MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Omen - Bit - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Omen - Bit (/temat-hip-hop-omen-bit)



Omen - Bit - Omenomn - 24.09.2017



Zapakowałem efektów do miksu ile się dało, więcej maszyna moja nie udźwignie.


RE: Omen - Bit - Xan - 24.09.2017

Super :D Potężny bas, ciekawa melodia, miejscami bas zagłusza troszke reszte ale jest bardzo dobrze ;)


RE: Omen - Bit - Zwrot - 24.09.2017

Jak dla mnie, w niektórych miejscach bas gra za głośno.


RE: Omen - Bit - Omenomn - 24.09.2017

Właśnie też tak stwierdziłem po wrzuceniu, że przebasowany, ale sesja już mi tak ścina od kompresorów, limiterów i innych, że niestety nie poprawię tego :/


RE: Omen - Bit - Tech.Nixa - 25.09.2017

Perkusja brzmi wg mnie mega bieda jak moje stare produkcje z LMMS i w ogóle jej nie czuje, jest taka sucha, nie wiem w czym to robiłeś ale tak to brzmi hehe. Wywaliłabym ten kick i clap i tonący gdzieś w reszcie tracku hihat i zamieniła je na jakieś bardziej trapowe bo te brzmią jak sample z House'u z początku lat 90. Bas jest spoko, miejscami chyba za bardzo buczy mi się wydaje i mógłby być bardziej "fat" ale melodia jest spoko i nie wiem czy taki miał być klimat ale mi się wydaje dosyć egipski czy arabski. Dzwonki są fajne. Jak na produkcje, która jest uznana za skończoną to nie porwało mnie. Bardzo monotonne i nie buja. Brzmi raczej jak wczesne demo. Brakuje temu jakiejś dodatkowej ścieżki melodycznej. Mix pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza w perkusji, ogólnie track wydaje się być mega płaski i brakuje mu przestrzeni, te dzwonki mogłyby np. grać od jednego kanału do drugiego oraz brakuje tu jakiegoś kopnięcia. Melodia sprawia wrażenie jakby chciało się do tego gibać ale jednak słaba obróbka to hamuje. Utwór ma potencjał ale na ten moment wykorzystałeś go jakoś może w 1/3 bo track jak już wspomniałam brzmi po prostu jak wczesne demo. Ode mnie 3 :)


RE: Omen - Bit - Omenomn - 25.09.2017

To nie miał być trap. Wybrałem dźwięki bębnów jakie mi się spodobały.
Perkusja nie zawsze musi być bardzo złożona.
Lead jest ustawiony na szeroko pitch shiftem i pannerem, a dzwonki są lekko na lewo.
Mógłbym zrobić reeverb na dzwonkach i po lewej dać dzwonki, a po prawej pogłos, ale tak jak mówię, komputer już więcej nie ogarnie efektów.
Za niedługo będę miał mocniejszego kompa to może i tracki będą jakościowo lepsze dzięki temu, że będę miał więcej możliwości z efektami.
Póki co dzięki za opinie, fajnie, że widzicie w tym tracku jakiś potencjał.
Wzorowałem się trochę na Whiz Khalifa - On My Level.


RE: Omen - Bit - versu - 25.09.2017

Wybrałeś słabe sample, perkusja nie musi być złożona ale nie może brzmieć jak gówno, a tutaj brzmi niestety. Nie jakość a ilość, nic to nie da jeżeli dasz milion efektów i filtrów jeżeli tego nie czujesz. Bass za głośny i przemixowany.


RE: Omen - Bit - Tech.Nixa - 25.09.2017

Dokładnie, popieram kolegę wyżej. Nie ma co przeładowywać utworu efektami skoro dają mierny efekt, praktycznie nieodczuwalny, a zabierają tylko miejsce. W muzyce najbardziej ceni się minimalizm! Nie sztuka uzyskać coś dobrego mając do dyspozycji full wypas stertę efektów, sampli i wszystkiego tylko sztuka jest zrobić coś dobrego przy użyciu małej ilości zasobów. Dobry artysta to i jednym węglem zrobi dobry obraz. Co do sampli perkusji to powtarzam jeszcze raz, te są słabe i brzmią bardzo archaicznie jak ze starego typowego utworu House. Może i nie miał być to trap ale myślę, że w muzyce warto eksperymentować i nie trzymać się kurczowo standardów danego gatunku, wyjść trochę z mainstreamu i popróbować. Może trapowa perkusja będzie ok, a może jakaś bardziej realistyczna też się sprawdzi, może zaczerpnąć coś z zupełnie innego gatunku? Gdyby ktoś kiedyś przez przypadek nie upuścił surowego mięsa do ogniska to dzisiaj nie mielibyśmy...sami wiecie czego, więc często jakieś innowacje i odkrycia są dziełem przypadku :)
Także próbować, kombinować, eksperymentować!


RE: Omen - Bit - Omenomn - 25.09.2017

Sądzę, że nie wybrałbym tych sampli jeśli brzmiały by jak gówno.
Nie ma mowy o żadnym przeładowywaniu efektami, a o dodaniu kompresorów, limiterów, korekcji i filtrów uważam to, że to żadne przeładowywanie.


RE: Omen - Bit - Mandalar - 25.09.2017

(25.09.2017, 16:13)Omenomn napisał(a): Sądzę, że nie wybrałbym tych sampli jeśli brzmiały by jak gówno.
Nie ma mowy o żadnym przeładowywaniu efektami, a o dodaniu kompresorów, limiterów, korekcji i filtrów uważam to, że to żadne przeładowywanie.

A ja myślę, że bardziej niż o jakość sampli, chodzi o to jak to zmiksowałeś.
Clap umieściłeś w takiej przestrzeni, że mam wrażenie, jakbym słucham go samego, a reszta dźwięków to osobny utwór...

ps. To wszystko co napisałeś, że dodałeś, to są tzw. "efekty".


RE: Omen - Bit - versu - 25.09.2017

Poprostu troche więcej pokory, nikt tu nie chce dla Ciebie źle ale nie dajesz sobie przemówić do rozsądku : )


RE: Omen - Bit - Omenomn - 26.09.2017

Spoko, dzięki za komenty.


punkt 6 Regulaminu - ostrzeżenie
Maciek




RE: Omen - Bit - tks21 - 3.10.2017

Bass jest za mocny jak dla mnie. Od razu wchodzi, że aż mnie przestarszyło trochę. W sumie beat całkiem ciekawy prócz bassu o którym mówiłem wcześniej. Clapy mi się bardzo podobają. 4/5


RE: Omen - Bit - Shabboo Harper - 17.10.2017

Wobec powyższych komentarzy, ode mnie krótko: perka brzmi przyzwoicie (Kick niezgorszy poprawnie komponuje się z rozległym acz lekko przytłaczającym Bass'em; Clap o metalicznie surowym kolorycie ewidentnie triumfuje); Lead z melodyjnym "pazurem" wart solidnego podgłośnienia i wyostrzenia. Ton dzwonków zbyt wszechobecny. Track cechuje potencjał; wszelako Bit potrzebuje "powietrza" (podbicie 8-12 kHz); nadto obok charakterystycznych barw Trap Music kolejne dźwięki (Fx'y) tudzież Sample wokalu akuratnie urozmaiciłyby aurę Twego tematu. Danielu, po korekcie miksu (głównie EQ/saturacja) i choćby minimalnym retuszu aranżu będzie okeeey... ^^

PS. Wiz Khalifa? Hmm... feels good. ;D