyjnie. Bicik tez ciagle rutyniarski. Dla mnie twoje numery sa najbardziej schematyczne na tym forum. Sorki ale takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Recoil83 - 17.09.2017

Mandalar to jak to odbierasz zależy od twojej wyobraźni, dzięki za odsłuch.

chrisB# zdążyłeś już poznać całe forum, gratulacje, przeważnie używam danego brzmienia tylko raz, więc nie może się powtórzyć, a to że mam własny styl to chyba dobrze, niż lizanie zadka i upodabnianie się do innych non conformo, dzięki za odsłuch.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - qnebra - 17.09.2017

Jakby to dobrze napisać, dość niecodzienne podejście do opisywania tego konfliktu, wręcz nikt nie spodziewałby się tam futurystycznego beatu przesiąkniętego elektroniką. O szczegółach technicznych pisać nie będę, bo się na nich nie znam, aczkolwiek jednak by ten post nie był taki krótki powiem, że bardzo podoba mi się brzmienie perkusji jakie w utworze użyłeś i detale w tle, pokroju żeńskiego wokalu pod koniec.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Mandalar - 17.09.2017

(17.09.2017, 19:07)Recoil83 napisał(a): Mandalar to jak to odbierasz zależy od twojej wyobraźni, dzięki za odsłuch.

A gdyby nawet tak jak opisałem, ktoś miał ochotę zinterpretować tamte wydarzenia, to nie mnie mu zabraniać.

Dzięki za docenienie mojej wyobraźni ;)


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Mocade - 17.09.2017

Manewry dywersyjno taktyczne pod osłoną nocy to jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli miałbym skojarzyć tą ścieżkę z wojną, nawet tytuł pod taką wizję zdaje się być dobrze dopasowany. Te szmery gitarowe z 1:03 to real czy elektronika? Brzmią całkiem spoko. Ogólnie twoje ścieżki są w bardzo podobnym tempie, dałbyś rade zrobić kiedyś coś znacznie szybszego lub wolniejszego?

4/5, Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Recoil83 - 18.09.2017

qnebra myślę nic nie stoi na przeszkodzie jak dobrze zmiksowane.

Mocade to nie jest koncert życzeń na zawołanie, chcesz coś wolniejszego to przesłuchaj sobie #68 80BPM i #67 120BPM, dzięki za odsłuch i opinię.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - hudson462 - 22.09.2017

Cześć :) Na wstępie zaznaczę, że to nie są moje klimaty. Według mnie ten utwór bardziej pasowałby do jakiegoś filmu o szpiegach/ intrydze. Od początku jest rytmicznie, noga sama podskakuje do rytmu. Może warto by dodać jakieś dźwięki otoczenia np. dzwięk kropel uderzających o powierzchnię wody/ rury (filmu nie oglądałem ale wnioskuję po tytule, że akcja toczy się w okopach/ kanałach) albo jakieś szmery przebiegających szczurów lub syki węży. Dodatkowo zauważyłem, że większość brzmień jakich używasz jest hmmm... jakby to nazwać- plastikowa(?). Osobiście mi się takie dźwięki nie podobają, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Miks mi przypadł do gustu do tego stopnia, że oceniam na 5.


RE: Recoil83 - #70Tunnel Rats - Shabboo Harper - 4.10.2017

W przeciwieństwie do melodyjnego "Lost And Found" tenże track swą moc osadził głównie w jednorodnym Beacie wzmocnionym przez szorstkie, zręcznie "schrypłe" Synth'y, kostyczne w brzmieniu Riff'y gitary tudzież mgliste, odległe Pad'y. Selekcja poszczególnych dźwięków wstrzemięźliwa. Takowy syntetyczny minimalizm jest zręcznie ułożony w swej przestrzeni (różnolita architektura tonów). I choć owe proporcje między L i P kanałem są trochę zaburzone (odnoszę wrażenie, iż w L więcej się dzieje) to w generalnym "rozrachunku" jest to intrygujący trick. Klimat nasycony ciemnym kolorytem; poważnym i powtarzalnym w ekspresji nut. Projekt brzmi monotonnie; jednakże takowy jest Twój zamysł. Technicznie: dynamika, według mnie, winna być dobitniej podkreślona; jest zbyt cicho. "Tunnel Rats" prezentuje się tak jakbyś zbyt mocno skompresował ścieżki; choć niewykluczone, iż wina tkwi po prostu w masterze. Recoil, to ogromnie esencjonalny temat, który kreuje spory niedosyt. ^^