MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Nowy R.R - Na Swoim Statku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Nowy R.R - Na Swoim Statku (/temat-hip-hop-nowy-r-r-na-swoim-statku)



Nowy R.R - Na Swoim Statku - nowyrr - 25.09.2017

Siemanko ludzie jestem Nowy na tym forum więc wbijajcie i sprawdzajcie utworek ode mnie
mam nadzieje że sypniecie jakąś krytyką która pozwoli mi zwrócić na błędy które są w tym kawałku i dacie jakieś konkretne wskazówki które pozwolą naprawić błędy Pozdrawiam :)

Nowy R.R - Na Swoim Statku


link nieaktywny - zamykam
Maciek




RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Rumush - 26.09.2017

Podoba mi się sposób rymowania, fajnie wplatasz typowe AA z krzyżówkami. Flow brzmi jeszcze jak dukanie do bitu. Plus, że przez większość czasu nie gubisz rytmu. Na Twoim miejscu poćwiczył jakiś swing, tripletsy - jakoś czuję że nie chcesz iść w kierunku przyspieszania (jak dla mnie to dobrze - za dużo już takich raperów).

Tekstowo ja jestem bardzo wymagający, więc nie bierz mnie za bardzo na poważnie :D
Tekst jest ogólnie o niczym (w sensie zgraja populizmów), a jak tekst jest o niczym to oczekuję mądrego bragga i fajnych punchy, czego też nie ma. Podoba mi się techniczny aspekt, ponieważ nie pchasz na siłę wielokrotnych i nie powtarzasz tych samych słów, jednak tekst nic nie wniósł do mojego życia. Ale być dobrym pisarzem to sztuka, więc śmigaj dalej.

Na pewno daję sub'a, bo brzmi że masz potencjał by stworzyć swój własny vibe, a nie być kopią kopii. 3


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - nowyrr - 26.09.2017

z tekstami fakt ciężki temat u mnie ale myślę że z czasem się wszystko wyrobi ;)


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Zwrot - 26.09.2017

Miejscami nie słyszę, żeby był rym. Może po prostu była pauza w połowie wersu i dlatego mam takie odczucie. Lecisz trochę jak pociąg, w sensie, że za bardzo rytmicznie - nie wiem, czy jasno się wyrażam. Spróbuj wypowiadać słowa bardziej płynnie. Ale tym się za bardzo nie martw - to przychodzi z czasem.


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Mandalar - 26.09.2017

Słyszę tak jakbyś czytał.
Staraj się bardziej wczuć i wyobrażać sobie to o czym nawijasz.
Przekazuj emocje i maluj obrazy swoimi tekstami.


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - nowyrr - 26.09.2017

czyli tak jak by przeciągać słowa bardziej na końcach ?


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Mandalar - 26.09.2017

(26.09.2017, 21:02)nowyrr napisał(a): czyli tak jak by przeciągać słowa bardziej na końcach ?

Nie, lepiej nic nie kombinować.
Po prostu jak coś do kogoś mówisz to wychodzi to naturalnie, a jak masz to samo mu przeczytać, to już wyjdzie sztucznie (chyba, że jesteś aktorem). Chodzi o to żebyś się wczuł, że do kogoś mówisz i chcesz żeby on też to poczuł. Teraz Twój głos jest na jednym dźwięku, chodzi o trochę melodii w nim. Jak mówimy to naturalnie w zdaniach pojawia się melodia. Posłuchaj sobie tego trochę.


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - nowyrr - 26.09.2017

myślę że z czasem się to wyrobi im więcej będę nawijał i kładł w głowie na to nacisk dzięki za rady panowie doceniam


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Mandalar - 26.09.2017

Tu jest wyeksponowane to o czym mówiłem:



RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - nowyrr - 26.09.2017

Dobra czaje po prostu podejść do tego emocjonalnie ;)


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - damnscrth - 27.09.2017

Ty bardziej recytujesz niz rapujesz. słąbo to brzmi bo nie łapie za czasze jak powinno - brak flow ale chociaż da sie ciebie zrozumiec. xD xD Kolego podrasuj podklad bo nawet fajnie leci z tylu. I do przodu! Pozdro.


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - rev - 27.09.2017

Masz nawijkę bardzo podobną do Chady, czyli lekko kwadratową. Na moje przyśpieszyłbym troszkę ożywił i dał więcej emocji, by słuchacz czuł że faktycznie znajduje się "pośród smogu" etc. Tekst jest na plus. Szlifuj bo przyłożysz jeszcze bardziej i coś z tego będzie.


RE: Nowy R.R - Na Swoim Statku - Zirds - 27.09.2017

Artykulacja twojego wokalu przypomina mi wokal Hansa z 52 Dębiec. Mi się podoba.