MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP FTS (Pigu) - Booo! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP FTS (Pigu) - Booo! (/temat-trap-fts-pigu-booo)



FTS (Pigu) - Booo! - Pigu - 19.09.2017

Witam wszystkich. Znów trochę zaniedbałem forum. No cóż cały czas pracuję nad rzemiosłem, może kiedyś się to opłaci. Stworzyłem coś czym chcę się podzielić, może ktoś akurat będzie się na tyle nudził żeby to skomentować, za co z góry dzięki. Trzymta się!



link nieaktywny - zamykam
Maciek




RE: FTS (Pigu) - Booo! - Xan - 20.09.2017

Miło sie słucha, dźwięki sie nie gryzą, taki troche psychodelik xD Nawet bym nawinął do tego ;) Dobra robota tak trzymać


RE: FTS (Pigu) - Booo! - Pigu - 20.09.2017

Dzięki za koment. Potrzebowałem opinii drugiej osoby. Ze swojego punktu widzenia ciężko oceniać. A po czasie bojów stoczonych z kilkoma gatunkami muzyki i jakimś tam można to nazwać lekkim zdobytym doświadczeniem. Znów mam zamysł powrócić do tego co tworzyłem na początku i co dawało mi chyba największą frajdę, gdzie mogłem odlecieć twórczo i dać coś od siebie a nie powielać tylko istniejące schematy. Czyli bity Hip Hopowe. Tylko już może bez swoich nawijek sam bit ;) Chcę tworzyć dla innych.


RE: FTS (Pigu) - Booo! - Overpaweu - 20.09.2017

Fajnie byłoby w jakiś sposób popracować nad tym pianinem, które przez cały kawałek gra tak samo. Poza tym jest w porządku.


RE: FTS (Pigu) - Booo! - pumadesign - 21.09.2017

miałem wrażenie że ta produkcja trwa 6 minut a nie 3 ... ogólnie to brakuje mi tutaj góry , momentami jest jej za dużo , nie wiem jak z dołem a w bitach fajnie jest wsłuchać się w bassline co daje duże urozmaicenie ... trochę mało się dzieje i nie nazwał bym tego bitem hip hopowym , bardziej produkcją robioną na fl studio przez świeżo zaczynającego przygodę z muzyką ... pianino psuje klimat który nadaje perkusja , widzę że ludzie wysoko ocenili twoją produkcję i zauważyłem że tutaj na forum jest z tym problem , zdecydowanie jestem za tym żeby skala wynosiła 1-10 ale to już chyba nie możliwe tutaj , może kiedyś wygląd forum się zmieni , bo i pewnie wszyscy na to od dawna czekają i nie które zasady też . oceny raczej nie zostawię bo nie chcę obrazić autora tej produkcji i autorów innych utworów ... pozdro .


RE: FTS (Pigu) - Booo! - Pigu - 21.09.2017

(21.09.2017, 0:58)pumadesign napisał(a): ogólnie to brakuje mi tutaj góry , momentami jest jej za dużo
Możesz to jakoś rozwinąć? Bo jeżeli nie ma góry to jak momentami może jej być za dużo zwłaszcza, że napisałeś: "trochę mało się dzieje" z czym się pewnie po części zgodzę a nawet nie tylko po części. Bit w założeniu miał być prosty z klimatem grozy.
(21.09.2017, 0:58)pumadesign napisał(a): nie wiem jak z dołem a w bitach fajnie jest wsłuchać się w bassline co daje duże urozmaicenie ...
Bass idzie równo ze stopą jak chyba w większości bitów.


(21.09.2017, 0:58)pumadesign napisał(a): nie nazwał bym tego bitem hip hopowym , bardziej produkcją robioną na fl studio przez świeżo zaczynającego przygodę z muzyką
To już jest chyba twoja prywatna ocena, którą też szanuje. Na świecie już tak jest, że jeden woli cukier a drugi sól.
Jednemu twoja praca się spodoba drugi powie, że to shit :) Jeden będzie twierdził, że do twojej produkcji nie da się nawet słów podstawić a drugi zrobi z niej hit :)
Pozdrawiam


RE: FTS (Pigu) - Booo! - Rumush - 21.09.2017

Ja wiem o co chodziło pumadesign, gdy pisał że jest za mało góry a momentami za dużo. Wszystkie sample perkusyjne jakie użyłeś mają jakość .mp3, zobacz sobie w analyzerze i od jakiś 16kHz będzie mocne cięcie (chyba, że to zrobił soundcloud - to przed następnym uploaded zmniejsz master o 1,5 dB, góra będzie czystsza.).

