MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mocade - Mir - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mocade - Mir (/temat-other-mocade-mir)



Mocade - Mir - Mocade - 17.09.2017

Ścieżka zrobiona z 1 presetu, mimo prostoty ma dla mnie wielką wartość. Miłego słuchania.


Istnieje jeszcze wersja rozszerzona do 7.5 minuty, jednak efekt końcowy ostatecznie mnie nie zadowolił więc zostałem przy uproszczonej wersji. https://instaud.io/1gNm


RE: Mocade - Mir - Recoil83 - 17.09.2017

Witam za dużo rezonansu na początku, działa na uszy, w sumie nudno, za dużo się nie dziej tak schematycznie że każdy twój utwór brzmi podobnie, dam 4/5.


RE: Mocade - Mir - Mandalar - 17.09.2017

Też chodziło mi po głowie żeby napisać o bólu uszu i rezonansie, ale pomyślałem, że może taki efekt chciałeś osiągnąć...
Może rozwiń myśl "wielka wartość"? Może w ten sposób pomożesz zrozumieć co chciałeś osiągnąć...


RE: Mocade - Mir - Niflheim - 18.09.2017

Witam

Utwór miejscami dość mocno daje po uszach, ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza.
Mimio iż utwór jest prosty (i krótki), udało ci się w nim wykreować tajemniczy, mglisty i "nieprzystępny" świat".
4/5
Pozdrawiam


RE: Mocade - Mir - hudson462 - 20.09.2017

Cześć :) Nie napiszę raczej nic nowego- faktycznie w niektórych miejscach rezonans kole w uszy. Mimo wszystko jest klimat i emocje.


RE: Mocade - Mir - Shabboo Harper - 21.09.2017

Hey Mocade. Jeśli pozwolisz moje odczucia wyrażę tak:
* nie przekonuje mnie taki minimalistyczny Sound Design i w efekcie wielce ascetyczny nastrój "Miru". Jest zbyt jednolicie, permanentnie w finalnej ekspresji tematu (z osobliwym Outro). Jednakże, w moim przeświadczeniu, zawsze (!) selekcja tonów to materia nader subiektywna; toteż szanuję Twój koncept.
* technicznie: nie jest źle. Jedynie czego "tu" brak to dolnych rejestrów. Track brzmi tak jakbyś na masterze "wyciął" wszystko do 200 Hz i ostatecznie takowy homogeniczny, przenikliwy przebieg dźwięku typu Burdon w końcu męczy/nuży. Wszelako, gdybyś zachował balans pomiędzy "dołem a górą" wszystkie te rezonacje, które prezentują się charakternie (wręcz bdb) byłyby bardziej przystępne w odsłuchu. To gwarant sugestywnego efektu typu Noise (właściwego w gatunku Dark Ambient czy też Drone). I like it... ;D


RE: Mocade - Mir - chrisB# - 22.09.2017

Rezonuje jak cholera. Troche to zapetlone i bez wyrazu. Trzeba to jakos rozbudowac. Pozdrawiam.


RE: Mocade - Mir - Mocade - 22.09.2017

(17.09.2017, 22:10)Recoil83 napisał(a): tak schematycznie że każdy twój utwór brzmi podobnie

Ano są podobne, możliwe że to przez zbyt częste używanie tej samej wtyczki, lub nieumiejętny mix. Ale dzięki za info, spróbuję wyjść następnym razem poza ramy.

(17.09.2017, 22:17)Mandalar napisał(a): Też chodziło mi po głowie żeby napisać o bólu uszu i rezonansie, ale pomyślałem, że może taki efekt chciałeś osiągnąć...

Nie do końca, to raczej nieprzewidziany efekt. Skutek uboczny nagrywania na małych słuchawkach bez prób brzmienia na innych urządzeniach.


(17.09.2017, 22:17)Mandalar napisał(a): Może rozwiń myśl "wielka wartość"? Może w ten sposób pomożesz zrozumieć co chciałeś osiągnąć...

Chodziło mi o symbolikę i nostalgiczne brzmienie dźwięku, ale w sumie, nie ma to żadnego związku z forum, więc mniejsza.

(18.09.2017, 20:19)Niflheim napisał(a): Witam

Utwór miejscami dość mocno daje po uszach, ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza.
Mimio iż utwór jest prosty (i krótki), udało ci się w nim wykreować tajemniczy, mglisty i "nieprzystępny" świat".
4/5
Pozdrawiam

Dzięki Niflheim, doceniam docenienie. (doceniocepcja.)

(20.09.2017, 21:49)hudson462 napisał(a): Cześć :) Nie napiszę raczej nic nowego- faktycznie w niektórych miejscach rezonans kole w uszy. Mimo wszystko jest klimat i emocje.

Na tym ostatnim została stworzona ta ścieżka, cieszę się że dotarły do innych uszu.


(21.09.2017, 3:19)Shabboo Harper napisał(a): * technicznie: nie jest źle. Jedynie czego "tu" brak to dolnych rejestrów. Track brzmi tak jakbyś na masterze "wyciął" wszystko do 200 Hz i ostatecznie takowy homogeniczny, przenikliwy przebieg dźwięku typu Burdon w końcu męczy/nuży. Wszelako, gdybyś zachował balans pomiędzy "dołem a górą" wszystkie te rezonacje, które prezentują się charakternie (wręcz bdb) byłyby bardziej przystępne w odsłuchu.

Fakt, bass jest przykręcony. Na nim głównie skupiał się preset, a w połączeniu z distem robił sie przester. Uzyskanie równowagi między jednym a drugim bez przesteru i z dobrą głośnością było dla mnie niewykonalne, więc coś musiało ucierpieć.

(22.09.2017, 7:34)chrisB# napisał(a): Rezonuje jak cholera. Troche to zapetlone i bez wyrazu. Trzeba to jakos rozbudowac. Pozdrawiam.

Jest dłuższa wersja, ale doszedłem do wniosku że paskudzi pierwotną ścieżkę która jak dla mnie jest wystarczająco umiarkowana w użyciu efektów. Przynajmniej pod względem aranżacyjnym, inne presety i dźwięki nie będą brane pod uwagę.


Dzięki wszystkim za przesłuchanie, komenty i ocenę.