MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Radek Dobke - Afryka - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Radek Dobke - Afryka (/temat-other-radek-dobke-afryka)



Radek Dobke - Afryka - Mandalar - 24.09.2017



Efekt zabawy West Africa NI


RE: Radek Dobke - Afryka - In-Tegral - 25.09.2017

Bardzo fajny utworek i dopasowana prezentacja do niego. Przyjemnie się słucha, wszystko gra jak należy, można by tylko bardziej skompresować bassowe nutki. 5/5.


RE: Radek Dobke - Afryka - Xan - 25.09.2017

Ładnie ;) Lekko bym podgłosił pady, 5/5


RE: Radek Dobke - Afryka - Mandalar - 25.09.2017

(25.09.2017, 11:02)In-Tegral napisał(a): Bardzo fajny utworek i dopasowana prezentacja do niego. Przyjemnie się słucha, wszystko gra jak należy, można by tylko bardziej skompresować bassowe nutki. 5/5.

Dzięki :)
Aż sprawdziłem, bo robiłem kawałek z pół roku temu i okazało się, że bas w ogóle nie ma kompresji. Cały czas się uczę. Czasami rezygnowałem z kompresji, bo jak próbowałem, to nie zawsze mi wychodziło, pogarszało dźwięk i wolałem zostawić bez kompresji.

Użyłem wirtualny instrument bolon, bardzo specyficzny bas:



RE: Radek Dobke - Afryka - Mandalar - 25.09.2017

(25.09.2017, 13:49)Xan napisał(a): Ładnie ;) Lekko bym podgłosił pady, 5/5

Dzięki :)
Też się nad tym zastanawiałem, albo o ściszeniu bębnów, ale to chyba by na to samo prawie wyszło ;)


RE: Radek Dobke - Afryka - chrisB# - 25.09.2017

Zabawa w West Africa NI - duzo sie nie napracowales. Kilka loopow na krzyz. W srodku numeru ten wokal za bardzo buczy. W sumie bez rewelacji ale zle tez nie jest. Dla mnie bebny za glosno. Pozdrawiam.


RE: Radek Dobke - Afryka - Mandalar - 25.09.2017

(25.09.2017, 20:36)chrisB# napisał(a): Zabawa w West Africa NI - duzo sie nie napracowales. Kilka loopow na krzyz. W srodku numeru ten wokal za bardzo buczy. W sumie bez rewelacji ale zle tez nie jest. Dla mnie bebny za glosno. Pozdrawiam.

Właśnie dla mnie też za głośno bębny - czemu ja ich nie ściszyłem?!...

Wartość nie powstaje z napracowania, ale tu zgodzę się z Tobą, mam pewien niedosyt i teraz jak słucham, to chętnie bym coś tu i ówdzie dodał.

Ten buczący wokal to miał być trochę do basu taki dobarwiacz ;) (tak jak akordy dobarwiłem w wyższym rejestrze). Tylko właśnie ja tenorem śpiewam i wsparłem się efektami żeby obniżyć, pewnie musiałbym jeszcze nad tym posiedzieć. Myślałem też o nagraniu tej partii z samego rana, wtedy śpiewam czasami prawdziwym basem ;) albo kogoś poprosić...

Dzięki za zainteresowanie.


RE: Radek Dobke - Afryka - PureInstinct - 15.10.2017

Dla mnie dobry, minimalistyczny utwór. Barwy bardzo fajne, harmonia także:
- może to jednak większość perkusjonalia, ale bardzo miło oddaje atmosferę - a do tego świetnie buja
- może i loop od NI - ale dobre wykorzystanie ich
- może prosta aranżacja - ale wykonuje swoją robotę :)

Dla mnie cycuś robota. :D Beer Masz mój głos w TOP7!


RE: Radek Dobke - Afryka - agro - 15.10.2017

Afrykańskie rytmy nie muszą się wiązać z przy głośną narracja bębnów, moim zdaniem fajnie było by utrzymać czar Afryki, ewentualnie mu go nadać :). pięknie by to zabrzmiało gdyby role tej kompozycji przejęło śliczne tło które uzyskałeś i na tym budować napięcie z dogrywką bebnów. Twoja wersja jest jakby surowa, zbyt zamknięta w studiu gdzie instrumenty są nagrane z idealnym poziomem głośności, brak ludzkiego czynnika, brak tego, charakterystycznego klimatu Afryki :).


RE: Radek Dobke - Afryka - Mandalar - 15.10.2017

(15.10.2017, 20:22)PureInstinct napisał(a): Dla mnie dobry, minimalistyczny utwór. Barwy bardzo fajne, harmonia także:
- może to jednak większość perkusjonalia, ale bardzo miło oddaje atmosferę - a do tego świetnie buja
- może i loop od NI - ale dobre wykorzystanie ich
- może prosta aranżacja - ale wykonuje swoją robotę :)

Dla mnie cycuś robota. :D Beer Masz mój głos w TOP7!

Bardzo dziękuję :)
W sumie Afryka to głównie bębny - kocham bębny :D
Wszystko zagrałem na klawiszach, nie ma loopów z NI

(15.10.2017, 20:44)agro napisał(a): Afrykańskie rytmy nie muszą się wiązać z przy głośną narracja bębnów, moim zdaniem fajnie było by utrzymać czar Afryki, ewentualnie mu go nadać :). pięknie by to zabrzmiało gdyby role tej kompozycji przejęło śliczne tło które uzyskałeś i na tym budować napięcie z dogrywką bebnów. Twoja wersja jest jakby surowa, zbyt zamknięta w studiu gdzie instrumenty są nagrane z idealnym poziomem głośności, brak ludzkiego czynnika charakterystycznego dla Afryki :).
Dzięki za komentarz. Afryka jest wielka i brzmi też różnie. Zgadzam się z Tobą, aż wrzucę jeden stary kawałek, który nagrywałem kiedyś wyłącznie mikrofonem :) A wersję Afryki zamierzam zrobić właśnie drugą taką bardziej jak opisałeś.

[edit]
to ten kawałek, sprzed 7 lat jest