Co do bitu samego w sobie to najbardziej mi się podoba efekt skrzypnięcia drzwi, reszta jednak ze sobą nie współgra. W pianinie nie ma wyczucia, słuchać że jest programowane myszą, a nie zagrane. Bass akurat mi się podoba jak gra sam, tak to bym dodał trochę środka zdawał się głośniejszy.

Z jakiego miejsca wziąłeś sample perkusji? Polecam wejść na 'The Producers Choice', 'Splice', 'Wave Alchemy' i ściągnąć tester packi, jakość od razu się poprawi.

To prawda, że jeden może woleć cukier niż sól ale i tak muzyka trzyma się w miarę rygorystycznych standardów, nie popadajmy w skrajny relatywizm. Nie słyszy się kawałków, które by zmieniały tempo po sekundę, albo w ogóle by nie mały bassu etc. Można do pewnego stopnia ocenić sztukę obiektywnie, a tutaj przez dobór sampli i sztywne pianino bit sprawia wrażenie jednego z pierwszych. W żadnym stopniu nie chcę Ciebie zniechęcić, ani obrzucić Twojej twórczości błotem. Jak będziesz miał jakieś konkretne pytanie, to zapraszam na PW i z chęcią pomogę - na pewno polecam odwiedzenie stron o których wspomniałem wyżej, dobór próbek do 70% roboty.


RE: FTS (Pigu) - Booo! - Pigu - 21.09.2017

(21.09.2017, 12:42)Rumush napisał(a): Ja wiem o co chodziło pumadesign, gdy pisał że jest za mało góry a momentami za dużo. Wszystkie sample perkusyjne jakie użyłeś mają jakość .mp3, zobacz sobie w analyzerze i od jakiś 16kHz będzie mocne cięcie (chyba, że to zrobił soundcloud - to przed następnym uploaded zmniejsz master o 1,5 dB, góra będzie czystsza.).
Ja bit na sc wrzuciłem w mp3 może to dlatego. Ale nadal nie rozumiem tego, że raz jest mało a raz za dużo.

(21.09.2017, 12:42)Rumush napisał(a): Z jakiego miejsca wziąłeś sample perkusji? Polecam wejść na 'The Producers Choice', 'Splice', 'Wave Alchemy' i ściągnąć tester packi, jakość od razu się poprawi.

Sample perkusyjne tutaj nie są z jednej paczki. Mam tam trochę tego od darmowych aż po te po płatne, mieszam je razem ze sobą trudno mi teraz powiedzieć skąd dokładnie jest stopa, werbel a skąd crash itp...

(21.09.2017, 12:42)Rumush napisał(a): Co do bitu samego w sobie to najbardziej mi się podoba efekt skrzypnięcia drzwi, reszta jednak ze sobą nie współgra.
Na jakiej podstawie tak sądzisz?


(21.09.2017, 12:42)Rumush napisał(a): W pianinie nie ma wyczucia, słuchać że jest programowane myszą, a nie zagrane.

O tym z chęcią pogadam na PW


(21.09.2017, 12:42)Rumush napisał(a): To prawda, że jeden może woleć cukier niż sól ale i tak muzyka trzyma się w miarę rygorystycznych standardów, nie popadajmy w skrajny relatywizm. Nie słyszy się kawałków, które by zmieniały tempo po sekundę, albo w ogóle by nie mały bassu etc. Można do pewnego stopnia ocenić sztukę obiektywnie, a tutaj przez dobór sampli i sztywne pianino bit sprawia wrażenie jednego z pierwszych.

Sample perkusji jak pisałem wyżej zostały użyte różne są tu może i takie które z powodzeniem nabijają milionowe wyświetlenia na yt, a co do tego pianina to chciałbym pogadać


Po wnikliwej analizie kawałka razem z Rumush :). Stwierdziłem, że są te pewne braki. Zrobiłem lekkie poprawki, powinno teraz troszkę mocniej bujać.